[problem] Pomysł na Freedoma Pro w mieście i na wsi

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

[problem] Pomysł na Freedoma Pro w mieście i na wsi

Post autor: Darecky »

No więc wymyśliłem sobie tak: u mnie na wsi w domu mam zasięg Freedoma, na stancji mam zaś na razie orange free, a chciałbym wziąć i korzystać z freedoma tu i na wsi. W mieście nie mam zasięgu cmda i pomyślałem że zamontuję sobie antenę 450Mhz na balkonie ( bo mam pokój z balkonem na 3 piętrze), a do miejsca zasięgu cdma jest raptem 2-3 km, więc pewnie taka antena by wystarczyła: http://www.dipol.com.pl/antena_atk-_5-4 ... _A7005.htm ?

Z góry dzięki za pomoc i odp co myślicie o tym pomyśle?
PS: wiecie już może czy można przedłużać Orange Free Na Freedom Pro?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: [problem] Pomysł na Freedoma Pro w mieście i na wsi

Post autor: Patryk »

Darecky pisze:co myślicie o tym pomyśle?
Myślę,że ma to sens.
Przede wszystkim zapytam - na jakiej podstawie twierdzisz,że w mieście nie masz zasięgu CDMA ?
Na podstawie mapki orange ?
Zerknij lepiej na http://mapa.btsearch.pl :)
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [problem] Pomysł na Freedoma Pro w mieście i na wsi

Post autor: Darecky »

Myślę nawet, że miasto może być pokryte zasięgiem, tyle że na mapce jest ono zakryte zasięgiem 3G... Ponieważ trochę dziwne byłyby takie "strzępy" zasięgu za miastem:
Obrazek

[ Dodano: 2009-01-10, 19:22 ]
Tylko ciekawe, czy kupię u mnie Freedoma Pro... podczas ostatniej wizyty w salonie zbyli mówiąc mi że " w mieście nie ma zasięgu i nie musimy znać tej oferty"...

[ Dodano: 2009-01-10, 19:39 ]
Sprawdziłem - od najbliżej stacji CDMA do miasta jest ok 13-14 km, reszta ( dokoła 4 nadajniki ) są oddalone po 20km... Czyli mam się spodziewać zasięgu w mieście?
ODPOWIEDZ