Net na dwóch kompach z jednego źródła

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Net na dwóch kompach z jednego źródła

Post autor: magmike »

Mam łącze stałe, chciałbym korzystać z niego na kompie stacjonarnym i laptopie. Proszę o podanie urządzeń jakie muszę zakupić. Sieć ma wyglądać tak, by ze źródła net szedł do desktopa kablem do sieciówki (którą mam ;-) ) i do laptopa bezprzewodowo (ma wbudowaną kartę Wi-Fi). Żaden z kompów nie może udostępniać neta drugiemu.
pozdrawiam, magmike
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Net na dwóch kompach z jednego źródła

Post autor: morion »

ovislink 5460... ma switch 2xrj45, do jednego portu podpinasz łącze od ISP a do drugiego pc-ta, ovisa konfigurujesz jako AP dla laptopa i po sprawie... oczywiście w razie problemów lub pytań kontaktujesz się z twoim adminem :)
jutro to dzis... tyle że jutro :)
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Net na dwóch kompach z jednego źródła

Post autor: MaxFM »

A jaki masz rodzaj łącza ? Bo jesli dostajesz neta po radiu to sam ovis Ci nie wystarczy. Potrzebny bedzie Ci jescze ap w trybie ap client. Jesli dsl lub cablowo to wystarczy. Ja mam u jednego klienta zamontowany router di-524. Do tego celu wystarcza spokojnie, jest niedrogi i nie ma zwiechów. Podaj wiecej info odn. łacza to Ci dokładnie opisze co i jak.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Net na dwóch kompach z jednego źródła

Post autor: magmike »

Mam stałe z sieci osiedlowej, zwykły LAN, nie radiówka, nie kablówka, ani też TPSA.
Problem mam dodatkowo taki że chłopaki sie zabezpieczyli i mam adres IP przypisany do karty Planet w PC :/ tak, że jak podpinam kabel z neta do laptopa to lipa i nie ma. Dzwoniłem do nich i powiedzieli, że mogą mi zrobić drugi kabel ale +17zł miesięcznie. I pytanie, czy da sie to obejść ovisem? Podzieli mi neta? czy muszę zgłosić drugą sieciówkę (tą Wi-Fi)?
pozdrawiam, magmike
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Net na dwóch kompach z jednego źródła

Post autor: MaxFM »

Da sie obejsc kazdym routerem, który ma klonowanie MACa karty (a wiekszość ma). Pytanie tylko czy mnie ma innych zabezpieczen ? Jesli tylko to to nie ma problemu.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Net na dwóch kompach z jednego źródła

Post autor: magmike »

Powiem szczerze, że nie wiem czy nie ma innych zabezpieczeń. Zakładając, że nie ma to tym urządzeniem rozdzielającym neta LAN na LAN i WLAN będzie Acces Point lub router, np. ovislink lub di-524?
pozdrawiam, magmike
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Net na dwóch kompach z jednego źródła

Post autor: MaxFM »

W takim razie polecam DI-524, sprawdzony na kilku uzytkowników.
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Net na dwóch kompach z jednego źródła

Post autor: morion »

magmike pisze: Problem mam dodatkowo taki że chłopaki sie zabezpieczyli i mam adres IP przypisany do karty Planet w PC :/ tak, że jak podpinam kabel z neta do laptopa to lipa i nie ma. Dzwoniłem do nich i powiedzieli, że mogą mi zrobić drugi kabel ale +17zł miesięcznie. I pytanie, czy da sie to obejść ovisem? Podzieli mi neta? czy muszę zgłosić drugą sieciówkę (tą Wi-Fi)?
to juz zależy do ciebie... wolisz być uczciwy czy kraść...
tu nie chodzi o to że muszą ci zrobic drugi kabel tylko o to że muszą ci autoryzować drugiego kompa...
jutro to dzis... tyle że jutro :)
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Net na dwóch kompach z jednego źródła

Post autor: MaxFM »

morion pisze:wolisz być uczciwy czy kraść...
dlaczego nazywasz to kradzieza ?? Chyba zadna umowa nie zabrania dzielenia łacza w obrebie lokalu a poza tym to on dzieli swoja "działke"!
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Net na dwóch kompach z jednego źródła

Post autor: morion »

przecież jasno powiedział że za drugiego kompa zaśpiewali 17zł, więc skoro chce to zrobić bez wiedzy ISP to ich okrada, jeśli nie z łacza to przynajmniej z tych 17zł ;)
jutro to dzis... tyle że jutro :)
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Net na dwóch kompach z jednego źródła

Post autor: magmike »

Pomińmy kwestie etyczne w tym temacie. Rozumiem że router to taki ulepszony switch (klonowanie MACa, Wi-Fi)?
W nocy wyciągam 5Mbps więc DI-514 wystarczyłby mi, bo i tak w 11Mbps się zmieszcze ;-)
pozdrawiam, magmike
ODPOWIEDZ