Wielki problem z radiowka

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
majgos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-06-05, 20:47

Wielki problem z radiowka

Post autor: majgos »

Witam.2 dni temu zalozylem sobie radiowke.Przez sobote i niedziele wszystko bylo pieknie.Stronki dzialaly bardzo ladnie torrent tez.A dzisiaj niestety cos sie popsulo.Niektore strony <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie dzialaja a niektore nieraz wchodza nieraz nie.W firefoxie wyglada to tak ze strona sie teoretycznie laduje a wyskakuje brak polaczenia z serwerem.Wrocilem teraz na neo bo na szczescie mam do konca miesiaca.I mam pytanie bo widze ze sporo osob ma wlasnie taki problem:czy to normalne w takich sieciach ze radiowka dziala tak a nie inaczej??I jesli da sie cos z tym zrobic to prosze o pomoc(np co zasugerowac adminowi sieci).Nadajnik znajduje sie ok 200-400 m ode mnie a kabel ma dlugos ok 5-10 m jezeli ma to cos do znaczenia.
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Wielki problem z radiowka

Post autor: morion »

sprawdź czy antena nie zamokła
jutro to dzis... tyle że jutro :)
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wielki problem z radiowka

Post autor: MaxFM »

Posprawdzaj połaczenia kabli ? moze dostała sie woda, wysusz i zaklej tasma izolacyjna. To samo antena. Sprawdz czy ida pingi do routera/serwera i jakie j wielkości ?
wolfek
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2006-04-05, 13:27

Re: Wielki problem z radiowka

Post autor: wolfek »

sprawdź też czy siła sygnału nie spadła. Antena a bardziej moim zdaniem końcówki złącz mogły również jak poprzedni koledzy powiedzieli zamoknąć nie tylko u ciebie ale może u admina. Sprawdź też czy inni mają ten sam problem. Ja ostatnio u siebie miałem podobnie, na mojej antenie dookólnej po 2 latach padła izolacja. Fakt , wytrzymała 2 lata mrozów deszczów śniegu, upału aż tu pewnego dnia po lekkiej mżawce mi sieć wyłożyło.
Pozdrawiam
www.doladowania.kraczkowa.pl - Bezpieczne i szybkie do?adowanie Twojego telefonu
ODPOWIEDZ