Aktywność pakietów a prędkość

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ulth
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-06-10, 11:27

Aktywność pakietów a prędkość

Post autor: ulth »

Witam -mam pytanie -czym to może być spowodowane.
Mam Windws xp.Łącze radiowe -256 kb/s.Dlugosc kabla około 10 m.Antena panelowa ,odleglosc od nadajnika okolo 5 km.Zasięg wacha się w granicy 65 %.
I od jakiegoś czasu w ikonce Aktywność Pakietów :
wysłane -odebrane jest baaardzo duże opóznienie :
np.wysłane :4327 odebrane : 3207
i co kilkanascie sekund widze ze pakiety stoją w miejscu -czyli czy w tym czasie nie ma połączenia ? nie zrywa mi sie-ale widze że w tym czasie transmisja pakietów jest zerowa !
Czy jest to spowodowane winą słabej anteny panelowej ? czy powinni mi ją wymienic na paraboliczna -zmieniloby sie cos?Dodam ,ze przestrzen miedzy nadajnikiem a moja antena moze napotykac na przeszkody -drzewa itp.Nie wiem czy to wina moja czy nadajnika dostawcy.
Czy ma to wpływ -procent sygnału na prędkośc połączenia? -jak dla mnie dziwnie sługo się otwiera grafika na stronach .
Będę wdzięczny za odpowiedź i pomoc :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aktywność pakietów a prędkość

Post autor: MaxFM »

Na 5km na panelu ?? ze to <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> działa ?? Proponuje ten panel załozyc do offsetu. Poprawi to znacznie zysk anteny a co za tym idzie siłe sygnału.
ulth
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-06-10, 11:27

Re: Aktywność pakietów a prędkość

Post autor: ulth »

MaxFM pisze:Na 5km na panelu ?? ze to <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> działa ?? Proponuje ten panel załozyc do offsetu. Poprawi to znacznie zysk anteny a co za tym idzie siłe sygnału.
dzięki za info a właśnie w jaki sposób to zrobić? Bo szczerze,to cały czas się uczę o tej formie netu i nie wiem za dobrze.
Jesłi mógłbym prosić o jakiś link to będę wdzięczny.
Gdy zakładałem net ,w październiku -siła sygnału była 82 %.Po awarii w styczniu spadlo do tych 60-65 %.Podejrzewam ,że albo zmniejszyli siłę nadajników albo..źle ustawili nadajnik w moim kierunku .
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aktywność pakietów a prędkość

Post autor: MaxFM »

A jaki masz ten panel ??
ODPOWIEDZ