Spadek prędkości łącza.

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krzych_op
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-06-22, 13:42
Lokalizacja: Hecznarowice

Spadek prędkości łącza.

Post autor: krzych_op »

Witam! :)
Mam neta bezprzewodowego z prędkością nominalną do 128 kb/s. Ale przeważnie chodzi ok.200kb/s. Jednak często zdarza się tak, że prędkość łącza spada nawet do kilku kb/s! Wtedy otwieranie jednej strony trwa nawet kilka minut. Takie zawieszenia trwaja nawet kilka godzin, po czym nagle prędkość wraca do nominalnej.
Net jest w technologii Wi-Fi; antena liniowa; acces point. Nadajnik jest w odległości ok.300m od mojego domu (żadnych drzew czy budynków).

Ma ktoś podobne problemy?
Co może być przyczyną?
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Spadek prędkości łącza.

Post autor: MaxFM »

Przyczyna moze byc (jest) zapychanie sie roautera/serwera usługodawcy. Dzieli (dynamicznie) zbyt "małe" łacze w stosunku do userow i jak siedzisz sam lub jeszcze ktos to jest ok, ale jak siedza wszyscy naraz to sie zapycha.
krzych_op
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-06-22, 13:42
Lokalizacja: Hecznarowice

Re: Spadek prędkości łącza.

Post autor: krzych_op »

Dzięki!

Ten powód jest oczywiście logiczny, z tym że te spadki prędkości zdarzały się również w godzinnach nocnych lub porannych.

Mam jeszcze małe pytanko odnoście programu eMule, które kilka dni temu przestał działać.
Jest możliwe, żeby operator jakoś to zablokował?
Na umowie z operatorem była do wylupienia opcja P2P, której nie wykupiłem, ale do tej pory chodziło.
BitCommet itp. też przestały chodzić. :(
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Spadek prędkości łącza.

Post autor: MaxFM »

krzych_op pisze:Na umowie z operatorem była do wylupienia opcja P2P, której nie wykupiłem, ale do tej pory chodziło.
BitCommet itp. też przestały chodzić
zablokował Ci porty do p2p ale z tego co wiem to w niektórych p2p jest mozliwość recznej zmiany portów. Poszukaj w opcjach.
ODPOWIEDZ