[problem] Zrywanie Połączenia WiMax Netia

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
2805

[problem] Zrywanie Połączenia WiMax Netia

Post autor: 2805 »

Witam wszystkich. Od około 5 miesiecy jestem użytkownikiem internetu WiMax Netia. Około 3 miesiecy temu zaczeło mi nagminie w nieleguralnych odstępach czasowych zrywć połączenie, 2wa razy wzywałem techników była juz regulacja anteny, oraz przestawienie jej dalej, wciąż na tym samym balkonie tylko o metr przesunieta bo technicy stwierdzili ze sygnal mógł być odbity od pobliskiego filaru w trakcie ich wizyty ani razu nie wystąpiła przy nich wymieniona usterka. Widoczny nadajnik ok 5km odemnie, problem dalej wystepuje dzisiaj juz 4 razy. System postawiony 2 dni temu WinXp 2SP, podłączony jestem aktualnie do modemu router w servisie. Co może być przyczyną wystepowania tego problemu prosze o pomoc jakies rozwiązanie bo to jest strasznie denerwujące przy graniu przez neta. Nadmieniam ze w necie nie znalazłem jakiejkolwiek odpowiedzi na mój problem stąd ten temat, sorki jezeli powtarzam :niepewny:
Ostatnio zmieniony 2008-12-11, 17:38 przez 2805, łącznie zmieniany 1 raz.
2805

Re: [problem] Zrywanie Połączenia WiMax Netia

Post autor: 2805 »

Sprawdziłem net na laptopie i chodzi nic nie rozłącza, natomiast znalazłem cos takiego w Podglądzie zdarzeń zakładka system w trakcie moich problemów z rozłączaniem pojawiała sie informacja z nazwą mojej karty sieciowej ze "Port A is down". Kiedy ponownie się łączyłem była kolejna informacja o karcie ze "Port A is up with 100 Mbps" co to może byc dlaczego moja karta sama sie rozłącza powodując moje problemy z netem reinstalacja sterowników na najnowsze nic nie pomogła dalej to samo system jest po formacie. możliwe żeby cos z firewall-em było nie tak ?.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [problem] Zrywanie Połączenia WiMax Netia

Post autor: Jo_gurt »

2805 pisze:pojawiała sie informacja z nazwą mojej karty sieciowej ze "Port A is down". Kiedy ponownie się łączyłem była kolejna informacja o karcie ze "Port A is up with 100 Mbps"
Tzn gdzie się pojawiają te komunikaty?

Mówimy o PCie czy laptopie?
2805

Re: [problem] Zrywanie Połączenia WiMax Netia

Post autor: 2805 »

Komunikaty pojawiają sie w Narzędzia administracyjne, podgląd zdarzen zakładka system na PC.
A na laptopie MacBook z systemem Leopard sprawdziłem czyja to juz może byc wina moja czy dostawcy internet chodził 12h i nic nie rozłączyło dalej juz nie testowałem.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [problem] Zrywanie Połączenia WiMax Netia

Post autor: Jo_gurt »

2805, mi to wygląda na jakieś uszkodzenie sieciówki albo jej gniazda. Może warto się rozejrzeć za nową, nawet do testów? Koszt niewielki.
ODPOWIEDZ