Połączenie palmtopa MIO A201 z internetem via SE K700i

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jacek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-06-02, 21:47

Połączenie palmtopa MIO A201 z internetem via SE K700i

Post autor: Jacek »

Od kilku dni próbuję uzyskać dostęp do internetu poprzez palmtopa MIO A201 z Windows Mobile 5 używając telefonu SE K700i z funkcją IPlus jako modemu. Nie potrafię skonfigurować tych urządzeń. Chcę użyć bluetootha. Normalnie telefon i palmtop się komunikują poprzez bluetooth np. jako zestaw glośnomówiący, ale jakoś nie potrafię ustawić aby polączyć się z internetem. Wpisuję nr *99***3# który jest poprawny ale nie laczę się z internetem. W palmtopie w funkcji Advanced jest mnóstwo ustawień ale ja ich nie rozumiem. Pomóżcie jak rozwiązać ten problem!!!
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Połączenie palmtopa MIO A201 z internetem via SE K700i

Post autor: Szadzik »

Piszesz, że łączysz się z telefonem i możesz wykorzystać funkcję zestawu głośnowmówiącego. W takim wpyadku musisz pewnie przestawić funkcję BT na modem. Napisz, jakie masz te opcje do wyboru, to może coś wymyslimy.
Back to the Future ;)
Jacek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-06-02, 21:47

Re: Połączenie palmtopa MIO A201 z internetem via SE K700i

Post autor: Jacek »

Chyba nie idzie przestawić BT na modem. Ale w opcjach BT jest "Dial-Up to Internet". Problem tym że gdy próbuję tego użyć to nie uzyskuję połączenia z internetem. Już nie wiem czy przyczyna tkwi w telefonie czy w palmtopie? Ale chyba w konfiguracji palmtopa.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Połączenie palmtopa MIO A201 z internetem via SE K700i

Post autor: Szadzik »

Jacek pisze:Ale w opcjach BT jest "Dial-Up to Internet". Problem tym że gdy próbuję tego użyć to nie uzyskuję połączenia z internetem.
Jak próbujesz się połączyć internetem to co się dzieje? Masz jakieś komunikaty o błędach? Nie mam szklanej kuli, która mi podpowie jaki jest problem, musisz podpowiedzieć. Musisz napisać co się dokładnie dzieje.

Wpisałeś wszystko co jest potrzebne do użyskania połączenia? W telefonie masz wstawiony dobry APN?
Back to the Future ;)
Jacek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-06-02, 21:47

Re: Połączenie palmtopa MIO A201 z internetem via SE K700i

Post autor: Jacek »

A jak mogę sprawdzić czy mam w telefonie dobry APN? Jestem laikiem. Na palmtopie jedynie piszę że "Unable to Connect".... i odsyła do "Settings". A ja mam być teraz mądry i pisać wiersze jak się nie znam. Nawet dzwoniłem do serwisu IPlusa i powiedzieli że nie mają instrukcji do MIO A301 :-(
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Połączenie palmtopa MIO A201 z internetem via SE K700i

Post autor: Szadzik »

W ustawieniach internetowych masz pozycję APN.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ