Duża prędkość w testach - mała przy downloadzie

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomita
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-04-19, 13:49
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Duża prędkość w testach - mała przy downloadzie

Post autor: Tomita »

Mam radiówkę 128 kbit/s (przynajmniej za taką płacę). Admin powiedział mi, że to łącze dynamiczne więc ta wartość może się zmianiać. Zmienia się i to bardzo - przy testowaniu na różnych stronach (np. www.dsl.cz) pokazuje mi od 1,400 Mbit/s do 1,800 Mbit/s. Strony WWW faktycznie otwierają się szybko i wszystko byłoby OK, gdyby nie jedno "ale"... Download z różnych HTTP przy pomocy "Opery", "FireFoxa", czy IE nie przekracza 12 KB/s. Przy pomocy różnych "downloaderów" (DAP, FlashGet, StartDown itp.) nie przekracza 30 KB/s. Czy to jest normalne? Próbowałem to zmienić programem "cFosSpeed", ale nie widzę żadnych efektów. Admin wie jakie mam osiągi w testach. Czy na moją prośbę, mógłby to jakoś zmienić (czy on ma taką możliwość?), czy może sam mógłbym to inaczej ustawić (jakim programem, albo w jaki sposób)?. Chodzi mi o to, czy mógłbym jakoś zwiększyć prędkość downloadu? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
ODPOWIEDZ