internet bezprzewodowy w laptopie

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bartek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-06-21, 10:32

internet bezprzewodowy w laptopie

Post autor: Bartek »

Witam wszystkich mam pytanie jak dziła internet bez przewodowy w laptopie ???
i czy bedzie on dzila jezeli wyjade z laptopem po z ganice i czy taka usługa jak bez przewodowy internet w laptopie jest droga czy raczej ceny som podobne do intrnetu stałego?
:shock:
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: internet bezprzewodowy w laptopie

Post autor: MaxFM »

Bedziesz miał neta pod warunkiem, że podłaczysz sie do jakiegos miejscowego hot spota albo wykupisz łacze u miejscowego providera ew. gsm :wink:
plywaj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-07-01, 19:31
Lokalizacja: Zago?ciniec

usługa EDGE w sieci Orange

Post autor: plywaj »

Przy pomocy modemu GC89 (wcześniej GC85) mam dostęp do usługi EDGE w sieci Orange już od 12 miesięcy.
Usługa jakoś tam działa. Połączenie faktycznie jest stałe, ale... z przepustowością bywa bardzo różnie. Korzystam z usługi praktycznie wyłącznie z jednego miejsca - w swoim domu (tutaj w Zagościńcu koło Wołomina nie mam innej możliwości technicznej dostępu do Internetu). Moc sygnału radiowego jest dość duża - 4 do 5 kresek. A jednak bywają chwile, kiedy transmisja strasznie spowalnia i zdarza się nawet, że na jakiś czas przełącza się na znacznie wolniejszą usługę GPRS.
Zastosowanie anteny zewnętrznej daje poprawę mocy sygnału na stabilne 5 kresek, ale nie poprawia osiągów transmisj. Zdarzają się także momenty (sporadycznie), że "ssanie" danych dochodzi do maksymalnej teoretyczniej - niemal 240 kbps. Tak znakomite rezultaty zdarzają się jednak znacznie rzadziej od tych wyraźnie słabszych transmisji.
Orange podaje że usługa pozwala komunikować się ze średnią prędkościa około 100 kbps. Ale moje doświadczenia nie potwierdzaja tego. Trudno tę średnią oszacować, ale myślę że będzie tego gdzieś około 50 kbps.
Niestabilna prędkość może być (jak mi się wydaje) spowodowana niewielką przepustowością stacji bazowej, obliczonej na telefonowanie a nie transmisje pokaźniejszych ilości bitów. Może być tak, że jeśli kilku klientów z kartami EDGE podłączy się jednocześnie do stacji bazowej, to system rozdziela pasmo, tak aby każdy użytkownik miał jakoś udostępnione łącze, ale wszyscy tracą przy tym na szybkości.
Jeśli miałbym inną możliwość - chociażby Neostradę - to za te 120,78 zł miesięcznego abonamentu miałbym z pewnością łacze, o bardziej stabilnych parametrach.
Jednak usługa EGDE działa i można je polecić tym, którzy nie mają innej możliwości technicznej lub muszą przemieszczać się ze swoim komputerem w terenie i mieć przy tym stale dostępną łączność.
Jacek
ODPOWIEDZ