Net bezprzewodowy problem. Mam wszystko co trzeba?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
martarosz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-01-29, 22:28

Net bezprzewodowy problem. Mam wszystko co trzeba?

Post autor: martarosz »

Chce założyc tak siec

Internet dostarczany lokalnego dostawcę (ISP) za pomocą kabla ethernetowego -> acces Point-> karta sieciowa radiowa w komp1 w tym samym kompie 2 karta ale juz "zwykła"-> komp 2

Kupiłam Access point Edimax EW-7206Apg
manual http://www.edimax.com.tw/downlo ... APg_M.pdf


NIe moge tego skonfigurowac:( prosze o pomoc w jakim trybie ma pracowac access point i jakie adresy mac mam ustawic.
Ostatnio zmieniony 2006-06-03, 10:19 przez martarosz, łącznie zmieniany 1 raz.
.....................

Pozdrawiam Tusia:D
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Net bezprzewodowy problem. Mam wszystko co trzeba?

Post autor: MaxFM »

Nie zabardzo da sie tu coś poradzic, tu przydałby Ci sie router (np DI-524). Wtedy sprawa byłaby bardzo prosta. Mozesz zrobic udostepnienie neta na samych kartach ale to bedzie wymagało pracy kompa-hosta kiedy ten drugi bedzie chciał miec neta. Moge Ci to opisac jak chcesz ale uprzedzam, długa epopeja :D. Zdecyduj jak chcesz udostepnic net i napisz to pomyslimy 8)
martarosz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-01-29, 22:28

Re: Net bezprzewodowy problem. Mam wszystko co trzeba?

Post autor: martarosz »

ja chciałabym udostępnic net przez kom1 dla komp2
.....................

Pozdrawiam Tusia:D
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Net bezprzewodowy problem. Mam wszystko co trzeba?

Post autor: MaxFM »

Tak wiec, bez uzycia ap wystarczy Ci jedna karta lan i 2 karty wifi. Jak chcesz uzyć tego ap to 2 siecowki lan i 1 wifi.
Jak juzmasz tego ap to zeby sie nie marnował :D to zrobisz tak: do kompa nr 1 (z netem) wsadzasz 2 sieciówki LAN. Do jednej podpinasz kabel z netem do drugiej ap (skretka rj-45). D kompa nr 2 wsadzasz sieciowke wifi. Teraz na kompie nr 1 robisz udostępnianie (ICS) pomiedzy tymi sieciówkami LAN.
Na 1 karcie lan (tam gdzie podpiety net) wpisujesz wszystkie ustawienia numerów IP, maski, bramy, serwera DNS, serwera DHCP otrzynmane od operatora. W przypadku załączenia ICS druga karta sieciowa automatycznie otrzymuje:
-adres 192.168.0.1
-maska podsieci 255.255.255.0
Czasami trzeba je wpisac recznie.
Odn. AP to musisz go ustawic w tryb acces point i prawdopodobnie dodac mu MAC'a tej drugiej sieciówki lan.
Drugi komp-karta wifi:
IP 192.168.0.2
-maska podsieci 255.255.255.0
-brama 192.168.0.1
-serwer DNS 192.168.0.1 (działaja takze dns tepsy)
Na czas testów powyłaczaj firewalle bomoga skutecznie bokowac.
ufff...to by było chyba tyle. Jakby cos nie działało to pisz, postaram sie pomoc 8)
martarosz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-01-29, 22:28

Re: Net bezprzewodowy problem. Mam wszystko co trzeba?

Post autor: martarosz »

A czy jest mozliwosc konfiguracji tak, zeby do ap podlaczyc bezposrednio internet? a pozniej wifi w kompie i pozniej 2 kart lan? o Cos takiego mi chodzi
.....................

Pozdrawiam Tusia:D
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Net bezprzewodowy problem. Mam wszystko co trzeba?

Post autor: MaxFM »

martarosz pisze:A czy jest mozliwosc konfiguracji tak, zeby do ap podlaczyc bezposrednio internet?
Do tego słuzy router ale jest taka mozliwość, w zakładce System utility musisz sobie wpisac ip, maske, brame od operatora chociaz obawiam sie ze jak isp filtruje MACi to nie pojdzie ale sprobowac mozesz. W tej opcji bedziesz mogła podpiac kompy tylko po wifi. Jak sie nie da to tylko router.
wolfek
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2006-04-05, 13:27

Re: Net bezprzewodowy problem. Mam wszystko co trzeba?

Post autor: wolfek »

martarosz pisze:A czy jest mozliwosc konfiguracji tak, zeby do ap podlaczyc bezposrednio internet? a pozniej wifi w kompie i pozniej 2 kart lan? o Cos takiego mi chodzi

tak ale z wyjścia routerka, modemu bądź kompa lub innej bramy
www.doladowania.kraczkowa.pl - Bezpieczne i szybkie do?adowanie Twojego telefonu
ODPOWIEDZ