A może nielimitowany dostęp z TP na dial-up

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dmoch

A może nielimitowany dostęp z TP na dial-up

Post autor: Dmoch »

Witam!
Pojawiła się ostatnio nowa oferta wq TPSA : http://www.tp.pl/dom/co_nowego/non-stop/

Tak sobie myślę, że gdyby założyć ISDN i używać tego pakietu na dwóch kanałach to może być to ciekawa alternatywa dla np. iPlusa.
Ja się zastanawiałem nad iPlusem z telefonem z EDGE jako stałe podłączenie do netu, może jednak to będzie lepsze.
Co o tym myślicie?

Pozdrawiam
Dmoch
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: A może nielimitowany dostęp z TP na dial-up

Post autor: zDaleKi »

Dmoch pisze:..
Tak sobie myślę, że gdyby założyć ISDN i używać tego pakietu na dwóch kanałach to może być to ciekawa alternatywa dla np. iPlusa...
Ideą iPlusa jest to, że masz go wszędzie gdzie jest zasięg GSM. A ta usługa o której
piszesz działa tylko tam gdzie jest linia telefoniczna i to znając tpsa tylko na jednej
wybranej linii. To już w dialogu jest lepiej, bo możesz na swój rachunek łączyć się
z dowolnej linii Dialogu w całej Polsce a tym samym usługa jest już bardziej przenośna.

Reasumując usługa w stylu iPlus ma zapewnić dostęp tam gdzie nie ma innych możliwości
dostępu do netu i dla osób często podróżujących. Inna sprawa, że na obecnym etapie
rozwoju internetu w naszym kraju taka usługa często jest jedyną i podstawową :(
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
gosc

Re: A może nielimitowany dostęp z TP na dial-up

Post autor: gosc »

co moge ci powiedziec obecnie przebywam za granica i uzywam sieci komorkowej -edge i umts zeby miec internet (jestem skazany na uzywanie bo tu gdzie jestem nie ma innej alternatywy przynajmniej w normalnej cenie) i transwery przy dowlandzie mam na edge srednio srednio 128kbps czyli tyle co mozesz miec na isdn-ie od tpsa, transfer dow na umts to srednio 300kbps czyli znacznie wiecej niz z isdn

wspomne rowniez iz przebywajac w kraju mialem neo 128 od tp i powiem ci ze szedlbym na kolanach do polski by miec znow taki lacze -co by nie mowc na nasza tpsa bylo przedewszystkim stabilne!!!!! no i ping!!!
jezeli jestes fanem gier online to zapomnij o nich korzystajac z internetu z pomoca sieci komorkowej
jak dla mnie internet z komorki nie jest w pelni wartosciowym internetem
moze jest dobry dla kogos kto podrozuje z laptopem, lub kogos kto potrzebuje zassac troche z sieci lub przeglada tylko strony www

ja nie zamienilbym lacza 128kbps w usludze neostrada(<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> czy isdn sprawuje sie podobnie <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> ne 2 kanala blokuje linie w przeciwiestwie do neo) ale powtarzam gdybym mial to nie zamienilbym tego lacza nawet na 1000kbps z komorki-gdyby takie istnialo:) taka jest moja opinia
ODPOWIEDZ