jaka antena do takiego BTSa ?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
vanderbobo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-01-13, 20:09
Lokalizacja: Toruń

jaka antena do takiego BTSa ?

Post autor: vanderbobo »

witam

Czytam forum od dawna / od kiedy wyprowadziłem się z miasta / ale zarejestrowałem się dopiero teraz - głownie dlatego że mój net chodzi tak wolno że nawet proces rejestracji to męczarnia ;)

Chcę to zmienić i oto moje pytanie:
BTS na którego chcę ustawic antenę ma taki dane:

GSM 900 GSM 1800 UMTS
w ORANGE

Czy mam przez to rozumieć że mam edge na 900 i 1800 ? i że moge kupić antenę w zakresie 1900-2100? Mój zasięg w domu to 3 kreski z 5 e edge, kilometr ode mnie w samochodzie działa mi G3 i to stabilnie. Chcę kupić antenę 1900-2100 żeby poza stabilizacją edge mieć szansę na G3 ale nie wiem czy dobrze myślę.

mam na oku takie cacko, zresztą polecane przez was: Antena UMTS Panel Max 15 dBi z bestpartnera

z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: jaka antena do takiego BTSa ?

Post autor: Jaco »

Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: jaka antena do takiego BTSa ?

Post autor: Ufo atakuje »

vanderbobo pisze:mam na oku takie cacko, zresztą polecane przez was: Antena UMTS Panel Max 15 dBi z
Zamów, sprawdź jak nie da rady to oddasz. I wymuś w opcjach modemu żeby się łączył tylko przez 3G.
vanderbobo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-01-13, 20:09
Lokalizacja: Toruń

Re: jaka antena do takiego BTSa ?

Post autor: vanderbobo »

No więc DZIĘKI WAM i forum zakupiłem antenką z bestpartnera, przyszła w 1 dzień z kablem 15m całośc 253zł z przesyłką. Tak jak mówiłem mam 1km do zasięgu G3. Wystawiłem na razie antenkę za okno na poddaszu, tak + - na BTSa z UMTS i szok łapię G3+ chociaż wcześniej moglem tylko pomarzyć o stabilnym EDGE. Jestem w szoku. Włśnie piszę posta i słucham sobie trójki w necie !!! Download na poziomie 100-120kb/s wcześniej był 5-7kb/s !!!

antena Panel Max 15dBi modem globetrotter option fusion

Nie mogę sie doczekać jak stopnieje śnieg i wejdę na dach zamontować antenkę jak się należy !!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: jaka antena do takiego BTSa ?

Post autor: wojteks »

vanderbobo pisze:100-120kb/s wcześniej był 5-7kb/s !!!
Chyba kB ? bo jak kb to strasznie mały.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: jaka antena do takiego BTSa ?

Post autor: krystianb »

vanderbobo pisze:wejdę na dach zamontować antenkę jak się należy
Ustaw antene wg najmocniejszego sygnału a nie na oko, podobno czasem nawet antena działa lepiej w skośnej polaryzacji.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: jaka antena do takiego BTSa ?

Post autor: zDaleKi »

vanderbobo pisze:Wystawiłem na razie antenkę za okno na poddaszu, tak + - na BTSa z UMTS i szok łapię G3+ chociaż wcześniej moglem tylko pomarzyć o stabilnym EDGE.
To gratulujemy. Widać, że pełen sukces :ok:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ