NOKIA 6670 jako MODEM + ???

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
technoman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-06-04, 17:16

NOKIA 6670 jako MODEM + ???

Post autor: technoman »

Witam. Mam problem. Mam laptopa który jest podlączony do sieci stalej i z którego korzystam na co dzień.
Jednak dosyć często mi się zdarza wyjechac, a dostęp do internetu muszę miec codziennie (głównie do wysyłania i odbierania maili - outlook express)
Posiadam Nokie 6670 oraz korzystam z karty prepaid HEYAH

Próbowałem nawiązac połączenie za pomocą PC SUITE, niby laptop wykrył telefon jako modem, jednak cos jest nie tak, wydaje mi się ze albo cos zle ustawilem albo HEYAH nie obsluguje takiej opcji.

Co byście polecili w moim wypadku? nie chce wchodzic w zadne abonamenty i umowy.Internet poza domem ma mi sluzyc tylko do wysylania i odbierania maili. Zastanawialem się jeszcze nad SIMDATA z PLUSA.
Prosze o pomoc.
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: NOKIA 6670 jako MODEM + ???

Post autor: Enzo »

Może problem tkwi w tym, że aby korzystać z GPRS w Heyah, trzeba aktywować tą usługę przez intenernet (dział samoobsługa)lub telefonicznie. Jednak wydaje mi się, że cenowo (20gr/50kB według cennika) nie jest to opłacalne. W simdacie koszt to 3gr/100kB, musisz jednak pamiętać, że aby nie wygasła Ci ważność karty musisz ją doładować raz w miesiącu za 30zł (chyba ;) ).
iPlus+E61i=FUN
technoman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-06-04, 17:16

Re: NOKIA 6670 jako MODEM + ???

Post autor: technoman »

GPRS w Heyah mam aktywowane, korzystalem z niego juz w komórce.
mam pytanie jeszcze , jesli konfiguruje w laptopie połaczenie to co mam wpisac pole uzytkownik i haslo (chodzi mi o heyah) bo nigdzie nie moge tego <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font>.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: NOKIA 6670 jako MODEM + ???

Post autor: kemott1 »

login: heyah
hasło: heyah
apn: heyah.pl
technoman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-06-04, 17:16

Re: NOKIA 6670 jako MODEM + ???

Post autor: technoman »

1. instaluje modem (pokazuje mi sie okienku menedzer urządzen NOKIA 6670 USB)

2. wchodze w polaczenia sieciowe-utwórz nowe połączenie, połącz z internetem - DALEJ - konfiguruj moje polaczenie recznie - DALEJ - połącz uzywając modemu tel. - DALEJ - Nazwa usługodawcy internetowego - tutaj wpisuje: www.heyah.pl (nie wiem czy dobrze) - DALEJ - Numer telefonu - *99***1# (nie wiem czy dobry) - DALEJ - Nazwa uzytkownika:heyah, haslo:heyah -ZAKOŃCZ

3. probuje połaczyc sie i wyskakuje takie cos:
Obrazek

Co jest nie tak?
Prosze o pomoc
technoman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-06-04, 17:16

Re: NOKIA 6670 jako MODEM + ???

Post autor: technoman »

ok juz mam przyczynę

w ustawieniach modemu-zaawansowane bylo
AT+CGDCONT=1,"IP","www.heyah.pl"

a powinno być
AT+CGDCONT=1,"IP","heyah.pl"


być moze ten post komuś sie przyda...


mam jeszcze jedno pytanie...
czy jest mozliwość połączenia się z internetem przez tel. ale tak żeby płaciło się za minute a nie za ilosc przeslanych danych.
jesli tak to jak mam to zrobic ? taka opcja lepiej by mi odpowiadala
w telefonie mam juz to ustawione tylko nie wiem jak to ustawic na laptopie
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: NOKIA 6670 jako MODEM + ???

Post autor: Szadzik »

Możesz się połączyc przez CSD i wtedy bedziesz miał naliczanie pod względem zpędzonego czasu w internecie, jednak jest jeden problem - prędkość. CSD to z tego co pamiętam koło niewiele ponad 1KBps. Więcej wyciągnąć się nie da.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ