Play online czy bedzie działał

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
plociarz
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-02-22, 14:00
Lokalizacja: Polski

Play online czy bedzie działał

Post autor: plociarz »

Czesc otoz czytałem na internecie iz play online dziala tylko w zasiegu sieci 3g czy to prawda?? Mieszkam w małej miejscowosco (przybiernowo) i widze na mapce playa iz jestem w zasiegu gprs z ciekawosci zadzwonilem do playa i zapytalem czy bedzie działał ten ich internet pani odpowiedziała ze oczywiscie najblizszy nadajnik to nadajnik plusa. z ciakwosci zakupilem takze karte play (zwykła sim do dzwonienia) wsadziłem do telefonu i normalnie korzystałem z internetu. Czy moze mi ktoś odpowiedziec jeznoznacznie czy bedac w zasiegu gprs play online bedzie działał???

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-02-22, 18:28 ]
Problem bardziej dotyczy zasięgu i na to sub-forum przenoszę.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Play online czy bedzie działał

Post autor: Sundance_kid »

plociarz nie będzie o ile nie ejstes w zasięgu Playa. Play stawia nadajniki 3G. Na zwykłej karcie internet działa ale internet Playa na kartę i na abo działa tylko na nadajnikach Playa.Nie działa w roamingu.
Jednoznacznie Ci nie możemy powiedziec bo jeżeli w okolicy masz nadajnik Playa taka forma internetu może działać. Zobacz na wieprz.net/bts gdzie masz najbliższy nadajnik.
plociarz
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-02-22, 14:00
Lokalizacja: Polski

Re: Play online czy bedzie działał

Post autor: plociarz »

Najblizszy nadajnik play jest 8 km od mojej miejscowosci zas plusa 3 km odemnie
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Play online czy bedzie działał

Post autor: Sundance_kid »

plociarz jeżeli chcesz korzystać z Play on line to nadajnik Plusa Cię zupełnie nie interesuje. Masz telefon z 3G?
plociarz
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-02-22, 14:00
Lokalizacja: Polski

Re: Play online czy bedzie działał

Post autor: plociarz »

Tak mam telefon z 3g
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Play online czy bedzie działał

Post autor: Sundance_kid »

plociarz no to karte Play on line w telefon i zobacz czy korzystanie z internetu będzie możliwe. Ewentualnie niektóre telefony pokazują czy są w roamingu czy nie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play online czy bedzie działał

Post autor: ja.michal »

Albo włączyć na karcie zwykłej Playa ręczny wybór operatora i z listy wybrać Play 3G lu 260 06.
plociarz
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-02-22, 14:00
Lokalizacja: Polski

Re: Play online czy bedzie działał

Post autor: plociarz »

ok sprawa rozwiazana widzi tylko nadajnik plusa a co za tym idzie z internetu w sieci play nici a na infolinii play wprowadzaja w blad dzieki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Play online czy bedzie działał

Post autor: Sundance_kid »

plociarz nie wprowadzają w błąd tylko nie podają dokładnej informacji. Bo pakiety w roamingu działają.
Skoro widzi tylko nadajnik Plusa to popróbuj jeszcze w innych domowych lokalizacjach. Jakie ukształtowanie terenu?
plociarz
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-02-22, 14:00
Lokalizacja: Polski

Re: Play online czy bedzie działał

Post autor: plociarz »

Teren raczej rowny nie ma zadnych gorek i dolkow patrze na mape playa niby odemnie 8 km jest nadajnik play UMTS ale na mapie playa nie jest zaznaczony ze odbiera play online
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Play online czy bedzie działał

Post autor: Sundance_kid »

plociarz spróbuj wejśc na dach i zobacz czy tam złapiesz Playa. Jeżeli uda się to przyda sie pomyśleć o antenie. Spróbuj też w innych cześciach domu.
plociarz
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-02-22, 14:00
Lokalizacja: Polski

Re: Play online czy bedzie działał

Post autor: plociarz »

Niestety nie lapie zasiegu nadajnika umts :cry: a moze ktos wie jak to jest z internetem u innych operatorów w abonamencie jesli dajny na to mam do wykorzystania 1 giga to po wykorzystaniu nie moge korzystac juz z internetu czy tylko zmienia sie prędkość i dalej bede mial internet?? chodzi mi glowie o gadu gadu i strony internetowe dlatego pytam z gory dzieki za odpowiedz
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Play online czy bedzie działał

Post autor: Blido »

plociarz pisze:jesli dajny na to mam do wykorzystania 1 giga to po wykorzystaniu nie moge korzystac juz z internetu czy tylko zmienia sie prędkość i dalej bede mial internet?
Tak, zmieni się tylko prędkość, ale do bardzo niskiej (zazwyczaj 16kb/s) więc korzystanie z internetu to droga przez mekę.
plociarz pisze:chodzi mi glowie o gadu gadu i strony internetowe
Strona stronie nierówna ;) Jedne zawierają więcej treści, inne mniej. Na jakichś Fotkach czy N-K bardzo szybko wyczerpiesz limit ze względu na dużą ilość grafiki i reklam (można zablokować AdBlockiem, ale to nie dla Ciebie, bo widzę że używasz IE :] )
ODPOWIEDZ