Internet w Rawiczu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
radecki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-13, 20:09
Lokalizacja: Rawicz

Internet w Rawiczu

Post autor: radecki »

Witam wszystkich.

Jestem tutaj nowy i zielony, nowy na forum i zielony w kwestii internetu bezprzewodowego.
Mam zamiar wziąć rozwód z TPSA i rozpocząć przygodę z internetem bezprzewodowym:)
Mieszkam w Rawiczu (wielkopolskie) i w związku z tym chciałbym się dowiedzieć, co najlepiej wybrać w tym mieście Blueconnec, iPlus, Orange, amoże Play?

Są może forumowicze z Rawicza i mogliby mi napisać co najlepiej śmiga w naszym mieście?
Będzę wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Internet w Rawiczu

Post autor: Sundance_kid »

radecki nie wiem czy kto jest z Rawicza. Ale to co wiem to to, że: jeśli masz lub masz kogoś kto Ci może udostępnic telefon ze wszystkimi trybami transmisji danych czylu GPRS, UMTS, EDGE lub HSDPA, to kupujesz startery prepaidowe do danych wszystkich opów i testujesz. Nikt nie jest Ci w stanie powiedzieć jak będzie Ci działał net. Dla przykładu BliSki ma w jednym pokoju GPRS a w drugim EDGE ;) Musisz sam potestować. Jednak net komórkowy to ostateczność. Jeśli już TPSa jest be to poszukaj jakiegoś radiowego lub kablowego dostawcy. Net komórkowy jest jako ostateczność lub dodatek.
szmitz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 888
Rejestracja: 2008-12-08, 17:10
Lokalizacja: DE:Uhingen

Re: Internet w Rawiczu

Post autor: szmitz »

zobacz na mapie zasięgów operatorów . Ja mam Gprs-a ( 5 KB/s.- mam max.)a przy dobrej pogodzie EDGE zależy to od pogody kierunku wiatru i wielu innych czyników . Pozdrowienia z Leszna (Wielkopolskiego ).Play chyba w Rawiczu zasięgu nie ma ( nie jestem na 100 % pewien ) zobacz na mapie Bts-ów linka znajdziesz na forum . poszukaj najbliszego betesa przy twoim domu i zobacz jaką tech. ma .
Netia 2Mb/s. :)
Router:D-Link DIR-655 + Modem : D-Link DSL-320T i E3131, 12.9.2013 3G Networks
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet w Rawiczu

Post autor: ja.michal »

Sundance_kid pisze:Jeśli już TPSa jest be to poszukaj jakiegoś radiowego lub kablowego dostawcy.
Albo lepiej jakąś Netię, Sferię czy jeszcze coś innego po kablach TP. Aktualnie Sferia ma chyba najtaniej.
radecki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-13, 20:09
Lokalizacja: Rawicz

Re: Internet w Rawiczu

Post autor: radecki »

Witam ponownie i dziękuję za odpowiedzi na mój post.
Przeanalizowałem mapki Btsów i wychodzi na to,że w moim zagajniku najlepiej będzie działać Era, ma zasię GPRS,EDGE,UMTS,HSDPA.
Na ile to prawda, to się okaże w praktyce, chyba wezmę od nich neta na testy.
Z TPSA chcę zerwać, bo po otrzymaniu faktury ręce mi opadają.
Wczoraj otrzymałem kolejny rachunek i mam 160 zł do zapłaty za telefon i internet.
Dlatego postanowiłem wybrać coś tańszego, rząd szuka oszczędności, więc ja też postanowiłem tak zrobić.
Co do Neostrady, to nie mam większych uwag, nawet byłbym skłonny pozostać przy tym, bo 66 zł za internet na dwa kompy to nie jest tak wiele, jednak chcę zrezygnować z telefonu stacjonarnego i nie mam zamiaru płacić za dzierżawę łącza, bo tak by było jeśli bym pozostał przy Neostradzie.
Mam regionalnego dostawcę, jednak za przyłączenie po kablu woła 250 zł, a po radiu 600 zł. to jednak jest dla mnie za wiele, więc pozostaje jeszcze internet komórkowy.
Co do internetu to nie mam zbyt wygórowanych wymagań, ot tak poklikać na forach, popisać na gg, porobić przelewy bankowe, a z gier internetowych to gram jedynie w Ogame.
Doradźcie mi czy internet komórkowy przy takim użytkowaniu spełni swoje zadanie, czy będzie to w miarę sprawnie działało.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet w Rawiczu

Post autor: ja.michal »

radecki pisze:Co do internetu to nie mam zbyt wygórowanych wymagań, ot tak poklikać na forach, popisać na gg, porobić przelewy bankowe, a z gier internetowych to gram jedynie w Ogame.
Jeśli na takie rzeczy to wystarczy jak najbardziej.
radecki pisze:Doradźcie mi czy internet komórkowy przy takim użytkowaniu spełni swoje zadanie, czy będzie to w miarę sprawnie działało.
Z tą sprawnością to różnie bywa. Raz lepiej raz gorzej. Taki urok internetu komórkowego. Musisz sam sprawdzić. Większość operatorów umożliwia wzięcie internetu na próbę.
Jak będziesz brał już na stałe to bierz modemy z wyjściem antenowym. Może się przydać. :)
Jak coś to pomożemy na forum. :)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Internet w Rawiczu

Post autor: Blido »

radecki pisze:Co do Neostrady, to nie mam większych uwag, nawet byłbym skłonny pozostać przy tym, bo 66 zł za internet na dwa kompy to nie jest tak wiele, jednak chcę zrezygnować z telefonu stacjonarnego i nie mam zamiaru płacić za dzierżawę łącza, bo tak by było jeśli bym pozostał przy Neostradzie.
Czyli chodzi Ci głównie o oszczędność, więc zakładam że wybierzesz Blueconnect za 49zł/mc. Pamietaj jednak że limit jest bardzo niski (1GB/mc) a po jego przekroczeniu prędkość spada do 16kbps, czyli 2KB/s. Korzystanie z internetu jest wtedy bardzo utrudnione a wejście na niektóre strony wręcz niemożliwe (przerywana jest sesja). Ja w tej chwili jadę na takim ograniczeniu i z ciekawości sprawdziłem stronę http://www.ogame.onet.pl/ - ładuje się ponad 3 minuty a obrazki nie wczytują się do końca. Może potrwałoby to trochę szybciej, gdybym miał grafiki z tej strony w cache. Tak czy inaczej, nie sądzę, żebys po przekroczeniu limitu był zdolny pograc w tą grę :]
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet w Rawiczu

Post autor: wojteks »

radecki pisze:a z gier internetowych to gram jedynie w Ogame.
Zależy jakie masz osiągnięcia. Floty, surowce itp. przy tak zawodnym łączu jak komórkowy internet stracisz szybko. Skoro zapłaciłeś rachunek 160zł to masz jakiś duży abonament albo dużo rozmawiasz. Jeżeli kończy Ci się cyrograf to 1Mb masz za 54zł (orange freedom) i do tego jakiś promocyjny abonament na telefon za 40zł i zmieścisz sie w 100zł ze wszystkim bez limitów, problemu z zasięgiem, lagami i innymi nagłymi zerwaniami/zatrzymaniami połączenia.
Życzę udanych złomowań :ok:
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ