Dobór sprzętu

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
SuperNet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-04-26, 19:30

Dobór sprzętu

Post autor: SuperNet »

Witajcie,

Planuję skorzystać z usługi dostawcy radiowego na terenie mojej wsi lecz chciałbym zakupić jakiś sprzęcik, tak aby opłacać mu tylko i wyłącznia miesięczy abonament.

Sprzęt chciałbym ustawić na strychu. Mam po całym domu rozciągnięte kable (jak do standardowego lana) od strychu po każde pokoje. Zależy mi aby mieć możliwość późniejszego korzystania z Internetu w 2 pokojach.

Co muszę zakupić aby coś takiego uzyskać. Który pakiet będzie najlepszy? Czy może być coś takiego?

http://www.wirelesslan.com.pl/zestawy.p ... 64&idx=553

Antena dostawcy znajduje się jakiś km od mojego domu lecz zależy mi na jakości sygnału. Ja swoją przygodę z radiówką <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> zaczynam więc będę wdzięczy za wszelkie wskazówki.
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Dobór sprzętu

Post autor: ikw »

witam!
z tego co piszesz to chcesz sobie w domu zrobic mala siec - i bardzo dobrze!:) jesli odleglosci jest taka jak mowisz...czyli ok 1 km...to nie powinno byc problemow z doborem sprzetu...generalnie jak to sie mowi...powinienes odbierac neta z widelca...ale jak juz sie uparles zeby cos kupic to trzeba cos wybrac. To co podales to szczerze mowiac nie wiem co to jest...nacisnolem na specyfikacje ale link jest pusty ( rozumiem ze to jakis taki bajer na stronie). Sorki ale nawet nie chce mi sie za bardzo sprawdzac tego na necie. Jesli chcesz to moge poradzic sprzet jakiego ja uzywam i jest sprawdzony. kosztuje troszeczke drozej niz to "cacko" ktore masz w linku. Ale to jutro moze bo teraz to chyba pojde w kimono.
Pzdr!
SuperNet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-04-26, 19:30

Re: Dobór sprzętu

Post autor: SuperNet »

Dziękuję, możecie coś polecić czego używanie i nie macie problemów aby móc osiągnąć taką małą sieć domową na 2 komputery?
metysss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-05-04, 12:11
Lokalizacja: Leszno

Re: Dobór sprzętu

Post autor: metysss »

to co na linku to ja bym nie kupil bardziej preferuje Planeta ale to co chcesz kupic to jest polowa sprzetu chyba ze dogadasz sie z adminem i dopisze oba kompy w cenie 1 abonamentu potrzebny ci bedzie jeszcze do tego router . piszesz ze masz okolo 1klm od nadajnika a jak wyglada widocznosc ? byc moze ta antena bedzie za slaba . napisz troszeczke wiecej informacji.
SR1435VP2Intel | Xeon 2,8GHz/800MHz, 1MB Cache | RAM: DDR 1GB (2 X 512 DDR 266 MHz ECC Reg) | HDD: 2 x 120GB SATA150 | CD-RW: 52/32/52 | FDD: 3,5"
SuperNet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-04-26, 19:30

Re: Dobór sprzętu

Post autor: SuperNet »

Widoczność bardzo doba, zamierzam kupić antenę kierunkową 18dbi w celu zwiększenia sygnału. Admin nie dopisze mi 2 kompów do jednego abonamentu nie jest też w stanie przydzielić mi zewnętrzego stałego IP.
Po całym domu mam rozciągnięte kable LAN potrzebuję płacąc 1 abonament korzystać z dwóch komputerów jednocześnie (jeden PC drugi laptop)

Bardzo bym prosił o dobranie sprzętu do tej sytuacji. Najlepiej konkretne linki do sklepu ponieważ jestem laikiem w sieciach wifi.
metysss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-05-04, 12:11
Lokalizacja: Leszno

Re: Dobór sprzętu

Post autor: metysss »

polecil bym jako APC planet wap 4035 a jako routerek linksys wrt54g dzieki niemu bedziesz mial WI-fi w domu i lan na 4 kompy sprawdzone rozwiazanie dziala super sam mam tak u siebie w domu spisuje sie znakomicie nawet przy podlaczeniu 4 laptopow i do lana 3 PC polecam . Pozdro

PS. a co do linkow: KLIK linksys
KLIK planet
SR1435VP2Intel | Xeon 2,8GHz/800MHz, 1MB Cache | RAM: DDR 1GB (2 X 512 DDR 266 MHz ECC Reg) | HDD: 2 x 120GB SATA150 | CD-RW: 52/32/52 | FDD: 3,5"
SuperNet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-04-26, 19:30

Re: Dobór sprzętu

Post autor: SuperNet »

Dziękuję za radę, sprzęt jest bardzo drogi czy ewentualnie możecie jeszcze polecić jakąś tańszą alternatywę?
metysss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-05-04, 12:11
Lokalizacja: Leszno

Re: Dobór sprzętu

Post autor: metysss »

planet okolo 150 zl linksys okolo 280 zl ale sprzet jest niezawodny linksys dziala mi juz od ponad 2 lat a planet okolo roku i zadnych problemow . Jest to niewielkam cena za w miare dobrej marki sprzet.
SR1435VP2Intel | Xeon 2,8GHz/800MHz, 1MB Cache | RAM: DDR 1GB (2 X 512 DDR 266 MHz ECC Reg) | HDD: 2 x 120GB SATA150 | CD-RW: 52/32/52 | FDD: 3,5"
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dobór sprzętu

Post autor: MaxFM »

Mozesz zakupic dlinka np jako apclient DWL-900ap+ a jako router Di-604 (wyjscie na 4 lan) albo np Di-524 (wyjscia na 4 lan i wifi) ale jak masz kable po domu to wystarczy Ci Di-604. Antena na 1km spokojnie wystarczy yaga 14-16 dbi. Zakładasz 900ap+ pod dachem i podłaczasz do anteny, ustawiasz w tryb apc. Potem juz lecisz skretka od 900ap+ do WAN routera i z routera juz po lanie do kompow. Kwestia konfiguracji i powinno działac, przynajmniej u mnie działa :)
SuperNet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-04-26, 19:30

Re: Dobór sprzętu

Post autor: SuperNet »

MaxFM pisze:Mozesz zakupic dlinka np jako apclient DWL-900ap+ a jako router Di-604 (wyjscie na 4 lan) albo np Di-524 (wyjscia na 4 lan i wifi) ale jak masz kable po domu to wystarczy Ci Di-604. Antena na 1km spokojnie wystarczy yaga 14-16 dbi. Zakładasz 900ap+ pod dachem i podłaczasz do anteny, ustawiasz w tryb apc. Potem juz lecisz skretka od 900ap+ do WAN routera i z routera juz po lanie do kompow. Kwestia konfiguracji i powinno działac, przynajmniej u mnie działa :)
Zdecyduję się na to rozwiązanie. Mam jednak konkretne pytania:

Czy w tym przypadku muszę mieć zewnętrzne IP
Czy APClient DWL-900 ap+ ma wyjście na antenę zewnętrzną?

Jaką antenę yagi dobrać do odległości 2-3 km od nadajnika (widoczność bardzo dobra - o jakieś mocy 19dbi?)
SuperNet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-04-26, 19:30

Re: Dobór sprzętu

Post autor: SuperNet »

Przepraszam za OT ale konieczna jest dla mnie informacja czy rozwiązanie z urządzeniami d-link będzie działać bez posiadania zewnętrznego IP?
ober
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-05-28, 08:39
Lokalizacja: warszawa

sprzęt

Post autor: ober »

wejdz sobie na tą stronke www.cyberbajt.pl ja mam od nich sprzęt i wszystko chodzi dobrze
SuperNet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-04-26, 19:30

Re: Dobór sprzętu

Post autor: SuperNet »

proszę jeszcze o pomoc przy wyborze anteny. Która lepsza?

http://www.allegro.pl/item106135707_ant ... gold_.html

http://www.allegro.pl/item104218026_ant ... _cena.html

I jakie są różnice między nimi?
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dobór sprzętu

Post autor: MaxFM »

Hmm widze ze chcesz jak najtaniej ale to nie zawsze popłaca bo potem moze sie okazac ze to nie spełni Twoich oczekiwan i bedziesz musiał zainwestowac ponownie. Jesli juz chcesz cos z allegro to moze to: http://allegro.pl/item104289259_profesj ... rpsma.html
ODPOWIEDZ