Nokia 6020 - krok po kroku!

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
liet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-05-24, 12:42

Nokia 6020 - krok po kroku!

Post autor: liet »

Na początku chciałbym się przywitać ze wszystkimi użytkownikami forum bez kabli. W najbliższym czasie chciałbym podpisać z Orange umowę Standard na okres 12 miesięcy, a do połączenia z internetem wykorzystywać telefon Nokia 6020. W związku z czym mam tylko jedno pytanie i jedną prośbę do użytkowników forum... Czy prędkość połączenia przy abonamecie = 60 zł jest zależna od wykorzystywanego modemu? Pracownik salonu usilnie przekonywał mnie, że niższy abonamet pozwoli mi na korzystanie wyłącznie z GPRSu - jednak umowa nie reguluje tego - jak to jest w rzeczywistości? Co do mojej prośby - czy mógłby ktoś kompetenty przygotować poranik - krok po kroku - najlepiej "udokumentowany" obrazkami - jak skonfigurować telefon/połączenie/jakiego kabla użyć/gdzie go zdobyć/z jakiego oprogramowania korzystać... Sam jestem laikiem w tym temacie dlatego proszę o fachową i wyczerpującą odpowiedź.

Pozwole sobie zaznaczyć, że przejrzałem większą część tematów tyczących się połączeń przez GPRS/EDGE itp. jednakże brakuje mi takiego poranik "step by step" dla ludzi którzy komputer widują tylko przez szybę :P

pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nokia 6020 - krok po kroku!

Post autor: Enzo »

Wydaje mi się, że będziesz mógł korzystać z EDGE. Kiedyś na moje pytanie odnośnie dostępu do internetu: "Mam telefon z wbudowanym modemem, mam kabel, sterowniki do modemu, czy mogę nie kupować modemu i używać zamiast niego telefonu?" odpowiedział mi tak: "Może Pan, ale będzie naliczana opłata jak za rozmowę, czyli za każdą minutę połączenia".
Do N6020 potrzebujesz:
kabel CA-42 lub port podczerwieni, (jeżeli będziesz używał EDGE podczerwień się nie nada, jest za wolna)
sterowniki
PC Suite nie jest wymagane, ale może pomóc utworzyć połączenie z internetem.
A jeżeli chcesz utworzyć takie połączenie samemu, to TU masz ładnie wszystko opisane, nawet z obrazkami.
Kabelek możesz kupić w sklepie Noki, Allegro, sklepach z akcesoriami GSM, uwaga na podróbki są z nimi często problemy, po prostu nie chcą działać.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Enzo, łącznie zmieniany 1 raz.
iPlus+E61i=FUN
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Nokia 6020 - konfiguracja modemu i połączenia-krok po kr

Post autor: Szadzik »

liet pisze:Czy prędkość połączenia przy abonamecie = 60 zł jest zależna od wykorzystywanego modemu? Pracownik salonu usilnie przekonywał mnie, że niższy abonamet pozwoli mi na korzystanie wyłącznie z GPRSu.
Oczywiście kity Ci wciskał. W tej chwili nie ma takiego rozróżnieina na technologie, a tylko na ilość danych, jakie można ściągnąć bez narażania się na obcinanie transferu. On tak mówi, ponieważ lepiej mu zapłacą jak weźmiesz abo za 120zł, a nie za 60zł.
Back to the Future ;)
liet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-05-24, 12:42

Re: Nokia 6020 - krok po kroku!

Post autor: liet »

"Może Pan, ale będzie naliczana opłata jak za rozmowę, czyli za każdą minutę połączenia".
Chyba się nie zrozumieliśmy... Mam zamiar podpisać roczną umowę z Orange na bezprzewodowy dostęp do internetu, a telefon ma mi służyć za modem. Gdyby w takim przypadku za dostęp byłaby naliczana opłata jak za zwykłe połączenie nie sądze żeby ktokolwiek z tego korzystał...

P.S.
Korzystał ktoś z modemu GPRS wbudowanego w Sagema myx6-2 ?
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nokia 6020 - krok po kroku!

Post autor: Enzo »

liet pisze:Pracownik salonu usilnie przekonywał mnie, że niższy abonamet pozwoli mi na korzystanie wyłącznie z GPRS
liet pisze:
"Może Pan, ale będzie naliczana opłata jak za rozmowę, czyli za każdą minutę połączenia".
Chyba się nie zrozumieliśmy...
Bynajmniej nie zrozumieliśmy się. To był tylko mój przykład jak nie zorientowani mogą być pracownicy salonów.
Ostatnio zmieniony 2006-05-25, 15:44 przez Enzo, łącznie zmieniany 1 raz.
iPlus+E61i=FUN
niq
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-02-04, 18:17

Re: Nokia 6020 - krok po kroku!

Post autor: niq »

Z tego co wiem to nawet nie mają możliwości sprawdzić z jakiej technologii korzystałeś(chyba że po lokalizacji nadajnika) i tak jak powiedział szadzik, wciskają kity, bo za to im płacą :D.

A tak przy okazji uwaga do moderatora... Jak już ktoś zaznaczył byka w wypowiedzi Enzo to niech chociaż poprawi, żeby każdy wiedział jak ma być. Podpowiem: "zorientowani" :D.
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nokia 6020 - krok po kroku!

Post autor: Enzo »

niq pisze: Podpowiem: "zorientowani" :D.
Ha, ha, dzięki, sam muszę poprawić.
iPlus+E61i=FUN
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nokia 6020 - krok po kroku!

Post autor: zDaleKi »

niq pisze:A tak przy okazji uwaga do moderatora... Jak już ktoś zaznaczył byka w wypowiedzi Enzo to niech chociaż poprawi, żeby każdy wiedział jak ma być. Podpowiem: "zorientowani" :D.
Jak się poprawia, to źle, jak się nie poprawia też źle.
Ale ciężko Wam dogodzić ;) :D

A dopiero temu jakiś czas była wojna o to.

Może zrobimy ankietę o tym?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
arab79
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2006-05-05, 10:30
Lokalizacja: Londyn

Re: Nokia 6020 - krok po kroku!

Post autor: arab79 »

Uważaj na ten telefon, ja mam Nokie 6021 i iPlus:( Stronki chodzą, poczta działa i ściągać się da. Ale jak chcesz coś więcej odpalić, np. VoIP no to duuupa. Ten telefon się resetuje. Sprawdź lepiej w salonie jak to działa żebyś potem nie był zawiedziony...
ODPOWIEDZ