[Sferia] Przyspieszenie internetu o 20%

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Wailos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-10-12, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

[Sferia] Przyspieszenie internetu o 20%

Post autor: Wailos »

Znalazlem ten temat na innym forum i mi pomogl :D

Cytat:
Klikamy Start >> Uruchom. Wpisujemy gpedit.msc. Przechodzimy do folderu: Konfiguracja komputera >> Szablony administracyjne >> Sieć >> Harmonogram pakietów QoS. Klikamy na Ogranicz rezerwowaną przepustowość następnie ustawiamy opcje na Włączone i u dołu ustawiamy limit przepustowości na 0%, klikamy Zastosuj i restartujemy kompa.

Teraz przyszedł czas wytłumaczyć co właśnie zrobiliśmy. Ustawienie to sprawia że Internet wolniejszy jest o 20% dzieje to się dlatego że te ustawienie pomaga pewnym programom których jest diabelnie mało. Wielu moich kolegów mówiła że Internet śmiga im teraz prawi dwa razy szybciej inni że mała różnica dużo zależy od karty sieciowej. W niektórych kartach te ustawienie jest zapisane na stałe i mimo wszystko już go nie zmienisz ale takich kart jest bardzo mało. No i musze jeszcze napisać że to dział tylko na Windows XP Professional lub Windows Serwer 2003. W home edition w ogóle nie ma polecenia gpedit.

A na koniec dam jeszcze wytłumaczenie samego windowsa:

Określa procent przepustowości połączenia, jaki system może zarezerwować. Ta wartość ogranicza skumulowaną rezerwację przepustowości dla wszystkich programów uruchomionych w systemie.

Domyślnie Harmonogram pakietów ogranicza system do 20 procent przepustowości połączenia, ale tego ustawienia można użyć w celu zastąpienia wartości domyślnej.

Jeśli to ustawienie zostanie włączone, można użyć pola Limit przepustowości, aby dostosować wielkość przepustowości, jaką system może zarezerwować.

Jeśli to ustawienie zostanie wyłączone lub pozostanie nieskonfigurowane, system używa wartości domyślnej, 20 procent przepustowości połączenia.

Ważne: jeśli limit przepustowości dla określonej karty sieciowej jest podany w rejestrze, to ustawienie jest ignorowane podczas konfigurowania tej karty sieciowej.


Nie działa na Windows Home Edition



~Temat zassalem z google
U mnie zwiekszylo transfer.Pliki sciągaly się z predkoscia ok.50 kb/s teraz 140-100 kb/ :super:
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Wailos, łącznie zmieniany 1 raz.
ryniek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2008-07-10, 13:37
Lokalizacja: 0-22

Re: [Sferia] Przyspieszenie internetu o 20%

Post autor: ryniek »

A znalazłeś może podobne how-to tyle ze dla Linuksa? Ja szukam w Google i na razie na nic nie trafiłem. :(
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Sferia] Przyspieszenie internetu o 20%

Post autor: Jo_gurt »

ryniek, czemu w Linuksie miało by być coś podobnego?
ryniek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2008-07-10, 13:37
Lokalizacja: 0-22

Re: [Sferia] Przyspieszenie internetu o 20%

Post autor: ryniek »

O widzę że Pan Mod Jo_gurt korzysta z Visty ;)

Czemu coś podobnego miałoby być na Linuksie?
Ano temu że:
- GNU/Linux to też system operacyjny,
- na GNU/Linuksie także się da podpiąć do internetu i jest to równie łatwe jak w Windowsie (choć z tego co słyszałem na WinXP to jest trudniejsze ;) - nie wiem, na WinXP nigdy nie doświadczyłem większych trudności podczas podpinania się do netu ),
- GNU/Linux to system który jest idealny na serwer - nie ma to jak zoptymalizowane i dobrze skonfigurowane połączenie serwera ze światem,
- na GNU/Linuksie także się da grać w gry on-line itp. więc taka optymalizacja jest przydatną opercją dla choćby dla graczy,
- GNU/Linux wcale nie jest gorszy od Windowsów(nawet w wielu sytuacjach życia codziennego dużo lepszy) więc na pewno coś podobnego istnieje, po prostu jeszcze nie znalazłem na to poradnika;

Jak znajdę, to napiszę na forum i w ten sposób ktoś kto szuka rozwiązania na podobny problem, znajdzie je.

Nikogo tym postem nie chciałem obrazić/zaatakować, więc jego usunięcie nie jest konieczne.

Pozdrawiam, ryniek.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [Sferia] Przyspieszenie internetu o 20%

Post autor: wojteks »

ryniek pisze:Czemu coś podobnego miałoby być na Linuksie?
Linuks z definicji nie ogranicza pasma więc takie ulepszenia w nim nie będą miały miejsca.

Co do windows to tez nie do końca tak jest. Mam pasmo 512kbps i bez problemu je w całości używam więc skąd miałbym mieć przyspieszenie o 20% ?

20% ponad limit dostawcy przecież to niemożliwe.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Sferia] Przyspieszenie internetu o 20%

Post autor: Jo_gurt »

ryniek pisze:O widzę że Pan Mod Jo_gurt korzysta z Visty ;)
A co to ma do rzeczy, że w tym momencie korzystam z Visty? Proszę o odpowiedź na to pytanie.
Z Visty korzystam, bo to bardzo dobry system.

ryniek, twoje argumenty są bez sensu. Powyższe how-to tyczy się specyficznego dla windowsa mechanizmu, zaimplementowanego tylko w niektórych jego wydaniach. Brak logiki z twojej strony.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [Sferia] Przyspieszenie internetu o 20%

Post autor: krystianb »

wojteks pisze:Mam pasmo 512kbps i bez problemu je w całości używam więc skąd miałbym mieć przyspieszenie o 20% ?

20% ponad limit dostawcy przecież to niemożliwe.
Nie wiem czy sztuczka nie polega na zawyżonym synchonizowaniu neo, dzieki czemu winda myśli że ma wiecej i rezerwuje wirtualne zasoby :rotfl: A modemy gsm pokazują maxymalną prędkość. A ja mam jakiś taki dziwny system, nie wiem jak to się stało ale mogę sobie QOS we właściwościach połączenia odpaszkować, pamietam że kiedyś nie mogłem.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ryniek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2008-07-10, 13:37
Lokalizacja: 0-22

Re: [Sferia] Przyspieszenie internetu o 20%

Post autor: ryniek »

Te 20% to nie jest żaden gratis od ISP. 20% to zarezerwowana przepustowość z łącza dla systemowych usług sieciowych np. WinUpdate i kilku innych procesów działających w tle. Zabierając te 20% QoS przestaje działać (QoS domyślnie właśnie może zabierać DO 20% tego limitu, no plus kilka innych procesów działających w tle). Podobno gdy QoS przestaje działać, dziwne rzeczy się dzieją z Windowsem. No ale jeśli Ci którzy przeprowadzili taką operację piszą że internet trochę przyspieszył i nic się nie dzieje, znaczy że to nie do końca prawda. Przydałby się ktoś, kto ma doświadczenie w administracji Windowsem, aby to wytłumaczył dokładnie.

Dziękuję.
Ostatnio zmieniony 2008-12-28, 22:57 przez ryniek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Sferia] Przyspieszenie internetu o 20%

Post autor: Jo_gurt »

Ja "okradania" mnie przez Windowsa też nie zauważyłem. Raczej działa to w taki sposób, że windows bierze sobie te 20% jak mu potrzeba a pasmo jest zapchane. Tylko ciekawe jak ustala przepustowość.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [Sferia] Przyspieszenie internetu o 20%

Post autor: krystianb »

Jo_gurt pisze:Tylko ciekawe jak ustala przepustowość.
Najprawdopodobniej z tego jaka jest prędkość "synchronizacji" zakłada że całe łącze jest do wykorzystania. (Tak sobie gdybam)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Sferia] Przyspieszenie internetu o 20%

Post autor: Jo_gurt »

No to w takim razie musiałby sobie u mnie rezerwować 20Mbit, bo z routerem mam połączenie 100Mbit :P
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [Sferia] Przyspieszenie internetu o 20%

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Najprawdopodobniej z tego jaka jest prędkość "synchronizacji" zakłada że całe łącze jest do wykorzystania.
To może temu na Windows w modemach uzyskuje się około 3/4 tego co pisze producent (u mnie 2.8mb/s z 3.6mb/s). Zaś na Linuxie można więcej, bo praktycznie 100% tego co daje modem :niepewny:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [Sferia] Przyspieszenie internetu o 20%

Post autor: krystianb »

Jo_gurt pisze:No to w takim razie musiałby sobie u mnie rezerwować 20Mbit, bo z routerem mam połączenie 100Mbit
No tak ale rezerwuje 20Mb a 80 masz do wykorzystania. I to chyba też całkiem logiczne jest, bo czy komuś się udało przekroczyć 10MB/s po lanie pod windowsem??
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Sferia] Przyspieszenie internetu o 20%

Post autor: Jo_gurt »

krystianb pisze:czy komuś się udało przekroczyć 10MB/s po lanie pod windowsem??
Narzędzie na SideBar pokazuje stałe 12MB/s
ODPOWIEDZ