co w warszawie

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
michaelangeloo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-02-28, 19:41
Lokalizacja: warszawa

co w warszawie

Post autor: michaelangeloo »

Witam. prosze o porade jaki internet bezprzeowdowy wziac. Mieszkam na bliskich bielanach (perzyńskiego). Net bede uzywal do przegladania stron i grania w sieciowki world of
warcraft, cs. Mam tez pytanie jak to sie ma do limitow tzn czy intensywnie przegladajac strony i grajac w sieciowki starczy 5gb czy brac wiecej? Duzych plikow (filmy, gry, mp3) sciagal nie bede.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-02-28, 19:52 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-02-28, 19:51 przez michaelangeloo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: co w warszawie

Post autor: wojteks »

michaelangeloo pisze:ieciowki world of
warcraft, cs.
Internet GSM nie bardzo nadaje się do grania w CSa (i podobne gry).
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: co w warszawie

Post autor: Blido »

michaelangeloo pisze:czy intensywnie przegladajac strony i grajac w sieciowki starczy 5gb czy brac wiecej?
Może nie starczyć, Zwłaszcza na to "intensywne przeglądanie", z uwagi na ciężar obecnych stron. Gry sieciowe, zwłaszcza MMO, też zużywają niemało transferu.
Co do gry w CS i inne FPS-y, to możesz miec problem ze względu na wysokie pingi. Na HSDPA średnio 150-200, a na pewno nie zejdziesz poniżej 100ms. Na niektórych serwach gracze z takim pingiem sa automatycznie kickowani. Jeśli będziesz w zasięgu EDGE to o FPS-ach mozesz zapomnieć. I prawdę mówiąc o wszystkich innych grach w czasie rzeczywistym też. Pozostają szachy i turówki w rodzaju HoMM :) .
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: co w warszawie

Post autor: ja.michal »

michaelangeloo, lepiej brać WiMax Netii lub Ery. Na WiMaxie da się pograć i niema limitów.
Modrak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-26, 17:50
Lokalizacja: Mazowsze

Re: co w warszawie

Post autor: Modrak »

Pożegnałem BlueC Ery :klnie: i zakupiłem PLAY ONLINE 60GB z Huawei E160 - promocja z ING - pierwsze wrażenia pozytywnie :brawa:
michaelangeloo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-02-28, 19:41
Lokalizacja: warszawa

Re: co w warszawie

Post autor: michaelangeloo »

Testuje od wczoraj play i powiem wam ze poki co jestem pozytywnie zaskoczony. Mieszkam w warszawie wiec z zasiegiem bez problemu na speedtestach wychodzi okolo 700kb/s i w WoWa moge smigac az milo mam telefon w play wiec bede mial 10gb za 45 pln i chyba sie zdecyduje...

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2009-03-06, 21:38 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-03-06, 21:38 przez michaelangeloo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: co w warszawie

Post autor: Sundance_kid »

michaelangeloo potestuj tak z tydzień. Bo może w pewnych dniach i godzinach wyjśc niemiła niespodzianka :]
Awatar użytkownika
krzyhu
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2008-07-09, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: co w warszawie

Post autor: krzyhu »

Do Wowa i innych MMORPG-ów czy RTS-ów net w Play-u spokojnie wystarcza. Z CS-em podobno już gorzej, nie wiem, nie próbowałem.
Sundance_kid Ty tak nie strasz, bo jeszcze się chłopak zrazi i odda tego playa, a do grania w Wowa to on wystarcza na luziku!
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: co w warszawie

Post autor: Sundance_kid »

krzyhu akurat korzystam z innej sieci, cały tydzień pięknie działa, sobota, niedziela popołudnie ślimaczy się, zrywa połączenie. Nie straszę tylko niech uniknie niespodzianek ;)
Awatar użytkownika
krzyhu
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2008-07-09, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: co w warszawie

Post autor: krzyhu »

ja.michal pisze:michaelangeloo, lepiej brać WiMax Netii lub Ery. Na WiMaxie da się pograć i niema limitów.
No wiadomo, ale niestety instalacja wimaxa trochę kosztuje, a same opłaty za korzystanie są prawie tak samo wysokie jak w necie gsm. Jeżeli jednak michaelangeloowi nie zależy na pieniądzach to wimax będzie o wiele lepszym wyjściem.
Sundance_kid pewnie coś z twoim BTS-em robili, czasem to jest nieuniknione ale ogólnie rzadko się zdarza. U mnie właściwie tylko raz była taka sytuacja - przez kilka dni net był koszmarnie wolny, ale po tym turbo-przyspieszył i teraz jest o wiele lepiej niż przed robotami z BTS-em. :cfaniak:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: co w warszawie

Post autor: ja.michal »

krzyhu pisze:No wiadomo, ale niestety instalacja wimaxa trochę kosztuje, a same opłaty za korzystanie są prawie tak samo wysokie jak w necie gsm.
Są promocje, koszt jest podobny, brak limitów, operatorzy WiMax nie przyjmują zamówień jeśli BTS się zapcha (np. Netia gdzieniegdzie w Warszawie i okolicach).
Szybsze to niż GSM i bez limitów. Opłacalność zdecydowanie większa.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: co w warszawie

Post autor: Sundance_kid »

krzyhu kiedyś robili po tym pojawiło się EDGE. A takto od tego czasu identyczna sytuacja. Ludków przybywa a nadajników nie.
Awatar użytkownika
krzyhu
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2008-07-09, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: co w warszawie

Post autor: krzyhu »

ja.michal Eh... czemu o tym nie piszecie więcej? Teraz żałuję że nie wziąłem WiMaxa tylko Playa - po prostu nie wiedziałem co to jest ten Wimax i że bardziej się opłaca niż net gsm. Sry za offtop ale muszę wylać swoje żale. :cry:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: co w warszawie

Post autor: ja.michal »

krzyhu pisze:po prostu nie wiedziałem co to jest ten Wimax i że bardziej się opłaca niż net gsm
Trzeba było zajrzeć na forum. :hyhy:
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: co w warszawie

Post autor: Sundance_kid »

krzyhu zawsze zostaje cesja umowy :hyhy:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: co w warszawie

Post autor: ja.michal »

A Play to powinien pójść. ;)
Awatar użytkownika
krzyhu
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2008-07-09, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: co w warszawie

Post autor: krzyhu »

Co to znaczy cesja umowy? Ja czytałem że zerwanie umowy kosztuje 1800 zł. To więcej niż jakbym do końca płacił po 80 ziko miesięcznie.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: co w warszawie

Post autor: Sundance_kid »

krzyhu przepisujesz umowę na inną osobę. Ty się jej pozbywasz a osoba która ją przejmuje ma krótszy okres trwania umowy. Oczywiście modem dorzucasz. Kosztuje to około 100, teraz dokładnie nie pamiętam.
Awatar użytkownika
krzyhu
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2008-07-09, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: co w warszawie

Post autor: krzyhu »

A to ja znajduję osobę chętną do przyjęcia czy play?
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: co w warszawie

Post autor: Blido »

Oczywiście, że Ty. Dlaczego operator miałby się tym zajmować?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: co w warszawie

Post autor: ja.michal »

krzyhu pisze:Ja czytałem że zerwanie umowy kosztuje 1800 zł.
Chyba coś dużo. ;)
0% - do 50% czasu umowy - 1500zł
Powyżej 50% - do 75% czasu umowy - 1125zł.
Powyżej 75% - do 100% czasu umowy 750zł.

6. Opłaty za zarządzanie kontem w Ofercie Play Online
1 Zmiana Abonenta (Cesja) - Bezpłatne
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: co w warszawie

Post autor: krystianb »

Sundance_kid pisze:akurat korzystam z innej sieci, cały tydzień pięknie działa, sobota, niedziela popołudnie ślimaczy się, zrywa połączenie.
W play'u zauważyłem sytuacje jakby odwrotną... jakby na weekend przyspierzał... (może to tylko moje złudzenie) Ostatnio mi bts'a poprawili i nawet w szczycie jest szybszy od plusowego.
ja.michal pisze:Chyba coś dużo.
Dużo to jest 1500 przez cały okres umowy, która była brana bez modemu(to jest dopiero cyrograf ale i tak się lepiej opłaca niż z modemem), 3 razy taniej zapłacić wszyskie abo z góry :rotfl: i przy okazji mieć zapasowego neta.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ