Przełączenie na inna centralę

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hadrian
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-01-06, 13:14
Lokalizacja: wie?

Przełączenie na inna centralę

Post autor: hadrian »

Witam wszystkich forumowiczów. Mam takie oto pytanie. Czy nie orientujecie się jak wygląda "przełączenie" na inną centralę telefoniczna? Chodzi o to że chciałbym sobie podpiąć neo freedoma lub netie lecz na dzień dzisiejszy nie ma takiej możliwości. Tzn niby jest ale net nie będzie chodził "płynnie". Miałem freedoma 1Mb/s lecz ciągle zrywało połączenie. Technicy stwierdzili że jest brak możliwości technicznych aby świadczyć taka usługę.
Teraz odnośnie przepięcia/podłączenia do innej centrali. Otóż aktualnie teraz jestem podpięty do centrali w miejscowości obok oddalonej jakieś 5-6 km od domu. Kable idą pod ziemią (niebieski kolor), od samej centrali aż do budynku wszystko jest pod ziemią. Telefon był zakładany jakieś 15 lat temu i tylko 3 rodziny miały tel z mojej strony ulicy. U sąsiada jest taki mały murek ( czerwony kwadrat) postawiony ( nie wiem co to, ale było to stawiane wtedy jak ciągnęliśmy kable od centrali).

Teraz na brazowo sa zaznaczone słupy telefoniczne i kable od innej centrali - wioski obok. A na różowo jest centralka/cenrala automatyczna ( nie wiem jak to nazwać) w mojej miejscowości i kable od niej idące. Numery to oznaczenia budynków.

Myślę że rysunek pomoże w wyobrażeniu sobie mej sytuacji.

Obrazek
Lub: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 16a7d.html

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-01-06, 13:51 ]
Przenoszę na odpowiednie forum. Oraz poprawiam linka do obrazka.
Ostatnio zmieniony 2009-01-06, 13:56 przez hadrian, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przełączenie na inna centralę

Post autor: zDaleKi »

hadrian pisze:Czy nie orientujecie się jak wygląda "przełączenie" na inną centralę telefoniczna?
A pytałeś swojego operatora? Bo tego sam przecież nie zrobisz. Zadzwonisz do BOKu i tam Ci wszystko powiedzą.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
hadrian
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-01-06, 13:14
Lokalizacja: wie?

Re: Przełączenie na inna centralę

Post autor: hadrian »

Pytałem się każdego operatora włącznie z TP i każdy mówi ze "możliwe" że była by taka możliwość.
A na infolinii TP jak i w Telepunkcie twierdzą że nie nie ma takiej możliwości albo że to może być skomplikowane. Co konsultant to inna wersja i inna odpowiedź. Tak samo było jak zakładałem freedoma. Na info twierdzili że jest możliwość i będzie działać. W telepunkcie jeden konsultant od razu "od drzwi" stwierdził że u mnie to nie za działa ( on sie nie mylił ). Inny konsultant w telepunkcie wykonał telefon na moją centralę podał numer abonencki i uzyskał odpowiedź że będzie działać nawet 6Mb/s. A i tak były problemy i rozwiązałem umowę.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Przełączenie na inna centralę

Post autor: Jo_gurt »

hadrian, przede wszystkim muszą iść kable do innej centralki.
Ja miałem podobną sytuację, ale nie dało się przełączyć na bliższą szafę, bo zwyczajnie nie było fizycznego połączenia.
Awatar użytkownika
tomaszmadaj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2009-02-23, 12:05
Lokalizacja: Jarocin

Re: Przełączenie na inna centralę

Post autor: tomaszmadaj »

Witam,

Są dwie kwestie jeśli chodzi o podłączenie internetu:
- odrzucenie ze względów formalnych
- odrzucenie ze względów technicznych

Większości jest odrzucenie techniczne, nawet operator nie powiadamia że klient może mieć internet inny niż chciał ( klient chciał 2MB/s, a faktycznie może mieć 1MB/s). Tam gdzie pójdziemy czyli TP, Netia, Multimo sprzedawcy sprawdzają dostępność usługi poprzez http://www.multimo.pl/index.php?pid=3. Niestety wyszukiwanie nie do końca mówi nam czy możemy mieć internet formalnie TAK często bywa że technicznie NIE. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2009-02-23, 15:04 przez tomaszmadaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Tomek
___________________________________________
"Kto chce znajdzie sposób, kto nie chce- znajdzie powód"
ODPOWIEDZ