Forum esat

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jerzyk_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-05-29, 11:24

Forum esat

Post autor: jerzyk_ »

Witam Wszystkich!

Czy ktoś coś wie na temat forum esat? Nie działa już miesiąc i coś mi się wydaje, że nie ruszy.

Chętnie bym pogadał na temat Go!nternet ale nie ma gdzie? Znacie jakieś linki bo tutaj to chyba tylko o skyDSL.

Jerzyk
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum esat

Post autor: raptou »

A no widzisz.
Sam założyłem własne forum, które w założeniu miało zastępować esat na czas awarii.
Zainteresowania ZERO. ANI JEDNEGO ZGŁOSZENIA nawet od stałych bywalców. Nawet powieliłem te same tematy.

Kompuart ma awarię i diabli wiedzą, kiedy Esat ruszy, choć istnieje i istnieć będzie. Zbierz grupkę ludzi to uruchomię forum zastępcze ponownie. Nie po to, by robić komukolwiek konkurencję, tylko po to, aby było gdzie dyskutować na czas awarii, które ostatnio zdażają się coraz częściej i trwają coraz dłużej. Chodzi o zapasowe miejsce dyskusji.

Sam dla siebie nie będę robił forum.
Dalszą dyskusję proponuję przenieść na maila [email protected], ponieważ nie ma sensu robić tu śmietnika.
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum esat

Post autor: marcin »

Tymczasowo wprowadzę zmiany na tym forum, aby było bardziej ogólnie, nie tylko o skyDSL. Jeżeli nie będzie zainteresowania, wrócimy do wcześniejszego układu.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Forum esat

Post autor: kemott1 »

Nazwa <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> może być.
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum esat

Post autor: raptou »

Ja wskrzesiłem ponownie swoje na prośbę kilku osób, choć nie spodziewam się większego zainteresowania. Zobaczymy co będzie dalej.

Jest mi obojętne gdzie sie będzie znajdowało. Jest po prostu potrzebne, choćby ze względu na to, że to - jak do tej pory - było jedynym o takiej tematyce z taką bazą postów.

Coś mnie "w kościach łamie", że Esat ruszy nie tak prędko ( o ile w ogóle - wcale się nie zdziwię) i nie wiadomo w jakim będzie stanie "backup".
Recluse
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-05-10, 20:09

Re: Forum esat

Post autor: Recluse »

Najwyżej się ośmieszę, ale nie mogę nijak znaleźć linka na Twojej stronie...
Szukałem kilka dni temu, jak i dzisiaj - bez rezultatu...
Nawet odpaliłem IE, co czynię rzadko i nic.
Może i jestem ślepy, ale nie myślałem, że do tego stopnia :evil:
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum esat

Post autor: raptou »

Nie umieszczałem go na stronie, bo jeszcze ja się ośmieszę znikomym zainteresowaniem. :lol:

Jak będą chętni, to czemu nie ?
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=40061
Recluse
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-05-10, 20:09

Re: Forum esat

Post autor: Recluse »

No tak...
Widzę, że rzeczywiście szału nie ma...
Te "kilka osób" też jakoś się nie pofatygowało coś napisać :D
Widocznie wszyscy chcą czytać, albo mieć forum na wszelki wypadek.
Pewnie gdyby to się rozkręciło trochę, to dalej już by poszło.
Chyba dla dobra ludzkości będę musiał się poświęcić i napisać jakiś temat...
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum esat

Post autor: raptou »

Dwukrotnie wysyłałem zaproszenia do kilku użytkowników esatu. Odpowiedź zawsze taka sama i w wolnym tłumaczeniu brzmi :"Esat to Esat i nic go nie zastąpi. Zaczekam, aż wróci". Zgadzam się w 190%. Jednak Esatu jak na razie nie ma a awaria coś się przeciąga i nikt nic nie wie.

Ani mi w głowie robić Esatowi, czy Bez-kabli konkurencję. To po prostu inna tematyka. Sęk w tym, że nikt się garnie do, choćby czasowego przeniesienia gdzie indziej stamtąd, dopóki esat nie pojawi się z powrotem. Wybrałem Gazetę, ponieważ jest za darmo a postawienie forum na komercyjnym serwerze zawsze wiąże się z ryzykiem jego likwidacji, gdy "jego żywiciel" zrezygnuje z serwera. Po za tym Gazecie raczej nie grozi likwidacja i jest niezależna.
Recluse
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-05-10, 20:09

Re: Forum esat

Post autor: Recluse »

Wiesz, tak naprawdę moje odczucia są bardzo podobne.
Nawet myślałem o napisaniu tematu na tym gościnnym forum.
Tylko dla kogo?
Tu ludzie mają swoje problemy, pytania tak średnio pokrywające się z tym co było na esat...
Tak trochę obco...
Zresztą już coraz mniej brakuje mi forum....
Człowiek odzwyczaja się.
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum esat

Post autor: raptou »

A kto powiedział, że dyskusje mają być powielane ?
Ja już też się prawie odzwyczaiłem.

Esat to kawał historii DVB w Polsce. Papierek lakmusowy tego rynku. Odzwierciedlał i odzwierciedla ogólną rzeczywistość tej branży.

Właśnie. Dla kogo ?
Teraz użytkownikom internetu satelitarnego zostaje już tylko czytanie informacji reklamowych zamieszczanych na stronach dostawców i operatorów bez jakiejkolwiek niezależnej przeciwwagi w postaci informacji od samych użytkowników. Paradoksalnie operatorzy nie mają się z czego, cieszyć, że Esatu już nie ma. Im też odpadł "miernik nastrojów", co jeszcze bardziej pogłębi przepaść w relacjach klient-dostawca. Teraz, żeby dokonać "pomiaru nastrojów" trzeba będzie zapłacić za badanie rynku. Wcześniej wystarczyło wejść na Esat.
Recluse
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-05-10, 20:09

Re: Forum esat

Post autor: Recluse »

Powielane...
Pewnie, że ciekawiej by było widzieć nowe tematy.
Trochę obawiam się jednak, że wszystko już było ( no prawie) i, że czekają nas najwyżej różne wariacje (o ile w ogóle to ruszy).
No cóż jak użytkowniki nie chcą to na siłę się ich nie ściągnie...
Myślę, że o forum na którym teraz piszemy musiała zachaczyć większość użytkowników Esat (tych od netu).
I co? Nic...
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum esat

Post autor: raptou »

W DVB zawsze jest coś do roboty. Na razie ruszył iPlus Booster a wkrótce będzie Gointernet oparty o router Forsway F10 EDGE. Ten ostatni zapewne pojawi się jak zwykle w sezonie ogórkowym :lol: Zapowiadają, zapowiadają i startują jak Esat po awarii :lol:

Jest już 4 zapisanych - ze mną włącznie :lol:
kserkses
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-03, 08:29

Re: Forum esat

Post autor: kserkses »

ESAT DZIAŁA , niestety przestał :cry: , ale przynajmniej coś się dzieje
Recluse
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-05-10, 20:09

Re: Forum esat

Post autor: Recluse »

No dzieje się...
Udało mi się wejść w Go!nternet i zalogować się.
Niestety podstrony nie działają.
ODPOWIEDZ