Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Czyli nowe testy, recenzje, opisy w trakcie tworzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
rb_zg
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-08-29, 20:15
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: rb_zg »

Witam,
Engelbert pisze:Co do samej aplikacji - trochę przeszkadza mi po uruchomieniu i już po zalogowaniu do sieci dłuższy czas przeznaczony na pobieranie danych z karty (w trakcie tego procesu musimy czekać, nie jesteśmy w stanie zainicjować połączenia).
Wystarczy usunąć wpisy (książkę telefoniczną i sms-y) z karty i już nie ma problemu z pobieraniem danych :) Ja potrzebne mi kontakty i sms-y przerzuciłem z karty do książki telefonicznej PC i teraz pobieranie danych z karty trwa niecałą sekundę.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
Awatar użytkownika
eglebegle
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-12-13, 00:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: NC10 NC-10 samsung bios firmware update failure

Post autor: eglebegle »

yark pisze:Zmiana biosu w NC10 z iplusa ( NC10-KAP1PL )
Jest już oficjalna wersja BIOSu 04CD dla netbooków oferowanych przez Plusa. Nie trzeba kombinować. Nowy BIOS można ściągnąć ze strony centrum pobierania dla naszego netbooka, które znajdziecie na stronach Samsung Polska :cwaniak:
Swoją drogą jestem pod wrażeniem.. że nie kazali czekać z pół roku na ten plik ;). Aaa i nawet poprawili linkę do formularza kontaktowego z działem notebooków :D
eglebegle
slayek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-03-11, 12:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: slayek »

Da się na tym maluchu pograć w WoW???

.
jackpe
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-03-07, 20:40
Lokalizacja: Katowice

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: jackpe »

Witam wszystkich użytkowników NC10. Może tutaj szybciej znajdę jakąś radę na kłopoty z łączeniem z siecią 2g. Opisane jest to dość dokładnie w tym wątku na forum
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... light=nc10
Samsung i Plus umywają ręce a problem z łączeniem pozostał. Są nowe sterowniki do modemu, tym razem napisane przez Plusa i dokładane do NC10 które są w sprzedaży od ok. 2-ch tygodni. Jednak serwis Plusa stwierdził, że nie udostępni ich dla osób które kupiły NC10 przed tym terminem.
Awatar użytkownika
rb_zg
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-08-29, 20:15
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: rb_zg »

Na supporcie Samsunga pojawił się:
- nowy BIOS do netbooka 05CD (05CA bez logo Plusa)
- nowy Connection Manager 1.6.8.0501
- nowy firmware do modemu 3G (zawarty w paczce z Connection Managerem).

Przed instalacją firmware modemu proszę przeczytać pdf'a z opisem instalacji.

Kolegów którzy mają kłopoty z siecią 2G proszę o sprawdzenie jak jest po aktualizacji firmware. Ja nie mam takich problemów więc ciężko mi jest coś doradzić w tym temacie.
U mnie po aktualizacji firmware wydaje się być stabilniejszy wskaźnik poziomu sygnału sieci GSM. Więcej różnic nie zauważyłem ;)
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: marens »

Wiecie co mi się dziś przytrafiło :klnie: :klnie: :klnie:

Trafiłem na ostatniego NC10 z modemem w Vobisie, bawiłem się nim chwilkę. Nie miałem akurat przy sobie pieniędzy. Mówię, że chciałbym zarezerwować i wieczorem przyjadę go odebrać. Gość, że tego nie zrobi bo jest na niego popyt, kto pierwszy ten lepszy. Mówię, że jestem ten pierwszy ale nie mam pieniędzy przy sobie bo raczej nikt nie nosi przy sobie tyle.
Miałem w kieszeni kartę, ale nie ma szans zapłacić jak mam ustawiony bezpieczny limit.

Teraz żałuję, że nie zadzwoniłem do banku i nie zmieniłem przy gościu limitu karty. Uciekł mi NC10 z pod nosa. Nie muszę dodawać, że jak wróciłem z nim to już go nie było.

PS. Apropo długiego czytania kontaktów z karty, jest na to rada. Wystarczy skasować wszystkie kontakty z karty sim i aplikacja łącząca Samsunga działa normalnie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: ja.michal »

marens, a se strony Plusa?
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: marens »

marens, a se strony Plusa?
Tyle na niego polowałem to poczekam dłużej, ponoć sprawia potem większą satysfakcję.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: ja.michal »

Chyba, że tak. ;)
Awatar użytkownika
rb_zg
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-08-29, 20:15
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: rb_zg »

marens pisze:
[...]PS. Apropo długiego czytania kontaktów z karty, jest na to rada. Wystarczy skasować wszystkie kontakty z karty sim i aplikacja łącząca Samsunga działa normalnie.
Nie ma to jak uważne czytanie forum :D
Pisałem o tym 5 postów wcześniej :P
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
ea66
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-03-22, 13:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: ea66 »

Z polskiej strony Samsung-a zniknął bios 05CD(CA), znowu mamy 04CD(CA).
Wycofali ten nowy?
Może to dobrze, że nie zdążyłem go pobrać :zdziwko:
daVVe
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-11-29, 19:11
Lokalizacja: Silesia

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: daVVe »

Od razu przyznam że jestem kompletnie zielony w temacie, dlatego zapytam Was :)
Czy można w jakiś mniej inwazyjny sposób (niż nowy bios) zmienić grafikę startową - tj. logo iPlusa?
Ostatnio zmieniony 2009-03-22, 20:49 przez daVVe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: YaHooo »

daVVe pisze:Czy można w jakiś mniej inwazyjny sposób (niż nowy bios) zmienić grafikę startową - tj. logo iPlusa?
Z tego co wiem to można by było wgrać tylko odpowiednie zakresy pamięci w której znajduje się logo. Tak więc i tak i tak trzeba nadpisać część BIOS'u w której te logo się znajduje. Ale chyba nie znajdziesz takiego narzędzia. Lepiej wgrać nowy BIOS.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
tomashleezon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-04-15, 21:44
Lokalizacja: Katowice

Bios

Post autor: tomashleezon »

WItam!!

Mam takowy problem, chciałem teraz wgrać biosa 04CD (bo mam NC10 z modemem HSPA), ale jak uruchamiam instalator ze strony Samsung to pisze, że mam wersję 04CA - co jest nie tak?? Może ma ktoś wypakowane te pliki z instalatora 04CD lub nowszego biosu??

Proszę o pomoc...
Awatar użytkownika
rb_zg
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-08-29, 20:15
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: rb_zg »

Na stronach Samsunga pojawiła się wersja 07CA (wersji CD z logiem Plusa jeszcze nie uaktualnili - nadal jest 04).

Nie ma nigdzie changeloga więc nie wiem co poprawiono ale zainstalowałem wersję 07 i wszystko działa poprawnie.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
tomashleezon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-04-15, 21:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: tomashleezon »

Hej!

Mam ogromną prośbę, mógłbyś wypakować wszystkie potrzebne pliki z wersji 04CD i posłać mi na meila?? Bardzo bym o to prosił, bo ja mam NC10 z PLUSA i przez przypadek wgrałem soft 04CA, a teraz jak chce wypakować to ciagle pisze, ze nie moge...

lizon79 (maupka) gmail.com

Bardzo dziękuję!!!

[ Komentarz dodany przez: Sundance_kid: 2009-04-24, 21:39 ]
Zmieniłam @ w adresie.
Ostatnio zmieniony 2009-04-24, 20:38 przez tomashleezon, łącznie zmieniany 1 raz.
hedm
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2007-11-08, 21:46
Lokalizacja: Warszawa

jak zamontować modem wewnetrzny HSDPA w Samsungu NC10 niez+

Post autor: hedm »

Może to już było,ale wrzucam jako przydatne dla tych co mają nc10 bez modemu
wg tego linku:
nc10 wwan 3g
Jeżeli wymieni się kartę wifi na modem 3g(Novatell EU850D) to bedzie chodzić, tylko hsupa niebędzie-(może jest jakis inny modem na mini pci z slotem na sim i hsupa?)Dobrze by było wymienić wtedy anteny wlan na anteny wwan(inne częstotliwości obsługiwane)chociaż mówią że dobrze chodzi.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: ja.michal »

Odgrzeję nieco bo nie ma co zakładać nowego tematu.

Wg mnie bardziej opłaca się zakupić na eBayu tego Samsunga a niżeli w Plusie.

Znalazłem jednego w cenie 359€ + 20€ przesyłka z wbudowanym już modemem HSPA wg informacji 5.76 / 7.2.
Aukcja nr 350257570183.
Awatar użytkownika
rb_zg
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-08-29, 20:15
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: rb_zg »

A według mnie to się wcale nie opłaca. 379€ to po aktualnym kursie ok. 1615 zł a np. na Allegro można kupić od ręki za 1523 zł. Zyskujemy polską gwarancję, polski system operacyjny, klawiaturę QWERTY.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: ja.michal »

rb_zg, wszystko zależny od kursów walut. :) A gwarancja powinna być uznawana w całej UE.

I Ty podajesz cenę tego Samsunga bez modemu a mi chodzi o wersję z modemem, której nie kupisz jeśli nie jest to model z Plusa, albo ściągnięty z zagranicy.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: Patryk »

marens ostatnio pisał,że w Plusie bez aktywacji 1699,czyli z Ebaja się średnio opłaca :]
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: marens »

Dodam, że w Media Markcie jest kilka wersji ale tylko i wyłącznie Vobis'owska za 1699zł jest z modemem i warto dopłacić ok 200zł za modem.
Awatar użytkownika
rb_zg
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-08-29, 20:15
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: rb_zg »

ja.michal pisze:rb_zg, wszystko zależny od kursów walut. :) A gwarancja powinna być uznawana w całej UE.
Podałem kwotę według kursu NBP. Taki kurs jest np. uwzględniany w rozliczeniach walutowych w firmach mających obroty z innymi państwami.
Co do gwarancji to tak powinno być. Choć w przypadku podanej przez Ciebie aukcji nie wiemy czy NC10 nie pochodzi z jakiejś promocji lokalnego operatora i nie obowiązuje tam gwarancja sprzedawcy. No i nadal mamy problem z klawiaturą QWERTZ :(
ja.michal pisze:I Ty podajesz cenę tego Samsunga bez modemu a mi chodzi o wersję z modemem, której nie kupisz jeśli nie jest to model z Plusa, albo ściągnięty z zagranicy.
Podałem cenę z modemem 3G. TU masz link do przykładowej aukcji.

Ps.
aby nie było mocno OT ;) to dodam, że sam jestem posiadaczem tego netbooka od lutego 2009 i jestem bardzo z niego zadowolony.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: marens »

rb_zg pisze:Podałem cenę z modemem 3G. TU masz link do przykładowej aukcji.
Cena jak na NC10 z modemem bardzo przyzwoita.
rb_zg pisze:dodam, że sam jestem posiadaczem tego netbooka od lutego 2009 i jestem bardzo z niego zadowolony.
Jest to bardzo dobry sprzęt, od wprowadzenia go na rynek nosze się z zamiarem kupna. Tylko ciężko z finansami.
Awatar użytkownika
rb_zg
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-08-29, 20:15
Lokalizacja: Zielona Góra

NC10 i Windows 7

Post autor: rb_zg »

Witam,

odświeżę nieco temat gdyż na supporcie Samsunga pojawił się komplet sterowników dla systemu Windows 7. Na polskiej stronie supportu brak jest jeszcze sterownika i oprogramowania do modemu GT-Y3100. Nowa wersja 1.6.9.0101 dostępna jest
TUTAJ.

Zainstalowałem sobie "siódemkę" przy okazji wymiany dysku na szybszy i powiem że jestem bardzo miło zaskoczony. Wszystkie funkcje netbooka działają prawidłowo. Sam system działa całkiem żwawo i przyjemnie (posiadam 2 GB RAM-u).

Index wydajności dla komputera to 2,0
- procesor: 2,2
- pamięć (RAM): 4,5
- grafika (Aero): 2,0
- grafika (gry): 3,0
- dysk: 5,9

Na dzień dzisiejszy (a bawię się nowym systemem od czwartku 5.11.2009) śmiało mogę polecić chętnym instalację "siódemki"
Ostatnio zmieniony 2009-11-08, 19:25 przez rb_zg, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: marens »

Tak sobie pozwolę zapytać, ile Ci średnio bateria wytrzymuje jak korzystasz z internetu?
Awatar użytkownika
rb_zg
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2006-08-29, 20:15
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: rb_zg »

Przy korzystaniu z netu przez GSM w pociągu wytrzymał mi niecałe 5 godzin.
Na co dzień nie udaje mi się rozładować do końca baterii (z tym że normalnie pracuję tylko przy wi-fi lub kablu).
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
skurnik
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2010-01-23, 19:54
Lokalizacja: giżycko

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: skurnik »

witam, ja zakupiłem tego samsunga 2 miesiące temu. wyjąłem z paczki i powiedziałem z usmiechem ale jesteś mały :) ...i tak zaczęła sie moja przygoda z tym nc10 ...bezawaryjnie do tej pory, bateria jest rewelacyjna, bardzo dobry modem i... stopki :) stopki trzymają laptopa pod dość dużym nachyleniem podłoże nie zjezdza i sprawia wrazenie przyklejonego. reszte znacie bo tyle było juz powiedziane ...co chciałbym dodać, ze po zainstalowaniu firewalla dowiedziałem się ze menedzer modemu Samsunga HSPA a konkretnie proces ModemLauncher.exe probuje zapisywać wciskane klawisze ...oczywiście zablokowałem bo to :szok: KEYLOGGER ...ktoś cos wie na ten temat?

druga sprawa to po przeczytaniu tego tematu nie jasno wynika czy mozna aktualizować bios czy nie bardzo?
...impossible is nothing...
yark
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2006-08-26, 20:38
Lokalizacja: Silesia

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: yark »

Witam

Obecnie można zaktualizować bios do najnowszej wersji wspomagającej windows 7.
Oczywiście trzeba zastosować sztuczkę którą wcześniej opisałem.
Można przy okazji usunąć z biosa logo iplusa i włączyć oryginalne samsunga.
Czy ktoś już sprawdził pracę z modułem pamięci DDR2 4GB ?
skurnik
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2010-01-23, 19:54
Lokalizacja: giżycko

Re: Test netbooka Samsung NC10 z modemem HSDPA

Post autor: skurnik »

ja mam 2 GB i szczerze przyznam ze 4 to raczej juz za dużo skoro procesor atom, nie obsługuje wirtualizacji więc pamięcią raczej nie nadrobisz tak mi się wydaje. z drugiej strony grafika skromna. nie widzę potrzeby tak duzej ilosci ramu. ja zaoszczedziłem troche ramu na zamknieciu zbednych usług windowsa. myślę o przejsciu na ubuntu więc kolejne ramy zaoszczedzone ...po co ci tyle ramu w nc10?? to nie jest workstation to tylko netbook ...bardzo dobry netbook

wracajac do aktualizacji...ten specjalny zabieg dotyczy tylko wspomagania do win7 , bo ja mam xp'eka

...i HAP2PL a nie KAP1PL ...i na stronie samsunga nie ma hap2pl. drogą dedukcji smiem twierdzic, że h od hspa a 2 od ramu ?? mniejsza o to a wieksza o dobronie odpowiedniego biosu. dla hap2pl jaka wersja biosu??
...impossible is nothing...
ODPOWIEDZ