Wi-Fi - połączenie na duże odległości. Jak?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
1234kqpr6

Wi-Fi - połączenie na duże odległości. Jak?

Post autor: 1234kqpr6 »

Witam!

Ostatnio przeglądałem wiele stron związanych z sieciami Wi-Fi i pomyślałem sobie, że mógłbym z kumplem założyć taką sieć (ja sam mam dostęp przez modem, ale kolega NEO 512kb/s).

Jednak znalazłem jedno utrudnienie: Czy da się połączyć komputery w odległości 2-2,5km od siebie?

Poniżej załączam mapkę, która może pomóc w rozwiązaniu mojego problemu.

<ciach>

Opis do mapki:
Czarny punkt to mój dom.
Czerwony punkt to dom kolegi i stamtąd ma być rozprowadzony internet.
Niebieskie punkty to potencjalni odbiorcy internetu, którzy w przyszłości mogą chcieć założyć sobie internet.
Czarna linia to odległość w linii prostej 2 punktów (czerwony i czarny)
Czerwona linia to alternatywny sposób połączenia dwóch domów (różowe kółeczko to miejsce które widzą obydwa domy w linii prostej i tam może być ustawiony AP(?) ).
Zielone tereny to lasy, beżowe to pola i łąki.

Dwa niebieskie punkty znajdujące się najbliżej czarnego mają wpisane odległości w odniesieniu do czarnego punktu, reszta do różowego.

Czerwony-różowy = 1-1,5km
Czerwony-czarny = ok. 2-3km

Na początku interesował by mnie sposób połączenia czarnego i czerwonego punktu - jaki sprzęt będzie potrzebny, ew. koszty.

Z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez 1234kqpr6, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ