Monterzy?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
milan1899ac
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2008-01-22, 16:55
Lokalizacja: Kielce

Monterzy?

Post autor: milan1899ac »

Zamówiłem neostrade, monterzy mieli przyjechać max za 2 tygodnie. Czekałem 3 tygodnie a ich nadal nie było, więc zamówiłem Netie WiMax, czekam już ponad tydzień na monterów. Mam pytanie czy to, że oni nie przyjeżdżają może być wynikiem zadłużenia w Plusie na ponad 200 zł (te zadłużenie jest za internet iPlus).

I jeszcze jedno, jak będzie wyglądał download jeżeli od najbliższego nadajnika Netii jest ponad 20 km? Nadajnik jest widoczny tylko w słoneczną pogodę.


Proszę o jak najszybszą odpowiedź, ponieważ piszę z telu i musiałem wykupić ten pakiet 20 mb, który po godzinie siedzenia na necie kończy się. :/
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: Monterzy?

Post autor: faridrox »

Watpie zeby nadajnik był 20 km od ciebie jesli go widzisz ale mysle ze przejdzie to.
Zadłuzenie chyba nie ma wpływu dopoki nie jestes w spisie dłużników(jakos tak chyba),
lepiej to ureguluj. Monterzy u mnie byli po paru dniach od wysłania umowy.
Dlatego znajdz jakiegos spoko konsultanta, niech przysle umowe(powiedz ze widzisz nadajnik i na bank bedzie grac) , podpisz a potem dzwon i dzwon az nie przyjada :D
Awatar użytkownika
Tomi 25
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-01-02, 12:09
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Monterzy?

Post autor: Tomi 25 »

milan1899ac pisze:Czekałem 3 tygodnie a ich nadal nie było
To standard,musisz się uzbroić w cierpliwość.Mój znajomy ma internet w Netii i już będąc ich klientem od roku prosił telefonicznie o przełożenie skrzynki i gniazdka.Mieli być za 2 tygodnie,czekał ponad miesiąc i nic.Zadzwonił do nich a oni powiedzieli że nie przyjadą mu tego zrobić a przecież ma prawo żądać tego jako ich klient.Powiem brzydko że mieli go głęboko w d.....Tak szanują klientów :(
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: Monterzy?

Post autor: Paweł »

Tydzień to i tak krótko :)
Ja czekałem 3 razy po miesiącu , z czego przyszli tylko raz , a dwa pierwsze poinformowali mnie że juz zrobili pomiary :super: co ciekawe ja ich nie widziałem u siebie :)
W końcu jak "prywatnie" załatwiłem sobie pomiar i znaleźli sygnał , to okazało się że na takiej wysokości nie montują anten.................
A teraz mam OFP i juz mnie głowa nie boli :)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Monterzy?

Post autor: Blido »

milan1899ac pisze:Mam pytanie czy to, że oni nie przyjeżdżają może być wynikiem zadłużenia w Plusie na ponad 200 zł
Raczej zostałbyś wtedy o tym poinformowany. A nawiasem to radziłbym Ci nie zwlekać ze spłaceniem tej należności, bo 200 zł to już wystarczająca kwota żeby trafić do Krajowego Rejestru Dłużników. A potem są z tego same problemy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Monterzy?

Post autor: ja.michal »

Blido pisze:A nawiasem to radziłbym Ci nie zwlekać ze spłaceniem tej należności, bo 200 zł to już wystarczająca kwota żeby trafić do Krajowego Rejestru Dłużników.
100zł dla osób fizycznych i 200zł na osób prawnych. Czyli łapie się milan1899ac. :)
Ale nowy operator nie może sprawdzić tego bez Twojej zgody.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Monterzy?

Post autor: Blido »

ja.michal pisze:Ale nowy operator nie może sprawdzić tego bez Twojej zgody.
Pierwsze słyszę :zdziwko: . To znaczy że operator żeby sprawdzić czy ktoś widnieje w KRD musi dostać od tej osoby zgodę? Ale tak czy inaczej, nie trzeba naweć byc zapisanym w KRD, żeby mieć problemy z podpisaniem nowej umowy. Operatorzy wymieniali się danymi abonentów niechętnie płacących rachunki jeszcze przed powstaniem KRD.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Monterzy?

Post autor: ja.michal »

Blido, podpisujesz taki papierek jeden, którego Ci nie dają zazwyczaj. To jest zgoda na sprawdzenie Cię czy nie jesteś dłużnikiem. Możesz odmówić, ale wtedy kaucja 700zł z reguły którą zwracają po 6 miesiącach na twoje żądanie. To jeśli chodzi o KRD i inne bazy.
Operatorzy mogę przekazywać dale, ale jedynie gdy wyraziłeś zgodę na przetwarzanie i udostępnianie danych osobom trzecim. Tak przynajmniej powinno być. Operator to nie bank i go obowiązują inne przepisy.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Monterzy?

Post autor: Blido »

ja.michal pisze:Blido, podpisujesz taki papierek jeden, którego Ci nie dają zazwyczaj. To jest zgoda na sprawdzenie Cię czy nie jesteś dłużnikiem.
Więc tak to wygląda. Na szczęście nie jestem w tym systemie więc nie mam sie czym martwić :]
ja.michal pisze:Możesz odmówić, ale wtedy kaucja 700zł z reguły którą zwracają po 6 miesiącach na twoje żądanie.
Właśnie z takiej opcji skorzystałem przy podpisaniu umowy, ale to ze względu iz nie przedstawiałem żadnych dokumentów o dochodach.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Monterzy?

Post autor: ja.michal »

Blido pisze:Więc tak to wygląda.
No tak. ;) Taki świstek. :)
Blido pisze:Właśnie z takiej opcji skorzystałem przy podpisaniu umowy, ale to ze względu iz nie przedstawiałem żadnych dokumentów o dochodach.
Za to też biorą kaucję. :)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Monterzy?

Post autor: marens »

ja.michal pisze:100zł dla osób fizycznych i 200zł na osób prawnych
Znam osobę, która trafiła przez 20zł z Ery ale było to już ładnych parę lat temu.
Tak się zastanawiam czy istnieje jakaś procedura aby wykreślić się z tej listy.
Na szczęście nie jestem i nie mam zamiaru być.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Monterzy?

Post autor: ja.michal »

marens pisze:Znam osobę, która trafiła przez 20zł z Ery ale było to już ładnych parę lat temu.
Kiedyś tak było. Najbardziej nadgorliwa była ówczesna idea. Za niedopłacony rachunek koło 3zł gość na listę trafił. :]
marens pisze:Tak się zastanawiam czy istnieje jakaś procedura aby wykreślić się z tej listy.
Gdy zapłacisz dług/zobowiązanie to dane powinny być automatycznie usuwane z rejestru w ciągu 14dni.

Więcej masz tutaj.
http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/ ... a_6266.htm
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Monterzy?

Post autor: Blido »

marens pisze:Znam osobę, która trafiła przez 20zł z Ery ale było to już ładnych parę lat temu.
Za 20zł trafić do KRD? :zdziwko: To jest niemożliwe. Zapewne ta osoba nie trafiła do KRD, ale na "czarną listę" opratorów, co by się zgadzało, bo KRD funkcjonuje od kilku lat.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Monterzy?

Post autor: ja.michal »

Blido, było kiedyś. Ustawa się zmieniła.
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monterzy?

Post autor: Quest »

Paweł pisze:okazało się że na takiej wysokości nie montują anten.................
Jak to w Józefowie tu sosna tam sosna, wszędzie sosny. A nawiasem mówiąc montuje sie na góra 3 metrowej rurze, chyba że masz wyższy swój prywatny maszt. A do Otwocka nie jest przecież tak daleko.

Pozdrawiam
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: Monterzy?

Post autor: Paweł »

Mam wyższy swój prywatny maszt i też nie chcieli na nim montować .
Choć na "moim prywatnym wyższym maszcie" działało.
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monterzy?

Post autor: Quest »

Paweł, mam pytanie a ten twój prywatny maszt jest taki stabilny i w miarę profesjonalny? jeśli tak to jakieś łamagi się Tobie trafili bo za każdy montaż jest kasa dla montera i każdy woli zamontować niż ma to spaść na pomiar. No chyba że te parametry były niestabilne albo na dopuszczalnej granicy i bali się że im tego centrala niepuści. I wtedy stracili by czas na montaż a później na demontaż. Jeżeli w przyszłości będziesz nadal zainteresowany Netią to mogę podać Ci numer do handlowca, który przyjedzie do Ciebie spiszesz z nim umowę i przyjedzie porządna ekipa z jego firmy.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ