Udostepnienie internetu na Laptopa

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
giggy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-07-01, 23:55
Lokalizacja: LU

Udostepnienie internetu na Laptopa

Post autor: giggy »

Witam,

Mam pytanko, jako ze jestem nowym forumowiczem i nie za bardzo znam sie na sieciach potrzebuje pomocy. Sprawa dotyczy udostepnienia internetu (czyli <font color="#FF00FF"><b>»»korzystanie««</b></font> z niego na laptopie). Mam w domu Desktopa z internetem (po kablu) od lokalnego providera. Sygnal jest przypisany do MAC adresu karty sieciowej w desktopie, jesli podlaczam inny komp do kabla to internet nie dziala. Kupilem teraz Laptopa z WiFi, co zrobic aby moc korzystac z internetu na desktopie i laptopie jednoczesnie? Ktos mi podpowiedzial ze musze kupic bezprzewodowy Router z mozliwoscia przypisania do niego Mac Adresu (karty z desktopa) i podlaczyc do gniazdka z sygnalem internetowym a wtedy on, jako "bezprzewodowy" rozdzieli sygnal internetu :

1. po kablu - do desktopa
2. radiowo - do Laptopa z WiFi

Czy jest to prawda? Czy wystarczy tylko sam Router czy moze trzeba dokupic jeszcze inne urzadzenia? Jaki Router do tego typu polaczen polecacie? Jak zabezpieczyc emitowany sygnal z Routera zeby nikt pozamna z niego nie korzystal?

Przepraszam z gory za moze powtarzajacy sie temat ale przegladajac forum nie znalazlem jednoznacznej odpowiiedzi dotyczacej tej sprawy.

pzdr, Giggy
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Udostepnienie internetu na Laptopa

Post autor: zDaleKi »

Musisz kupić router ale taki, który ma wbudowanego AP (Access Pointa WiFi).
Pamiętaj też, że nie zawsze sztuczka z klonowaniem adresu MAC działa.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
giggy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-07-01, 23:55
Lokalizacja: LU

Re: Udostepnienie internetu na Laptopa

Post autor: giggy »

Dzieki za info, czy D-Link DI-524 nadawalby sie? Co rozumiesz ze sztuczka z klonowaniem nie zawsze dziala?
ODPOWIEDZ