Problem z uploadem w Go!nternet

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Emilio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-06-21, 00:56

Problem z uploadem w Go!nternet

Post autor: Emilio »

Witam.

Mam poważny problem z uploadem plików przez klijenta ftp na serwer www. Posiadam GoInternet (jedyna możliwość stałego łącza w mojej wspaniałej wiosce...). Pliki wgrywane przez klijenta ftp są ucinane, np plik który waży 2 megabajty, wgra się na serwer z objętością bp 1 mb. Robię tak, że dogrywam resztę pliku, ale zawsze zostanie kilkaset bajtów, które dla plików .rar .zip .exe są bardzo ważne. Ubytek chociażby jednego bajta powoduje że taki plik wgrany na serwer jest bezużyteczny.
<font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> podczas uploadu dzieją się dziwne rzeczy: tracę połączenie z serwerem a czasami nawet przez chwilę tracę <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> połączenie z internetem (bycie offline jest niemal regułą, gdy pasek postępu wgrywania osiągnie 100%) ...

Walczę z najtęższymi glowami z GoInternet już rok czasu, a oni najzwyczajnej mają mnie w d... Jestem skazany na siebie i Was.

Co ciekawe, upload plików bezpośrednio przez panel administracyjny niektórych serwisów www odbywa się bezproblemowo, aczkolwiek cholernie długo to trwa (wgrywanie pliku 3 magabajtowego to okolo 25 - 30 minut czekania!). Oczywiście wgrywanie przez panele administracyjne jest strasznie niewygodne, np jest tylko jeden slot, a gdy mam zamiar wgrać 20 plików... Inna sprawa że np w megahost.pl zeby dokopać się do tego slotu trzeba przebić się przez 6 kolejnych stron...

<font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> w interia.pl i megahost.pl można bez problemu wgrać plik przez www z panelu administratora. Imageshack też jest bezkonfliktowy, ale już w serwisach typu darmoland.pl, link.wylaczony czy też rapidshare.de za Chiny nie wgra się pliku nawet przez www. W dwóch ostatnich po prędzej czy pozniej wywali info, że "nie można <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> strony" i caly upload szlag trafil.

Niestety nie odkryłem jeszcze takiego ftp klijenta który wgrałby bezproblemowo plik. Obsługa z gointernet sugerowała użycie FlashFXP i ograniczenie predkości uploadu, co jednak nie pomogło.

Obecnie doradzili mi dodanie do listy wykluczeń (panel f10) portu 25, kazali także łączyć się przez ftp klijenta przez ten port, ale najpierw musze poświecić oczyma przed administratorem megahost.pl, aby otworzył port 25... Podejrzewam że to i tak nie załatwi sprawy, ale spróbuje. (Tak z ciekawosci, do listy wykluczeń dodałem port 20 i 21, co zaowocowało tym, że <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie bylem w stanie połączyć się z serwerem...)

Ale jesli upload przez www (niektórych serwisów!) kończy się sukcesem, oznacza to że widocznie JAKOŚ można za pomocą tego dziadowskiego modemu f10 wgrać poprawnie plik i tak skonfigurować klijenta ftp, aby usunąć tę usterke.

Doradziłem im, aby napisali specjalnego ftpklijenta działającego poprawnie z gointernet. No ale ja to sobie mogę prosić i blagać...

Jeśli macie jakieś pomysły, jakby zmusić ftp klijenta lub modem gprs do wgrywania pliku w całości, bez zadnych "cyrków", to piszczie, radźcie. Jakby co, to jestem też pod gg.

A może już jest jakiś post poświęcony temu problemowi? Jeśli tak to podajcie link, bo leniwy jestem i nie chce mi sie czytać 20 postów o identycznym temacie "Pomocy!!!" ;-) Czy już tak trudno dopisać w jakiej sprawie potrzebuje się pomocy? ...

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi....
ODPOWIEDZ