Problem przy instalacji - USB error

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Problem przy instalacji - USB error

Post autor: Tesshu »

Dzień dobry .... postanowiłem zakupić Orange Freedom pro ponieważ tam gdzie się przeprowadzam aktualnie nic innego nie ma zasiegu :)
Wczoraj przeprowadziłem próbę na moim staruszku który stoi w nowym domku , wszystko pieknie jednak po instalacji krok po kroku (instalacja po przez port USB) wystapił problem ... przy próbie połączenia wyskakuje błąd 797 ... komputer nie chce zainstalować modemu jaki posiadam Axcess-tel 400... wyskakuje brak sterowników - instalowałem je nie jednokrotnie...
Dzisiaj postanowiłem spróbować na komputerze juz nie co nowszym gdzie mam neostrade jednak błąd sie powtarza .... próbowałem ściagać sterowniki ....service packa 3 ale nadal to samo ... przez Ethernet też mnie nie łączy :( ogólnie klapa...
Nie moge poprawnie dodać modemu do komputera... próbowałem dosłownie wszystkiego .. szukałem ludzi z podobnymi problemami jednak wszystko na nic .. w instrukcji oczywiście nie uwzględnili takiego problemu

Modem jest teraz jako nieaktywne urządzenie więc nie łaczy z internetem ( to jest logiczne :P)

Po próbie dodania modemu przez kreator dostaje informacje

Wystapił błąd podczas instalacji urządzenia
Sterownik nie jest przeznaczony dla tej platformy

Próbowałem już instalowanie tego wszystkiego według instrukcji 10-15 razy i ciagle to samo ..nie mam już sił i nerwów .... dobrze ,że mam ta usługe na próbe w ostateczności ją zwróce

Dodam iz mam windowsa XP home

robie wszystko tak jak jest tutaj napisane

http://www.sferia.pl/upload/files/axess ... modemu.pdf

Troche instrukcja rózni sie od tej która dostałem przy zakupie ale próbowałem na oba sposoby i nic...


Jakies sugestie??miał ktos podobny problem???
EmTeeDee

Re: Problem przy instalacji - USB error

Post autor: EmTeeDee »

Ja zrobiłem to tak-zainstalowałem z płytki menadżera-następnie podłączyłem ruter przez usb- i d...nie chciało nic trybić - ręcznie wgrałem z płytki sterowniki usb-i też d..
Zmieniłem taktykę i podłączyłem przez kabel ethernet-i wszystko poszło gładko. :ok:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problem przy instalacji - USB error

Post autor: Jaco »

onimusza666 pisze:d..
Kolego opanuj swoje emocje bo się pogniewamy :nienie:
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Problem przy instalacji - USB error

Post autor: Tesshu »

Przez ethernet też nie chce mnie połączyć ....
mam takie coś

http://img520.imageshack.us/img520/1015 ... owage9.png

http://img514.imageshack.us/img514/4008 ... wa2rh4.png

Sprawdzam wszystko to co powinno się sprawdzać według instrukcji i niby dobrze jednak nie łączy mnie :(
Czytająć instrukcje wszystko wydaje się takie proste jednak nie jest :P

Już nie mam sił .. albo jestem taki tępy albo nie wiem o co biega w tym wszystkim ... pewnie rozwiązanie problemu jest banalne ale nie moge do niego dojść .....
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Problem przy instalacji - USB error

Post autor: krystianb »

Tesshu pisze:Przez ethernet też nie chce mnie połączyć ....
mam takie coś

http://img520.imageshack....pabitowage9.png

http://img514.imageshack....abitowa2rh4.png
To nie ma prawa działać, bo to połączenie dialup tylko po usb. Masz w ogole zainstalowaną karte sieciąwą ethernet, bo brakuje połączenia sieciowego ethernet.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Problem przy instalacji - USB error

Post autor: Tesshu »

krystianb pisze:
Tesshu pisze:[...]
To nie ma prawa działać, bo to połączenie dialup tylko po usb. Masz w ogole zainstalowaną karte sieciową ethernet, bo brakuje połączenia sieciowego ethernet.
Dla mnie to czarna magia ;) nigdy nie miałem radiówki itd.. więc nie wiem czy mam zainstalowaną karte sieciową :S w instrukcji nic nie pisali o tym ale mogłem się tego spodziewać :P
Prosze o wytłumaczenie jak dziecku 5 letniemu :) jak i gdzie mam ją zainstalować o ile w ogole moge ale chyba raczej powinien mój komputer być w nią wyposażony??

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-01-26, 08:27 ]
Wycinam zbędny cytat.
Ostatnio zmieniony 2009-01-26, 08:24 przez Tesshu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem przy instalacji - USB error

Post autor: wojteks »

Tesshu pisze:jak i gdzie mam ją zainstalować o ile w ogole moge ale chyba raczej powinien mój komputer być w nią wyposażony?
Jaki to komputer, czy masz jakieś urządzenia z wykrzyknikiem w managerze urządzeń?
Nie pomagam na PW!
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Problem przy instalacji - USB error

Post autor: Tesshu »

Pr. C2D 1,86 E630
PG FA-81945 PS3
Karta G PCI-E gainward geforce 7600GS 256MB DDR2 TV&DVI,PCI-E,BoX
Pamieć DDR2-2GB PC2 4300/533 DUAL CL4 PATRIOT


http://img149.imageshack.us/img149/9452 ... wa2lg3.png

Nie może znaleśc sterowników :/
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem przy instalacji - USB error

Post autor: wojteks »

Tesshu pisze:PG FA-81945 PS3
Czy masz jakieś dokładniejsze oznaczenia płyty głównej? albo płytkę ze sterownikami od niej?
Nie pomagam na PW!
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Problem przy instalacji - USB error

Post autor: Tesshu »

Coś zaświeciło się w mojej głowie :P (jakaś mała żaróweczka) i udało mi się zainstalować sterowniki , włożyłem płyte która bbyła dołączona do kompa :)

Teraz wyglada to tak
http://img149.imageshack.us/img149/8292 ... owacm8.png

miałem tam wykrzyknik więc właczyłem rozwiązanie problemu i automatycznie przydzieliło mi IP ale z internetem nadal nie łączy przez tamten router
Tzn niby jestem połączony ale internet niedziała :P może jeszcze nie aktywowali mi usługi??? na tą strone do konfiguracji modemu też nie moge wejść
Ostatnio zmieniony 2009-01-25, 18:35 przez Tesshu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mikele
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 265
Rejestracja: 2009-01-23, 09:52
Lokalizacja: Wrony (lubuskie)

Re: Problem przy instalacji - USB error

Post autor: Mikele »

Jak już masz zainstalowaną kartę sieciową i wykryło Ci połączenie z modemem,
zainstaluj z płyty AxessManager.
OBE 38GB (Dovado Tiny + E3276s-151 + konektor CRC9/FME + Tri-Lan 240 (12m) + Cybertech 17dBi 2100Mhz)
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Problem przy instalacji - USB error

Post autor: Tesshu »

Działa :) ale słabiutko :P aj nie to co Neo

Wprowadziłem tylko PIN i ruszyło :)

Wielkie dzieki za pomoc ..jak dobrze ,że mam neo tutaj bo bez internetu cięzko było by mi dojść z samą instrukcją jak to zrobic :) ,a tak zawsze można zapytać :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem przy instalacji - USB error

Post autor: wojteks »

Tesshu pisze:nie to co Neo
Chcesz kabel bez limitów zamienić na OF Pro?
Nie pomagam na PW!
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Problem przy instalacji - USB error

Post autor: Tesshu »

wojteks pisze:
Tesshu pisze:[...]
Chcesz kabel bez limitów zamienić na OF Pro?
Nie zupełnie :0 przeprowadzam sie niebawem i tam gdzie jest mój nowy domek mam radiowe telefony ..chciałem założyć stacjonarny telefon+ kabel pod neostrade ale Panowie (monteży) z Tpsa powiedzieli ,że im mało płacą i nie beda kopać w zime :P więc to takie tymczasowe rozwiazanie aż montezy stwierdzą ,że warunki pogodowe są wystarczające aby założyc mi telefon :P
Radiówka zwykła odpada ponieważ las otacza mój domek :P


Po restarcie komutera nie moge uruchomić modemu ... tzn klikam w połącz i nic się nie dzieje ,a pisze ,że modem jest gotów

Ps.Nie wiem czy będe w stanie w ogóle się przestawić z 2,5 mega neo na taki transfer dlatego wziąłem to na próbe

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-01-26, 08:27 ]
Wycinam zbędny cytat.
Ostatnio zmieniony 2009-01-26, 08:25 przez Tesshu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem przy instalacji - USB error

Post autor: wojteks »

Tesshu pisze:Po restarcie komutera nie moge uruchomić modemu
Reset modemu?
Nie pomagam na PW!
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Problem przy instalacji - USB error

Post autor: Tesshu »

robiłem :) połączy mnie na chwile i znowu rozłączy ... mruga zielone światełko więc pewnie coś z sygnałem jest nie tak :/
EmTeeDee

Re: Problem przy instalacji - USB error

Post autor: EmTeeDee »

Jaco pisze:Kolego opanuj swoje emocje bo się pogniewamy
Nie myślisz chyba że chciałem napisać coś brzydkiego??to taki skrót d....bani :hyhy:
Ale oczywiście wszystkich serdecznie przepraszam :D

[ Dodano: 2009-01-25, 20:30 ]
Tesshu - ładną masz tapetę :D -Ale co do EVDO to nie tak to działa - jak chcesz odpalić neta to musisz zrobić sobie skrót na pulpicie do Połączenie lokalne(Realtek) lub Start-Połącz z-zakładka pokaż wszystkie połączenia(jak masz więcej)Obrazek
Klikasz na włącz- i dopiero odpalasz AxessMenager. Zobacz też czy w Start-panel sterowania-opcje telefonu i modemu-modemy-masz Axesstel USB modem-jak nie to zainstaluj z płytki wybierając folder usb.Obrazek
Aha- połączenie lokalne jeżeli łączysz się przez kabel Ethernet-wtedy przełącznik na ruterze w prawą stronę.
A jak przez USB to powinno być połączenie telefoniczne 1xEvDO wtedy przełącznik na ruterze w lewo.
A która dioda Tobie mruga?? na samej górze pierwsza to zasilanie(mruga to znaczy że ładuje się bateria, druga jest od zasięgu(u mnie pomarańczowa) mogą mrugać też diody na dole ale muszą bo lecą dane :D
Awatar użytkownika
Mikele
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 265
Rejestracja: 2009-01-23, 09:52
Lokalizacja: Wrony (lubuskie)

Re: Problem przy instalacji - USB error

Post autor: Mikele »

robiłem :) połączy mnie na chwile i znowu rozłączy ... mruga zielone światełko więc pewnie coś z sygnałem jest nie tak :/
Możesz nie mieć jeszcze aktywowanej karty SIM/R-UIM,
dlatego tak się dzieje, u mnie jest to samo.
OBE 38GB (Dovado Tiny + E3276s-151 + konektor CRC9/FME + Tri-Lan 240 (12m) + Cybertech 17dBi 2100Mhz)
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Problem przy instalacji - USB error

Post autor: Tesshu »

Mikele pisze:Możesz nie mieć jeszcze aktywowanej karty SIM/R-UIM,
dlatego tak się dzieje, u mnie jest to samo.
Pewnie tak jest poniewaz kupowalem to wczoraj popołudniu ;) mam miesiąc na testowanie więc poczekam troche i jakby coś to będe pisał ;)
W sumie dziwie się , że przed restartem prawie godzine śmigało ,a teraz nie chce się połączyć dłużej jak 10-15sekund
Szkoda tylko ponieważ na moim staruszku ktory stoi w nowym domku nie mam karty sieciowej ,a przez USB nie ma szans ,żeby to zainstalować więc będe musiał tego kompa przenieść aby tam testować jakoś internetu ponieważ tutaj nic mi to nie daje gdyż ma to bazowo działać tam :)

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-01-25, 22:31 ]
Wycięcie zbędnego autocytatu. Proszę nie cytuj całych poprzednich postów oraz własnych wypowiedzi.
Ostatnio zmieniony 2009-01-25, 22:30 przez Tesshu, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem przy instalacji - USB error

Post autor: ja.michal »

Tadeusz pisze:A tak na poważnie, to nie pchaj się w to, jeżeli faktycznie masz zamiar korzystać przez kilka miesięcy.
Ale linia już będzie i po 12 miesiącach można brać coś BSA. :cfaniak:
EmTeeDee

Re: Problem przy instalacji - USB error

Post autor: EmTeeDee »

Mikele pisze:Możesz nie mieć jeszcze aktywowanej karty SIM/R-UIM,
dlatego tak się dzieje, u mnie jest to samo.
To wszystko zależy od salonu w którym podpisywało się usługę-która jest nowa ,i oni nie znają się lub nie chcą się poznać.
Ja zamawiałem TO jeszcze przed świętami , i było zero odpowiedzi-myślałem sobie że pewnie mi nie dadzą,bo mam OF za który płacę 120zł. więc dlaczego im miało by to się opłacać? A oni po prostu zapomnieli! Poszedłem tam 21stycznia opłacić rachunek-dopiero wtedy gościu wyszperał mnie w swoim kajecie-i na drugi dzień o 18zadzwonił że sprzęt czeka.I po podpisaniu umowy-zanim zapłaciłem w kasie, on na swoim komputerku aktywował mi CDMA i musiałem jeszcze kupić starter za 5zł.żeby on mógł podać numer do tego pakietu złotówek.
A więc to zależy od obsługi salonu-po przyjechaniu na chatę,podłączyłem do kompa i wszystko działa.
To nie te już czasy co kiedyś!-w roku 97pracowałem w Warszawie , wziąłem sobie wtedy komórkę na abonament w erze to mi aktywowali dopiero po tygodniu. :rotfl:
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: Problem przy instalacji - USB error

Post autor: Paweł »

Przepraszam czy to "za...głębie " to nie Józefów ?
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Problem przy instalacji - USB error

Post autor: Tesshu »

Problem w tym ,że nie obiecali lini tylko ,że dopiero ruszą tyłki i przyjadą ogladać :P - kabel wzdłuż ulicy jest .. kwestia czy są wolne porty i czy będzie im się chciało kopać :P

Co do aktywacji to chyba gdyby nie była usługa aktywowana to w ogóle by mnie nie połączyło??? a śmigał internet z godzinke do restartu komputera .. teraz tylko łaczy na 1-2 sekundy i rozłącza :S

wyglada to mniej więcej tak ....
http://img150.imageshack.us/img150/9629 ... wa2vh7.png

w salonie mnie zapeniwla dość roztrzepana kobita która ciągle gadała przez telefon ( ploty ) ,że niby aktywacja jest od razu

Edit ....

Dalej to samo niby wszystko gotowe ale co chwile łączy mnie na 2-3 sekundy i wywala :/ jakieś pomysły czemu tak się dzieje ..... prosze nie pisać aby zrestartować modem ponieważ robiłem to nie raz :P
ODPOWIEDZ