Radiowka - inny AP zakloca sygnal

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Becia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-27, 19:42

Radiowka - inny AP zakloca sygnal

Post autor: Becia »

Witam! Mam nadzieje ze moze na tym forum ktos mi poradzi lub pomoże wybrnąc z problemu jaki mnie ostatnio trapi. Od prawie dwoch lat jestem szczesliwa jakby nie bylo posiadaczka lacza radiowego i wszystko bylo dobrze do jakis 2 tygodni wstecz. Zaczelo mi zrywac polaczenie, czasami siec <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie jest dostepna, admin poinformowal mnie ze wymmienil AP na mocniejszy i ze powinno byc lepiej tym czasem u mnie bylo coraz gorzej... okazalo sie ze na drodze odbieranego przeze mnie sygnalu pojawil sie inny AP :( Admin zaproponowal mi najpierw zmiane karty sieciowej na niby mocniejsza jezeli to nie poskutkuje wymiane anteny. Chcialabym zapytac czy to pomoze? Jak moge wybrnac z tego problemu? Bede wdzieczna za jakakolwiek sugestie...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Radiowka - inny AP zakloca sygnal

Post autor: zDaleKi »

Becia pisze:....okazalo sie ze na drodze odbieranego przeze mnie sygnalu pojawil sie inny AP :( Admin zaproponowal mi najpierw zmiane karty sieciowej na niby mocniejsza jezeli to nie poskutkuje wymiane anteny.
Jesteś n 100% pewna, że gdzieś po drodze (miedzy Tobą a AP do którego sie łączysz) jest inny AP?
Jeżeli tak i nadaje on na tym samym kanale, to raczej wymiana karty czy inna antena mało się przyda.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Radiowka - inny AP zakloca sygnal

Post autor: ikw »

zgadzam sie z przedmowca:) (drugi raz w tym tygodniu :P )
admin dziala lekko po omacku...co prawda zmiana karty na mocniejsza dala by rade...ale jesli to co stoi na przeszkodzie to antena dookulna to pewnie ma w miare silnego apeka...takze lipa.
niech admin zmieni kanal...i wtedy sie zobaczy.
pozatym moze to byc tez jakies CB albo mikrofaloowka:)
no ale trzymajmy sie wersji z apekiem.
a duze w kolo masz providerow? bo jak jest ich troche to zmiana kanalu moze nie byc za bardzo mozliwa. Tobie sie polepszy a innym dziesieciu sie pogorszy.
reasumujac - popros o zmiane kanalu.
Becia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-27, 19:42

Re: Radiowka - inny AP zakloca sygnal

Post autor: Becia »

To co stoi na drodze to na 100% inny AP, co do kanalow to ja lacze sie do 2. W okolicy sa tez inne zajete juz kanaly, tylko ze zaden z tych Ap nie stoi na drodze wiec jak dotad nie bylo problemu. Na tym kanale co moja siec nie ma zadnej innej, sygnal jednak zakloca... tak sobie myslalam ten wchodzacy mi w parade AP jest troche nizej polozony, znaczy sie AP od mojego admina jest na wzniesieniu a ten drugi nizej, czy pomoze cos podniesienie mojej anteny?
P.s. zmienilam ta karte, na poczatku bylo gorzej jak na starej, ale teraz jakby sie poprawilo... nie wiem tylko czy to dlugo- czy raczej krotkoterminowa poprawa :(
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Radiowka - inny AP zakloca sygnal

Post autor: ikw »

sprubuj jeszce na apeku.
podniesienie anteny nie wiele da - tak mi sie wydaje. no ale to co mi sie wydaje nie musi byc do konca prawda:)))
kanaly...hmmm...niech pozmienia...jak moze oczywiscie.
generalnie na 2.4 bezpieczny odstep to 2 kanaly...jak sama widzisz...4 nadajniki i pokanalach:))) noo moze 5 nadajnikow:))
ODPOWIEDZ