Jakie koszty za nowy nadajnik specyjalnie dla mnie

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomasat
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2006-02-20, 12:37
Lokalizacja: Piotrków

Jakie koszty za nowy nadajnik specyjalnie dla mnie

Post autor: tomasat »

Niestety nie mam zasiegu do pobliskiego operatora radiówki, Chodzi mi o to żeby postawił on jeszcze jeden nadajnik tak żeby był u mnie zasięg i właśnie interesuje mnie to jakie koszty są z tym związane. Czyli ile kosztuje uruchomienie nadajnika.
Wydaje mi się że to będzie lepsze rozwiązanie niż inwestycja w internet komórkowy
Motorolka v235 + Superkarta10 i iPlus
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Jakie koszty za nowy nadajnik specyjalnie dla mnie

Post autor: morion »

skoro nie ma u ciebie zasięgu to jak on ma tam postawić nadajnik? jesli masz telefon to spróbuj sie dogadać z adminem i może przypadkowo on szuka akurat lokalizacji pod nowego DSL-a albo cóś i wtdy może całkiem przypadkowo założy u ciebie :) a wtedy koszty nadajnika zostaw jemu, a neta bedziesz miał jeszcze gratis jak pogadasz :)
jutro to dzis... tyle że jutro :)
Awatar użytkownika
tomasat
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2006-02-20, 12:37
Lokalizacja: Piotrków

Re: Jakie koszty za nowy nadajnik specyjalnie dla mnie

Post autor: tomasat »

skoro nie ma u ciebie zasięgu to jak on ma tam postawić nadajnik?
U mnie niema zasięgu ale na pobliskiej wiosce widocznej odemnie jest, a mnie z wioską gdzie jest nadajnik dzieli las. Taki trójkącik :)
Motorolka v235 + Superkarta10 i iPlus
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Jakie koszty za nowy nadajnik specyjalnie dla mnie

Post autor: morion »

no to on musi postawić nadajnik w tej wiosce którą widać od ciebie :)... jesli ma stawiać go jedynie dla ciebie to koszt może być spory, zależy czego używa jako nadajników... jak przedzie na jakimś szajsie to koszt bedzie niższy, ale jak inwestuje w dobry sprzęt to koszt takiej bazy spokojnie przekroczy 1k :)
jutro to dzis... tyle że jutro :)
Loki777
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-05-28, 16:59
Lokalizacja: Polwica

Re: Jakie koszty za nowy nadajnik specyjalnie dla mnie

Post autor: Loki777 »

Przepraszam, że się wtrącam, ale moim zdaniem wystarczy, że w wiosce jest łącze telefoniczne obsługujące neo to tam można by założyć nadajnik. Koszty byłyby drogie.Sprawdż na mapce iplusa, czy znajdujesz się w zasięgu chociażby edge
ODPOWIEDZ