Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: pimosz »

Ostatnia edycja: 27 maja 2006 (PIMOSZ!)

Forum jest ogólne super brakuje tylko tego co napisze w tym poście :)

Przyśpieszanie internetu komórkowego, bezprzewodowego i nie tylko

1.Przeglądarka www

a. Najszybszą i najlepszą przeglądarką na komórkowy internet jest Mozilla Firefox.

Najnowsza wersja no pobrania tutaj: http://www.firefox.pl/

b. Konfiguracja Mozilli Firefox.

Klikamy narzędzia i opcje.

W zakładce prywatność zmieniamy rozmiar pamięci podręcznej na 500MB.

Obrazek


W zakładce treść możemy wyłączyć obrazki (spora oszczędność dla posiadaczy simdaty)

Obrazek

Otwórz stronę konfiguracji Firefoxa: w pasku adresu wpisz „about:config” i wciśnij Enter. Na stronie ukażą się setki linijek zawierających ustawienia. Nas interesuje tylko kilka z nich.

(podpowiedź: aby szybciej znaleźć linie która nas interesuje wpisz kilka pierwszych liter danego tekstu). Kliknij dwukrotnie na podaną linię, dzięki czemu wartość zostanie zmieniona na Prawda („True”).


Zwiększamy liczbę przesyłanych pakietów. Znajdź linię network.http.pipelining i zmień wartość na True .

Następnie zwiększamy maksymalną liczbę przesyłanych pakietów (pipelining). Znajdź linię: network.http.pipelining.maxrequests i kliknij dwukrotnie. W okienku, które wyskoczyło zmień wartość z 4 (lub 8 ) na 100. Teraz twoja przeglądarka będzie pobierała 100 pakietów na raz, zamiast 4 (lub 8 )!

Na koniec kliknij prawym przyciskiem gdziekolwiek w oknie i wybierz Dodaj ustawienia typu->Liczba całkowita (Integer) . Nazwij tą linię: “nglayout.initialpaint.delay” i ustaw jej wartość na „0”. (Liczba ta oznacza długość czasu jaką przeglądarka czeka zanim przystąpi do „obrabiania” informacji, którą otrzymało).

Na koniec musisz zamknąć Firefoxa i odpalić ponownie, aby zmiany zostały aktywowane.

Rozszerzenia które przyśpieszają Firefoxa:

1.Fasterfox najnowsza wersja tu: http://fasterfox.mozdev.org/ (wybieramy instal faster fox na dole strony)

2.Genialna sprawa. "Flashki" nie ładują się od razu, tylko pojawia się przycisk, który aktywuje konkretną animację. A jeśli go nie pacniemy, to się oczywiście nie włączy, ku naszej uciesze i radości :) najnowsza wersja tu: http://flashblock.mozdev.org/

3.Adblock Plus: blokowanie przy pomocy odpowiednich filtrów wszelkiego rodzaju reklamy. Wersja Plus posiada dodatkowo listę zaufanych witryn i synchronizację z witrynami publikującymi gotowe zestawy filtrów. najnowsza wersja tu: http://www.mozillapl.org/katalogi_i_baz ... block_plus

4.FlashGot-FlashGot umożliwia Mozilli Firefox na pobieranie (jednego elementu, zaznaczenia, wszystkiego) przy użyciu najbardziej popularnych download managerów.
najnowsza wersja tu: http://www.mozillapl.org/katalogi_i_baz ... y/flashgot

EDIT (dodane przez BliSki)
5. Remove It Permanently
RiP (Remove it Permanently) daje możliwość zaznaczenia i usunięcia ze strony internetowej dowolnej pozycji.
KLIK do RIP na mozillapl.org
END EDIT.

Programy do przyśpieszania internetu:

TrafficCompressor (darmowy- wymagana rejestracja na stronie producenta):świetny program który potrafi nieźle przyśpieszyć internet. Kompresuje on dane przez specjalny serwer i dostarcza do naszego komputera jako spakowane paczki które program rozpakowuje.
Strona programu: http://www.tcompressor.com/ (program do pobrania w dziale download)


Obrazek


Rejestracja: na głównej stronie programu klikamy na „SING UP”. Wpisujemy swój pseudonim i adres naszej poczty elektronicznej w pozostałe dwa pola. Hasło które dostaniemy do skrzynki pocztowej wpisujemy do programu (instalujemy program i mamy ikonkę obok zegarka>klikamy na nią prawym przyciskiem myszy i wybieramy „Preferences”>wypełniamy pola>klikamy „Sing UP”)


Obrazek


W okienku preferencji, w zakładce „Other” zaznaczamy „Maximum traffic saving”

TweakMaster-bardzo dobry program do przyśpieszania internetu. (wersja trial działa przez 30 dni) Do pobrania tu: http://www.tweakmaster.com/download.php

1.Instalujemy program
2.Po instalacji uruchamiamy program i klikamy na:
Obrazek

3.W następnym oknie klikamy na "NEXT"
4.Tu wybieramy typ naszego połaczenia. Ostatnia pozycja zawiera profil do internetu przez GPRS i EDGE. Klikamy "NEXT"

Obrazek

5.Wybieramy pierwszą pozycję.

Obrazek

6.Tu wybieramy jakość sygnału czyli zasięg jaki mamy na telefonie lub modemie.

Obrazek

7. Wybieramy ustawienia dla wszystkich połączeń. Tak jak na foto.

Obrazek

8.Tutaj wybieramy "Strategię optymalizacji". Jeśli strategia nr 1 nie daje porządnych skutków powtarzamy cały proces i wybieramy nr 2 i następną i wybieramy najlepszą.

Obrazek

9.Tak jak na foto.

Obrazek

10.Zatwierdzamy zmiany "APPLY" i restartujemy komputer.

Obrazek

Uwaga: wszystkie fotki można powiększyć przez kliknięcie na nie.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-10-24, 08:11 ]
Ostatnio spotkałem w sieci podobne zagadnienie, może komuś się przyda.
> KLIK <
Ostatnio zmieniony 2008-09-18, 09:26 przez pimosz, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
skalar13
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-02-11, 22:36
Lokalizacja: Adamowice

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: skalar13 »

Super podpowiedzi! Ładowanie strony nie przekracza 10s, Allegro ładuje sie w 2 sekundy :!:
Blue Connect + Nokia 6020 + oryginal CA-42 + antena kierunkowa Dipol = MAX 23kB/s
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: etranger »

Generalnie ciekawy opis. Po konfiguracji w firefox wg opisu niby lepiej wszystko dziala. Kolega zapomnial tylko wspomniec ze traffic czasem daje zero netu, dziala bardzo dobrze noca, a ten tweakmaster to u mnie na edgu tylko zwalnia, przetestowalem juz kazda opcje. Moze dla zwyklego gprs to dobre rozwiazanie ale przy dobrym EDGE - nie polecam.
Regards - etranger®
Awatar użytkownika
sightt
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2006-05-16, 16:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: sightt »

A ja mam UMTS'a w wawie zainstalowałem te dwa programy i dobrze śmiga :D . Polecam :wink:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Szadzik »

Właśnie wykonałem kilka testów.

Ogólnie uzywam Opery i jestem bardz zadowolony (lepiej dopracowany interfejs niż w FireFox)

Przeczytałem Twojego posta @pimosz i pomyślałem, że spróbuję Twoich rad dotyczących FireFox i porównam go po tuningu z Operą bez żadnych udziwnień.

Wszedłem na kilka stron, których nie mam zapisanych w cachu, np. www.allegro.pl.
Zmierzyłem czasy od wciśnięcia "entera" do pełnego załadowania się strony i Opera była o 1s szybsza niż FireFox. Nie wiem, może ja tylko tak mam, ale u mnie opera działa szybciej.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Tomekłódź »

U mnie też opera była szybsza od Firefoxa. Ale gdy ktoś lubi Firefoxa i chciałby żeby chodził tak samo szybko jak opera jest na to sposób. Firefox ma ustawione domyślnie żeby miał tylko dwa ciągłe połączenia na serwer i to przez to tak wolno chodzi.

Po zainstalowaniu wtyczki fasterfox możemy ustawić większą ilość połączeń i chodzi o niebo lepiej :D
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Szadzik »

TomekŁódź pisze: Po zainstalowaniu wtyczki fasterfox możemy ustawić większą ilość połączeń i chodzi o niebo lepiej :D
Tak zrobiłem, właśnie po tej operacji przeprowadzałem testy.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Tomekłódź »

Ale ustawiłeś w opcjach zawansowanych ręcznie ilość połączen na serwer większą.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: zDaleKi »

pimosz pisze: Rozszerzenia które przyśpieszają Firefoxa:
Ja dodam tu jeszcze:
5. Remove It Permanently
RiP (Remove it Permanently) daje możliwośc zaznaczenia i usunięcia ze strony internetowej dowolnej pozycji.
KLIK do RIP na mozillapl.org
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: raptou »

Nie zawsze te same parametry dadzą ten sam efekt u każdego. Wiele też zależy od otwieranej strony, czy są na niej - jak ja to nazywam - Gemiusy (informacje statystyczne wysyłane do firmy Gemius i podobnych)

Jedna stronę szybciej otworzy Opera a inną Firefox. Jeszcze inna szybciej się wczyta w IE.
U mnie najszybciej strony działają w gLinksie (links z obsługą ramek i grafiki, znany też pod nazwą Links2) - ale to żaden przykład. To po prostu prymitywna przeglądarka.

Jak się bawiłem w takie rzeczy na GPRSie to jednak najwięszy "wykop" dał Google Web Accelerator + wszelkie możliwe programy tuningujące. Niestety nie skonfigurowany GWA potrafi "nabroić", więc ostrożnie z nim. <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> wszelkie fora internetowe, strony z loginami itp. trzeba dodać do wykluczeń.

No i jest jeszcze ogólnodostępny serwer proxy w3cache.icm.edu.pl na porcie 8080
Też trochę daje a do tego ukrywa prawdziwy adres IP.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Szadzik »

TomekŁódź pisze:Ale ustawiłeś w opcjach zawansowanych ręcznie ilość połączen na serwer większą.
Ustawione wszystko w FireFox, według opisu @pimosza.
Back to the Future ;)
jurek341
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-05-21, 17:59

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: jurek341 »

mam GPRS i korzystam z programu Traficconpmresor zaistalowałem go dzisiaj czy mozna w nim ustawić prioriytet jeśli tak to prosze o pomoc i podpowiedzi jak to zrobić
Rogall
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2006-04-08, 17:17
Lokalizacja: Polska

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Rogall »

pimosz pisze: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

1.Przeglądarka www

a. Najszybszą i najlepszą przeglądarką na komórkowy internet jest Mozilla Firefox.
:lol: :lol: :lol: bez komentarza, darowałem sobie czytanie reszty
Awatar użytkownika
sightt
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2006-05-16, 16:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: sightt »

A co jest szybsze IE ?? :D
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: pimosz »

Rogall pisze:
pimosz pisze: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

1.Przeglądarka www

a. Najszybszą i najlepszą przeglądarką na komórkowy internet jest Mozilla Firefox.
:lol: :lol: :lol: bez komentarza, darowałem sobie czytanie reszty
Największa liczba użytkowników internetu prze GSM korzysta z tego programu druga jest opera!
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Szadzik »

pimosz pisze: Największa liczba użytkowników internetu prze GSM korzysta z tego programu (FF - przyp) druga jest opera!
Może i najwięcej ludzi tego używa, nie znaczy to jednak, że jest najszybsze.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: kemott1 »

Szadzik pisze:Może i najwięcej ludzi tego używa, nie znaczy to jednak, że jest najszybsze.
To jaka przeglądarka jest szybsza :?: :wink:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Szadzik »

kemott1 pisze: To jaka przeglądarka jest szybsza :?: :wink:
A widziałeś co napisałem powyżej. Po stuningowaniu FF Opera nadal była szybsza o 1s. Sprawdzane na kilku stronach nie zapisanych w cacheu żadnej z przeglądarek. W Operze nie mam żadnych rozszerzeń, nic sama przeglądarka. Skoro FF jest wolnijeszy o 1s nawet po tuningu, to jak dla mnie Opera zdecydowanie jest lepsza.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: raptou »

Najszybsza przeglądarka to taka, która ma włączony styl użytkownika, czyli własne,lokalne tło i czcionkę, GIFy ustawione statycznie oraz wyłączony FLASH.

Tak ustawiona przeglądarka nie traci nić na swojej funkcjonalności.

Jedyne, co odróżnia Firefoxa od innych przeglądarek to Pipeline - czyli wczytywanie kolejnych linków do cache w trakcie bezczynności (np. czytania zawartości, podczas, gdy w tle pobiera się automatycznie zawartość kolejnych linków)
Te same możliwości bardzo szczegółowego tuningu ma większość przeglądarek opartych na Gecko (Seamonkey, Mozilla, Netscape, Kameleon, Firebird)

Naprawdę polecam Operę, jeżeli nie w trybie tekstowym to chociaż z wyłączonym tłem i Fleszem. W końcu, gdy zajdzie potrzeba zawsze można szybko przełączyć się do trybu autorskiego. W wersji 7.5x była to kombinacja ctrl+g.

Pewnych rzeczy się nie przeskoczy i wcale nie zależą od przeglądarki. Jedyne pole manewru to ograniczenie wczytywania zbędnych elementów formatowania HTML strony przy zachowaniu jej pełnej funkcjonalności oraz wtyczek. To naprawdę sporo daje a tylko minimalnie psuje wygląd danej strony.
laker
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2005-12-28, 20:48

TrafficCompressor

Post autor: laker »

A ja troche z innej beczki, po zainstalowaniu TrafficCompressora wysypal mi sie BearShare nie wiedziec czemu, po prostu pochodzi troche, wykonuje niepoprawna operacje i musi zostac zamkniety, po odinstalowaniu Traffica problem znikl. Dziwne, no chyba ze to normalne ?
eclipse
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-03-07, 11:17
Lokalizacja: bierzwnik

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: eclipse »

Na razie smiga:)
A jestli chodzi o przegladarki: OPERA RZADZI!!!! 8)
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: pimosz »

Jak Opera rządzi to napiszcie test z obrazkami tej przeglądarki!

Jak siedzę na allegro w operze to jak zmieniam stronie to zawsze się logo i obrazki moje allegro itd ładują odnowa, a przecież powinny być w pamięci podręcznej! Firefox nie ma z tym problemów i allegro działa super.


PS.

Opera była moją pierwszą przeglądarką i to co pociąga ludzi do tego programu to bajerki typu ładnie podświetlane guziczki :wink:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Jaco »

Ja używam IE a od czasu do czasu Mozilla Firefox Opera no nie wiem.IE i Mozilla Firefox dość szybko przełączają się strony.Dla mnie Opera odpada. Za wolna i dziwna w obsłudze.
Pozdrawiam :lol:
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: raptou »

Ja Opery używam dość rzadko chyba, że akurat pracuję na Grafpup Linux, gdzie Opera jest "zintegrowana" z systemem.

Opera ma jeszcze parę rzadko wykorzystywanych zalet:
pełne skalowanie stron, wraz z obrazkami - ctrl + kółko myszy oraz nawigację kombinacją przycisków myszy: Lewy+prawy - wczytaj następny link/zdjęcie, prawy+lewy - wstecz.

Jest też nawigacja głosowa, lecz tej funkcji nigdy nie udało mi się rozgryźć.

Co jeszcze można w Operze usprawnić ??

Bardzo wygodna opcja. Nie musimy potem wpisywać w pasku adres całego adresu. Wystarczy sam tytuł np. bez-kabli. WWW oraz PL samo się doda a gdy nie znajdzie spróbuje z kolejnymi sufiksami w kolejnościjak niżej:
Obrazek

Tu warto także pokombinować:

Obrazek

Czasem przydaje się proxy. Adres ogólnodostępny dla wszystkich. Działa z netem komórkowym. Kiedyś po wpisaniu go internet sporo przyspieszał. Obecnie nie widzę żadnej różnicy w szybkości, zyskujemy jednak ukrycie własnego IP. Wszędzie będziemy identyfikowani jako xxx.icm.edu.pl. Można go też wpisać w GG, Tlenie itp. Nikt nie będzie widział naszego prawdziwego IP.

Obrazek

Pozostałe fotki w 800x600 (po kliknięciu na miniaturkę).

Strona Onet.pl w trybie użytkownika. Brzydko wygląda ale sporo szybciej się strony wczytują na gorszych łączach:

Obrazek

Strona Onet.pl w trybie "nostalgia" - autorzy Opery w hołdzie Commodore 64:

Obrazek

Opera jako klient Usenetu (grupy dyskusyjne). Tu akurat binaria (grupy, na których przesyła się pliki). Mało kto wie, że w Usenecie są przesyłane też filmy, gry, programy, mp3 jest tego cała masa:

Obrazek

Opera jako przeglądarka WAP (WAP 2.0):

Obrazek
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Szadzik »

pimosz pisze:Jak Opera rządzi to napiszcie test z obrazkami tej przeglądarki!

Jak siedzę na allegro w operze to jak zmieniam stronie to zawsze się logo i obrazki moje allegro itd ładują odnowa, a przecież powinny być w pamięci podręcznej! Firefox nie ma z tym problemów i allegro działa super.
Nie wiem jak skonfigurowałeś przeglądarkę, ale u mnie wczytuje to wszystko z pamięci.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: dormario »

raptou pisze: Bardzo wygodna opcja. Nie musimy potem wpisywać w pasku adres całego adresu. Wystarczy sam tytuł np. bez-kabli. WWW oraz PL samo się doda a gdy nie znajdzie spróbuje z kolejnymi sufiksami w kolejnościjak niżej:
Firefox też tak ma.
eclipse
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-03-07, 11:17
Lokalizacja: bierzwnik

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: eclipse »

nIE CHCĘ ZAPESZYĆ, ALE JAK NA RAZIE Z TRAFFIC COMPRESSORA JESTEM ZADOWOLONY. 8) peace 8)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Szadzik »

eclipse pisze:nIE CHCĘ ZAPESZYĆ, ALE JAK NA RAZIE Z TRAFFIC COMPRESSORA JESTEM ZADOWOLONY. 8) peace 8)
Błagam nie krzycz, bo aż oczy bolą.
Back to the Future ;)
Q_bA1
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-05-16, 00:45

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Q_bA1 »

Wcześniej używałem ff, about:config i można coś poprawić, teraz opera, ale naebawem zainstaluje ff bo rzeczywiście allegro to porażka... Ale opera przekonuje do siebie przyjaźnie zintegrowaną pocztą, dla mnie to duży plus, ale jak na łącze typu gprs to tylko ff :)
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: raptou »

dormario pisze:
Firefox też tak ma.
Nie tylko.
Tak ma niemal każda przeglądarka i w każdej da się ustawić niemal to samo. Wbrew pozorom na co dzień używam niemal wyłącznie Konkuerora a nie Opery. W sumie to też Gecko, choć nie do końca kompatybilne z całą resztą rodziny.
Opera stała się zakładnikiem własnych możliwości. Mało komu jest potrzebny tak wypasiony kombajn. Mnie także. Lubię jednak pogrzebać w każdej przeglądarce.
Z najbardziej udanych przeglądarek jakie męczyłem jest jeszcze SlimBrowser na silniku IE. Też ma parę fajnych funkcji. Jedną z nich jest możliwość zapisania linków do stron z zaszytymi w nich loginami i hasłami. Jedno kliknęcie i jesteśmy zalogowani. Pozwala także na zdefiniowanie kilku adresów proxy i przełączanie się między nimi, np. w zależności od tego, które w danym momencie lepiej działa.
ODPOWIEDZ