Jak odblokować simlocka E160

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

LeNDo
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2007-11-01, 16:12

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: LeNDo »

Panowie to ja sprostuje tego maila z playa w ktorym niby sie da sciagac simlocki z modemow.
Zadzwonilem na biznes przed momentem i powiedzialem ze znajomy dostal taka odpowiedz jak wyzej ;) gosc chociaz mowil ze nie postanowil sprawdzic u zrodla. Poczekalem niecala minute i dostalem odpowiedz ktora podaly osoby ktore sie tym bezposrednio zajmuja w play - simlocki sa sciagane tylko i wylacznie z TELEFONÓW od 27 lutego, nie z modemów (niestety :/) takze ta opcja odpada zupełnie ;)
techo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-08-31, 14:28
Lokalizacja: rzeszów

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: techo »

Dzisiaj zadzwoniono do mnie z play, jest nareszcie możliwość ściągnięcia simlocka z modemów. Należy jednak wysłać modem do serwisu do w-wy przez ups na koszt odbiorcy i po 3-4 dniach odeślą w pełni odblokowany z możliwością wgrania dowolnego softu np. producenta. to trochę dziwne ale w żadnym salonie nie mogę tego zrobić poza servisem.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: adamos22 »

jest nareszcie możliwość ściągnięcia simlocka z modemów
To jeszcze napisz, czy powiedzieli Ci:

1. Czy chodzi o darmowe zdjęcie blokady sim-lock ?
2. Czy dotyczy to wszystkich typów modemów ?
3. Czy dotyczy to modemów zakupionych w promocyjnych zestawach pre-paid ?

Ogólnie to jaka jest pewność, że po odesłaniu modemu nie otrzyma się zwrotu z adnotacją typu:
"Z modemów nie ściągamy, może Pan złożyć reklamację na biuro obsługi, zostaje Pan obciążony kosztami przesyłki"
techo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-08-31, 14:28
Lokalizacja: rzeszów

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: techo »

Myślę, że dotyczy to wszystkich modemów. Po tym całym zamieszaniu o ściąganiu, zaniosłem modem do punktu germanos gdzie wysłano email, odpowiedz przyszła negatywna wiec zadzwoniłem do BOK i poprosiłem o wyjaśnienie tej sytuacji czekałem prawie miesiąc aż do dzisiaj i otrzymałem pozytywna odpowiedz. Mam modem e160 z promocji za 129 pln nie pytałem o inne modele ale myślę, że będą ściąć ze wszystkich. Pytałem czy usługa jest bezpłatna i czy w pełni odblokują modem ( obie blokady zostaną ściągnięte ) odpowiedz pozytywna wiec chyba już wszystko jasne. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: Jo_gurt »

techo pisze:Należy jednak wysłać modem do serwisu do w-wy przez ups na koszt odbiorcy i po 3-4 dniach odeślą w pełni odblokowany z możliwością wgrania dowolnego softu np. producenta.
Za UPS ty płacisz? Bo jeśli tak to sensowność spada.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: adamos22 »

Jo_gurt pisze:
techo pisze:Należy jednak wysłać modem do serwisu do w-wy przez ups na koszt odbiorcy i po 3-4 dniach odeślą w pełni odblokowany z możliwością wgrania dowolnego softu np. producenta.
Za UPS ty płacisz? Bo jeśli tak to sensowność spada.
Ja z tego tekstu zrozumiałem jednoznacznie, ze całość kosztów pokrywa Serwis Play

Dodane:
Jak to zwykle postanowiłem sprawdzić to sam - zadzwoniłem do Obsługi klienta - otrzymałem odpowiedź, że można bezpłatnie usunąć sim-locka z modemów, bez względu na to, czy został zakupiony w abonamencie czy w pre-paid, i co ciekawe Pani zapewniała mnie, że nie muszę nic odsyłać, gdyż mogę to zrobić w każdym salonie. Pytałem kilka razy, Pani dla pewności to jeszcze z kimś konsultowała, więc może to prawda.

No cóż - jutro po raz kolejny zacznę walkę o usunięcie blokady, choć tak naprawdę jest mi to tylko potrzebne dla świadomości że mam uwolniony modem :)
LeNDo
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2007-11-01, 16:12

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: LeNDo »

ja wymiekam... =] oni mowia chyba co innego za kazdym razem... ma ktos jakiegos maila moze z potwierdzeniem zeby pojsc do salonu i miec sie czym podeprzec?
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: adamos22 »

Taki wydruk maila nic Ci nie da, wiem bo już raz byłem z takim.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: Jo_gurt »

Ale zacznie gadkę nie z powietrza. Spojrzą na to w inny sposób, dowiedzą się coś może. Bo tak to założą "o, gościu sobie łazi i mu się nudzi to pyta o głupoty, trzeba go zbyć".
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: adamos22 »

Więc tak - dzwoniłem dziś rano po raz drugi do OK, żeby się upewnić, otrzymałem kolejne potwierdzenie, że można usunąć blokadę.

Ponieważ mam trochę czasu, to od razu poszedłem do salonu, jak tylko powiedziałem o simlocku z modemu usłyszałem, że "Nie usuwamy z modemu". Pokazałem więc nagrania z OK, po czym Pan z salonu przedzwonił do Centrali Germanosa, po chwili usłyszałem - No tak, przepraszamy pana za wprowadzenie w błąd przez OK, nie możemy usuwać simlocków z modemu.
Na moje oburzenie dostałem pismo wypisane na miejscu, które Pan określił jako wiążące, a decyzje informacje z OK jako błędne, za które przeprasza.

Oczywiście walczę dalej - zadzwoniłem po akcji do OK, zapytałem w co pogrywają, otrzymałem kolejne oświadczenie, że można usunąć simlocka z modemu, zapewnienie, że od konsultantki, że jej praca polega na szerzeniu wyłącznie prawdziwych informacji, zdziwienie że nie chcą tego zrobić w salonie i zapewnienie, że sytuacja zostanie wyjaśniona, i zadzwonią do mnie z wyjaśnieniami. Poprosiłem w tej rozmowie o wskazanie konkretnego salonu.

Jeżeli jakimś cudem uda mi się usunąć blokadę, to załączę tutaj skan wypisanej gwarancji oraz nagrania z OK.
techo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-08-31, 14:28
Lokalizacja: rzeszów

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: techo »

hm... zamieszania c.d. :)
jak wczoraj napisałem ściagniecie simlock mozna dokonać tylko w servisie !! nie w salonie !!
po mojej rozmowie z play otrzymałem odpowiedni sms z danymi gdzie wysłac modem :

PLAY SERVIS
ul. Mineralna 15a
02-274 W-wa
oraz informacja:

Kurier : UPS
Numer klienta xxxxxx
Na koszt odbiorcy
*********
Prosty wniosek w żadnym salonie nie zdejmą simlock z modemu. Dlaczego ? Aby maksymalnie zniechecić wszystkich, którym przeszkadza blokada.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: adamos22 »

To jeszcze żeby nie było tak nudno:

W mojej ostatniej rozmowie z OK Pani dodała, że simlocki można ściągnąć wyłącznie w salonie Play i salony muszą to respektować, więc nie wie jak mi pomóc przez telefon, dlatego powiedziała, że spróbuje to wyjaśnić i oddzwoni, jak na razie jednak nikt nie dzwonił.

Nie wiem co oni wciągają, ale to musi być mocny towar.
LeNDo
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2007-11-01, 16:12

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: LeNDo »

ok - wszedzie jako ten adres w necie mozna znalezc cos takiego:
Adres Sklepu Internetowego PLAY GERMANOS Ul. Mineralna 15A 02-274 Warszawa

pytanie czy trzeba jaki formularz wypelnic czy cos? czy poprostu wyslac "na slowo" :) na ten adres ;) sprawdzal to ktos? bo w sumie mam 2 modemy a szkoda zeby zaginely w tym "chaosie" :]
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: adamos22 »

Ja bym się bardziej obawiał obciążenia kosztami przesyłki, jak naliczą w obie strony, to wyjdzie prawie tyle co płatne usunięcie przez KK :) A z nimi to nie wiadomo.
PS - dzwońcie do OK i nagrywajcie rozmowy, w razie czego złożymy zbiorową skargę do jakiegoś urzędu :)
Ja mam już nagrane 2 rozmowy w których jednoznacznie zapewniono mnie o możliwości ściągnięcia simlocka w salonie.
techo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-08-31, 14:28
Lokalizacja: rzeszów

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: techo »

Szczerze mówiąc bawi mnie ta cała sytuacja. Na pewno nie wyśle modemu na "słowo", mimo nadania mi jakiegoś tam nr klienta. Mam inny modem odblokowany więc traktuje to zdecydowanie rozrywkowo i jako ciekawostkę. Reasumując : " ale jaja, ale jaja", zobaczymy co bedzie dalej. podrawiam :)
thonka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-03-31, 22:25
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: thonka »

To nie jest Twój nr klienta tylko numer klienta nadany Sklepowi internetowemu Germanos przez UPS na podstawie umowy między tymi dwiema firmami. Generalnie większość serwisów i sklepów internetowych ma takie umowy tudzież takie numery. Ułatwia to identyfikacje odbiorcy i wystawienia np. zbiorowe FV za transport do i od odbiorcy.

Tak czy inaczej - ktoś już próbował wysyłać?
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: adamos22 »

Tak czy inaczej - ktoś już próbował wysyłać?
Jeżeli stać Cię na zaryzykowanie opłat kurierskich, to możesz zaryzykować, ja wolę poczekać na oficjalne stanowisko Play'a odnośnie możliwości usuwania sim-locków z modemów. Zrobiłem parę kroków w tym kierunku, jeśli nie poskutkuje będą dalsze.
LeNDo
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2007-11-01, 16:12

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: LeNDo »

powiem wam tak... mam dosc czekania i znalazlem goscia z allegro co robi to po 40 zl... bo szkoda mi czasu ;) w salonie play dowiedzialem sie ze oficjalnie nie sciagaja z modemow ale moga sprobowac... troche pozno bo moj modem pojechal na platne sciagniecie :P jak wroca sprobuje odczytac go chociaz mysle ze to i tak nic nie da :) w razie pytan piszcie (mam 2 modemy wiec moze znajdziemy roznice).
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: adamos22 »

Play ściąga simlocki z modemów
Według najnowszych informacji Play od wczoraj umożliwia ściąganie simlocków z modemów USB, przeznaczonych do odbioru mobilnego dostępu do Internetu - Play Online.
Informacja bardzo ciekawa, szkoda że tylko na media2 i blogplay.eu
Oficjalny blog rzecznika milczy na ten temat, w aktualnościach Play też nic.
Zanim znów pójdę do salonu poczekam na odpowiedzi moich bardzo upierdliwych zgłoszeń do Playa.
kapral4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-18, 09:06
Lokalizacja: Stargard

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: kapral4 »

Potwierdzone prawie bo wyslalem im maila i dostalem odpowiedz...
Szanowny Panie, dziękujemy za zgłoszenie nadesłane za pośrednictwem naszej strony internetowej 5 marca 2009 roku, dotyczące blokady Sim Lock. Uprzejmie informujemy, że w chwili obecnej sieć Play świadczy bezpłatną Usługę ściągania blokady Sim Lock z telefonów i modemów swoich Klientów. Jednak nie każdy Salon Sprzedaży Play posiada możliwość techniczną wykonania powyższej Usługi. W celu zdjęci blokady Sim Lock należy udać się do wybranego Punktu Sprzedaży i wykazać taką dyspozycję. Prosimy pamiętać o zabraniu ze sobą Karty Gwarancyjnej oraz paragonu zakupu modemu. Posiadanie tych dokumentów jest niezbędne w procedurze dotyczącej usunięcia blokady Sim Lock. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt za pośrednictwem www.playmobile.pl, e-mailem: [email protected] lub telefonicznie pod numerem 790-500-500. Informujemy o serwisie Play24 na stronie www.moj.playmobile.pl. Znajdują się w nim szczegółowe informacje dotyczące stanu konta, historii połączeń oraz dostępnych usług. Poprzez Play24 może Pan również skontaktować się z Obsługą Klienta, na bieżąco śledzić status swojego zgłoszenia oraz zobaczyć naszą odpowiedź. Z poważaniem, XXXX XXXX konsultant back office ds. obsługi klienta
Ps. Dzwonilem teraz do Germanosa w moim miescie, wystarczy przyniesc modem + karta gwarancja + paragon i w ciagu tygodnia otrzymujesz swoj modem bez simlocka, tydzien trzeba czekac bo wysylaja do serwisu... dla mnie bomba...
Ostatnio zmieniony 2009-04-25, 17:25 przez kapral4, łącznie zmieniany 1 raz.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: adamos22 »

@kapral4 - Tak gwoli ścisłości to z 2 tyg. temu ja miałem 2 takie pisemne potwierdzenia z OK , oraz nagrane 3 rozmowy z OK, w których jednoznacznie twierdzono, że można simlocka ściągać w salonach, a mimo to w salonach mi odmawiano, na co też mam pisemne dokumenty, dlatego też zrobiłem wokół tego trochę szumu i napisałem do wszystkich świętych z Playa w tej sprawie, z żądaniem jednoznacznego stanowiska.

Ale faktycznie mogę teraz potwierdzić, salony Germanos otrzymały wczoraj wytyczne o możliwości ściągania blokad z modemów, ale jeszcze nie wszyscy w salonach je odczytali. Tak więc teraz jeśli ktoś odmówi zdjęcia blokady to warto go przycisnąć żeby sprawdził dokładnie.
Zdjęcie sim-locka ma zająć teoretycznie ok. 48 godzin jeśli modem oddamy w dzień roboczy, ale wiadomo jak jest z tymi terminami, należy się przygotować na 3-10 dni.
Wpis do karty gwarancyjnej może być dokonany w serwisie lub w salonie.
W niektórych salonach wymagają umowy lub karty rejestracyjnej, oraz dowodu osobistego.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: adamos22 »

Play wycofuje się z usuwania simlocków z modemów :)
Jeszcze w piątek do wszystkich salonów rozesłano informację o możliwości zdejmowania simlocków, a dziś rano salony otrzymały nowe informacje - simlocki zdejmujemy wyłącznie z telefonów

Jednocześnie wszyscy, którym salony przyjęły modemy do usunięcia simlocka zostaną poinformowane, że koszt takiej usługi to 500zł.

Zabawne - prawda :)
Ostatnio zmieniony 2009-04-28, 15:55 przez adamos22, łącznie zmieniany 1 raz.
kapral4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-18, 09:06
Lokalizacja: Stargard

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: kapral4 »

No zabawne... niestety do mnie babka zadzownila i powiedziala prawie to samo... prawie poniewaz stwierdzila ze za sciagniecie simlocka z modemu kosztuje 1000zl ;p masakra ;/
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: adamos22 »

Ogólnie to mnie już chyba nic u nich nie zdziwi, ale tłumaczenia Marcina G. na blogu, że to były tylko internetowe plotki jest IMO żałosne trochę, skoro salony otrzymały takie wytyczne to raczej mamy do czynienia z ewidentną pomyłką, a nie plotką.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: ja.michal »

No jaja jakieś. No i co jak oddaliśmy i nam zdjęli? 500zł, albo modemu nie oddadzą? To wbrew zasadzie lex retro non agit.
Ja bym powiedział to proszę mi z powrotem tego simlocka założyć bo nie będę płacił. :]
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: yagi »

ja.michal, wydaje mi sie, ze nie sciagali tych blokad tylko czekali na rozwiazanie sytuacji. Teraz zwroca modemy nieruszone, a te co zostaly odblokowane to juz "po ptokach" ;) Chyba ze na powrot je zablokuja...
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: ja.michal »

Chora sytuacja.
pio1a
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-05-12, 12:46
Lokalizacja: Janów Podlaski

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: pio1a »

Ja zdecydowałem się wysłać modemy do serwisu Play.
Zadzwoniłem do OK dwa razy raz powiedzieli że tylko serwis Play drugim razem że salon wyśle do serwisu.
Oczywiście potwierdzono że bezpłatnie usuwają i że trwa to do 4 dni.
A i że przesyłkę pokrywa serwis.
W poniedziałek zamówiłem kuriera i wysłałem dwa modemy.
Na moje szczęście dołączyłem pismo z prośbą o bezpłatne usunięcie simlocka.
W czwartek modemy wróciły ku mojej radości.
Ale radość ta nie trwała długo bo okazało się że nadal mają simlocka!
Zadzwoniłem do serwisu tam pan chyba szef bo nazwisko zgadzało się z tym na firmowej pieczątce poinformował mnie łaskawie że nie wykonują takich usług bezpłatnie i że to kosztuje 500 zł. I nawiasem to że mam szczęście że miał dobry humor bo powinien mnie obciążyć kosztami przesyłki. To ja mu na to że informacja i numer klienta UPS podał mi OK. A no na to że właśnie dlatego że w piśmie o tym wspomniałem to obciąży ich za kuriera.
Dzwonie do OK.
Grzecznie pytam o możliwość zdjęcia simlocka nieodpłatnie i co słyszę - jak najbardziej proszę wysłać do serwisu na koszt serwisu i tu pada nr klienta.
To ja na to ze właśnie wróciły modemy i z blokadą.
Panienka że powinni zdjąć i żebym napisał w tej sprawie meila do OK
Po tygodniu przyszła odpowiedz.
"Przepraszamy Pana że konsultant OK wprowadził pana w błąd ponieważ nie zdejmujemy blokad z modemów zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie www.playmobile.pl
Normalnie masakra!
W co oni grają??
Przecież to się w pale nie mieści!
A zastanawiałem się nad przejściem do tej sieci!
Dobrze że wylali mi wiadro wody na głowę zanim się z nimi ożeniłem!
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: adamos22 »

Wg. mnie to jest jakieś dziwne, ale chyba celowe zagranie ich strony. Konsultanci z OK już od dwóch miesięcy mówią że można ściągać simlocki z modemów, pomimo że setki osób piszą w tej sprawie reklmacje na OK (tak mówią w salonach, sam też takie pisałem) to nadal dzwoniąc można usłyszeć że istnieje taka możliwość. Nie uwierzę w to, że przez kilka miesięcy nie potrafią wydać pracownikom jednoznacznego stanowiska w tej sprawie, co ciekawsze jak ja pytałem o to, to zawsze pracownicy się jeszcze konsultowali ze swoimi przełożonymi, którzy to potwierdzali.
I jeszcze ta akcja z "omyłkowym komunikatem" (WTF ?!).
konrad_1414mi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-06-28, 15:30
Lokalizacja: rzepin

Re: Jak odblokować simlocka E160

Post autor: konrad_1414mi »

cześć
kto umie zdjąć simlocka z huawei e160.odwdzięcze się!!! :szok:
ODPOWIEDZ