Router i dwa laptopy

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Raffi5000
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-01-04, 14:48
Lokalizacja: Aberdeen

Router i dwa laptopy

Post autor: Raffi5000 »

Witam, problem polega na tym, że mam dostęp do sieci stałym łączem tel. Korzystam z routera i chciałbym abym mógł łączyć się z siecią bezprzewodowo z obu laptopów. Jeden laptop skonfigurowałem i odbiera bez problemu. Jest to HP compaqu 6000 windows xp. Drugi laptop to HP Pavilion dv9700 windows Vista... i z nim mam problem. Widzi połączenie z siecią ale nie ma połączenia z siecią. Łączy się z routerem ale poza niego nie ma połączenia. Czasem gdy poróbuję rozwiązywać problem, dostaję info, że problem nie może być rozwiązany automatycznie, mam się skontaktować z operatorem, że jakiś komp w sieci jest już z takim IP. Ale nie ma problemy, gdy podepnę kabel. Wtedy normalnie smiga, bez problemów i limitów. I tamten drugi komp też śmiga w tym samym czasie. O co chodzi ?
Ostatnio zmieniony 2009-01-04, 15:11 przez Raffi5000, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router i dwa laptopy

Post autor: wojteks »

Raffi5000 pisze:Ale nie ma problemy, gdy podepnę kabel. Wtedy normalnie smiga, bez problemów i limitów.
Jak podłączasz po kablu i WiFi to moga być problemy. Wyłącz połączenie kablowe, podłącz po WiFi tylko, daj napraw i zobacz co będzie. Jakiego szyfrowania używasz (WEP/WPA?), na testy możesz wyłączyć całkowicie. Czy Vista ma SP1?, jak skonfigurowana zapora albo antywirus?
Nie pomagam na PW!
Raffi5000
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-01-04, 14:48
Lokalizacja: Aberdeen

Re: Router i dwa laptopy

Post autor: Raffi5000 »

Kurcze... tak naprawdę to nie mam pojęcia co to znaczy WiFi, nie wiem nic o szyfrowaniach, ani o konfiguracji zapory i antywira. Mam SP1
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Router i dwa laptopy

Post autor: Jo_gurt »

Raffi5000 pisze:tak naprawdę to nie mam pojęcia co to znaczy WiFi, nie wiem nic o szyfrowaniach, ani o konfiguracji zapory i antywira
To najlepiej zacząć od poznawania podstaw. Niestety, bez tego ciężko coś zdziałać.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Router i dwa laptopy

Post autor: ja.michal »

Raffi5000, to w takim razie nurkuj w :faq: :cfaniak:
Raffi5000
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-01-04, 14:48
Lokalizacja: Aberdeen

Re: Router i dwa laptopy

Post autor: Raffi5000 »

czyli co ?? skorzystam za rok z tego dziadostwa ?? Koputerowe podstawy to szmat czasu poznawania. Poczekam, aż ktoś poda mi kilka wskazówek, które pomogą mi się choć zbliżyć do rozwiązania problemu. Poznać podstawy... gdybym chciał tak rozwiązać problem, to nie wchodziłbym na te forum.

[ Dodano: 2009-01-04, 16:33 ]
jo gurt, dlaczego mnie nie odesłałeś do twojego posta pt konfiguracja i podłączanie routerów ? poczytałem to i od razu działa. Dzięki bądźcobądź. Paka
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Router i dwa laptopy

Post autor: Sundance_kid »

Raffi5000 zrob screena z wlasciwosciami polaczenia.
ODPOWIEDZ