Komputer przemysłowy Linux GPRS

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Marcin85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-09-09, 12:59
Lokalizacja: S?upsk

Komputer przemysłowy Linux GPRS

Post autor: Marcin85 »

Przymierzam się do zakupu takiego komputera NPE-9100-GPRS ze strony: http://www.a2s.pl/9100-gprs-p-4665.html

Czy ktoś z tego korzystał i może podzielić się wrażeniami? Chce go wykorzystać do zbierania informacji z różnego rodzaju urządzeń poprzez sieć komórkową GSM/GPRS.
Black_Gdańsk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-04-17, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Komputer przemysłowy Linux GPRS

Post autor: Black_Gdańsk »

Jakiś czas temu miałem okazje się bliżej zapoznać z tym urządzeniem i muszę przyznać że zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Możliwość programowania w C to spora zaleta, wbudowany modem GSM i porty szeregowe pozwalają na wykorzystanie tego komputera w wielu aplikacjach.
-=pawel85=-
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-04-24, 09:41
Lokalizacja: Gdynia

Re: Komputer przemysłowy Linux GPRS

Post autor: -=pawel85=- »

Ja także miałem okazje zapoznać się z tym komputerkiem a dokładnie to zakupiłem jeden do pracy dyplomowej. Funkcjonalność jaką daje jest niesamowita porty RS-485, RS-232 oraz cyfrowe wejścia i wyjścia jak i sterowanie przez GSM bardzo mi się przydały w pracy. Potrzebna jest dość obszerna wiedza na temat programowania w języku C pod linuxem do obsługi NPE. Ale nie jest to duży problem.
ODPOWIEDZ