Trójkąt bermudzki

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marvit
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-05-23, 20:20

Trójkąt bermudzki

Post autor: marvit »

:idea: :idea: :idea: Witam wszystkich i proszę o radę. Mam założoną bezprzewodówkę, antena dookólna o dobrych parametrach na wysokości około 12 metrów, (punkt A) w polu widzenia odbieram sygnał na laptopie w odległości około 1.5 km.(punkt B), Czyli przez Yagę sygnał jest dużo lepszy i wszystko byłoby super, ale:
Mam gościa, który w linii prostej jest w odległości również około 1.5 km (punkt C), ale już na jego drodze jest wysoki budynek i kępa wysokich drzew, czyli anteny się nie widzą. Moje zapytanie dotyczy tego, czy mogę w jakiś sposób puścić sygnał z punktu B do punktu C (punkty te oddalone są od siebie o 1 km, ale widzą się jak na dłoni). Podobno jest coś takiego jak most, jak to zrobić, czy to jest trudne?. Dodam jeszcze, że gościu prowadzi gospodarstwo agroturystyczne i bardzo mu zależy na Internecie, niestety TP tam nie sięga a sieć komórkowa ma bardzo słaby zasięg i nawet rozmowy, co chwilę zrywa. I co Wy na to?
Pozdrowiena.
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Trójkąt bermudzki

Post autor: ikw »

no jasne ze mozesz.
Pytanie czy ten koles zaplaci za to i co na to provider?
no i u ciebie jak by troche wiecej sprzetu bedzie i anten.
Jesli chodzi o most to ...hmmm ...to jeden z trybow polaczenia.
marvit
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-05-23, 20:20

Re: Trójkąt bermudzki

Post autor: marvit »

Jeśli ta kwota nie będzie przekraczać około 600 zł to się zgodzi, a co do providera to masz na myśli TP?. Jeśli masz konkretne rozwiązanie to prosiłbym o naświetlenie tematu jak to zrobić.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trójkąt bermudzki

Post autor: MaxFM »

W punkcie B stawiasz urzadząnko tj. AP w trybie WDS, ewentualnie w trybie bridge np takie cuś: http://allegro.pl/item103566537_ap_wap_ ... od_ss.html
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Trójkąt bermudzki

Post autor: ikw »

Zasięg na standardowej antence:
- do 90 m w budynku
- do 300 m w wolnej przestrzeni
(faktyczny zasięgo zależy od łącznej grubości przeszkód jakie będzie miał do pokonania sygnał radiowy)
sam opis urzadzenia zacheca!

TRZYMAJ SIE Z DALeka OD WYNALAZKOW TEJ FIRMY.
pzdr!
marvit
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-05-23, 20:20

Re: Trójkąt bermudzki

Post autor: marvit »

Dzięki IKW, myślałem że sprzęt tej firmy należy do dobrej klasy ale teraz trochę zabiłeś mi ćwieka. Skoro tak mówisz to chyba miałeś z tym do czynienia. Jaki Twoim zdaniem apek jest dobry żeby spełniał dobrze swoje zadanie, może masz ciekawe, sprawdzone rozwiązanie?
Pozdrawiam:
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Trójkąt bermudzki

Post autor: ikw »

a sorka sorka...umknol mnie ten temat...
no rozwiazania takowego to moze nie mam za bardzo...ale zaras lookno co i jak. Generalnie planet to ...hmmm...to znana firma i na tym poprzestanmy.
Jesli chodzi o to jaki sprzet bedzie spelnial twoje wymagania... no to szukaj urzadzonek opartych an prism 2.5 ...i mocy odpowiedniej do kieszeni sponsora.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trójkąt bermudzki

Post autor: MaxFM »

Jesli chodzi o planeta to podałem przykładowo, mozesz sobie załozyc jakis inny ap z wds'em, chodziło mi o to by ci przyblizyc temat.
ODPOWIEDZ