[TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

YaHooo pisze: Taka prawda. Temu wolę wydać pieniądze na coś szybszego.
Ponieważ pamiętam czasy, gdy MS Office kosztował 14 razy więcej niż obecnie, więc ze względów ideologicznych preferuję rozwiązania Open Source.
Krzysztof
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

Chris-Kr pisze:MS Office kosztował 14 razy więcej niż obecnie, więc ze względów ideologicznych preferuję rozwiązania Open Source.
Rozumiem. Ja sądzę, że kupić samego Office'a mi się opłacało, bo mam go już bardzo długo :) Ale lekki OT się nam zrobił ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.32 beta.
W programie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> od wersji 2.27 istnieje możliwość aktualizacji:
menu górne -> Informacje -> Aktualizacje

Zmiany:
1. Poprawiono wyświetlanie CIDa 3G.
2. Zmieniono sposób wyświetlania zakładek w ustawieniach.
3. Zabezpieczono zmianę trybu modemu podczas trwania połączenia ( Ustawienia -> Połączenie -> Tryb modemu).
4. Zmieniono odczyt statusu połączenia np. przed pobraniem listy BTSów, wcześniej mogło być tak że połączenie było ustanowione a program nie pobierał danych - wyświetlany był komunikat o braku połączenia.
5. Poprawiono Menu górne -> Sieć -> Właściwości. Czasami mogły się pojawiać błędy przy odczycie tablicy ARP i "kolekcjonowanie" danych było przerywane. W tej chwili przy takim błędzie nie będzie komunikatu, jedynie ta tablica może być pusta.
6. Zmieniono sposób wyświetlania pogody: Menu górne -> Internet -> Prognoza pogody.
Pozdrawiam
Janek
gaszer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-04-25, 18:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: gaszer »

Witam, właśnie zapoznaję się z tym programem a raczej bardzo bym chciał ale nie mogę gdyż mi zwyczajnie nie działa... prawdopodobnie z powodu mojej Visty Home 64bit . Czy komuś udało się uruchomić na tym systemie? Od razu mówię że uruchamianie jako administrator ani w trybach zgodności ze starszymi systemami nie daje efektu. Macie jakies sugestie? I byłbym wdzięczny za odpowiedź czy program ten (o ile uda mi sie go uruchomić) sprawdzi się przy korzystaniu z netu używając jako modemu tel. kom. (heyah) połączonego przez bluetooth z komputerem. Dzięki i pozdrawiam.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.33 beta.
W programie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> od wersji 2.27 istnieje możliwość aktualizacji:
menu górne -> Informacje -> Aktualizacje

Zmiany:
1. Zmiana w wyświetlaniu CIDa 3G dec, teraz jest pełny, w poprzedniej wersji brakowało mu ostatniego znaku.
2. Po najechaniu kursorem myszki na wyświetlanego w oknie głównym programu CIDa można kliknąć prawym przyciskiem myszki. Powinno się pojawić menu z CIDami do skopiowania a także możliwością wyświetlenia statusu modemu.
3. Umożliwiono wpisanie pełnego CIDa 3G w Liście BTSów, wcześniej taki CID mógł być przycięty.

PS. Wielkie podziękowania dla Chris-Kr za testy i sugestie, wiele poprawek było przez niego zaproponowanych.
gaszer pisze:nie daje efektu
Co się dzieje, jaki jest komunikat, objawy? Wiem że poprzednie wersje działały w Viście 32 bit. Nie używam Visty, tak że nie mogę przetestować, może antywirus lub firewall blokuje... zawsze warto sprawdzić.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: yagi »

Mam problem pod Vista Ultimate 32bit z TNI. Wczoraj mialem BSOD gdy zaznaczalem komunikacje AT dla SE K660i podlaczonego jako modem do lapka.

Dzisiaj mialem BSOD klikajac Aktualizacja :(

Jak znalezc raporty zeby zobaczyc kody bledow?
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
gaszer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-04-25, 18:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: gaszer »

janek222 pisze:Co się dzieje, jaki jest komunikat, objawy? Wiem że poprzednie wersje działały w Viście 32 bit. Nie używam Visty, tak że nie mogę przetestować, może antywirus lub firewall blokuje... zawsze warto sprawdzić.
Nie antywirus i firewall, wyłaczałem. Program uruchamia się normalnie ale po kliknięciu "ustawienia" wyskakuje okienko z takim dużym czerwonym iksem :] wyglada jak komunikat blędu ale sama informacja to tylko ciąg cyfr, no i przycisk OK po nacisnieciu ktorego wyskakuje kolejne takie okienko z innym ciągiem cyfr i tak kilka do kilkunastu razy aż się w końcu zamknie ale okno ustawień się nie otwiera. No i niektóre przyciski wyglądają brzydko, tekst się w nich nie mieści i mają dziwne znaczki dodatkowo... help :(
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

yagi pisze:Wczoraj mialem BSOD gdy zaznaczalem komunikacje AT dla SE K660i podlaczonego jako modem do lapka. Dzisiaj mialem BSOD klikajac Aktualizacja
Tak jak ustaliliśmy na pw, jak będziesz miał chwilę to posiedzimy przy tym online.
yagi pisze:Jak znalezc raporty zeby zobaczyc kody bledow?
W wersji testowej:
Wersja 3.33a test: http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip powinny się tworzyć w katalogu programu w pliku tni_errors.txt, niestety nie wiem jak będzie w przypadku BSOD, obawiam się że tych błędów nie da się obsłużyć programowo ale to wyjdzie w praniu.
gaszer pisze:No i niektóre przyciski wyglądają brzydko, tekst się w nich nie mieści i mają dziwne znaczki dodatkowo
Za screeny będę wdzięczny. Pierwsze słyszę o takich błędach, jak coś wymyślę to dam znać. Ewentualnie o ile będzie można będę prosił o testy.
Pozdrawiam
Janek
gaszer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-04-25, 18:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: gaszer »

janek222 pisze:Za screeny będę wdzięczny.
Kilka przykładowych przycisków:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po kliknięciu "ustawienia" przy włączonym wifi program zawiesza się od razu. Po wyłączeniu wifi i kliknięciu "ustawienia" dostajemy:

Obrazek

klikamy OK i mamy:

Obrazek

... a potem program się zawiesza :)

W razie problemów z wyświetleniem screenów można je ściągnąć z załącznika.
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: yagi »

Ja po kliknieciu "Mini" mam cos takiego:

Obrazek

Dopiero lapiac za dolna lub gorna krawedz widze zawartosc...
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
gaszer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-04-25, 18:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: gaszer »

Mam identycznie z "mini". Btw. przetestowałem program na xp 32bit i dziala rewelacyjnie - to jest to czego szukałem... tylko ta nieszczęsna vista 64bit się z nim nie dogaduje...
tomx123
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2007-09-07, 17:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: tomx123 »

U mnie niestety od wersji 3.32 nic nie mogę zrobić z programem (aktualizacja, prognoza pogody itd.) ponieważ pisze, że nie jestem połączony z internetem. Dodam że wcześniej robiłem wyżej wymienione rzeczy korzystając z mojego domowego internetu (WiFi) a teraz muszę wsadzić modem i się połączyć aby wykonać jakąkolwiek operacje :(
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

tomx123 pisze:Dodam że wcześniej robiłem wyżej wymienione rzeczy korzystając z mojego domowego internetu (WiFi)
To akurat nie jest problemem, zaraz zostanie zmienione.
gaszer pisze:tylko ta nieszczęsna vista 64bit się z nim nie dogaduje...
Postaram się w najbliższym czasie coś z tym zrobić. Dzięki za screeny widzę że ta Vista coś dopisuje do etykietek przycisków.

[ Dodano: 2009-04-26, 14:06 ]
Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.34 beta.
W programie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> od wersji 2.27 istnieje możliwość aktualizacji:
menu górne -> Informacje -> Aktualizacje

Zmiany:
1. Umożliwiono ściąganie z internetu pogody i aktualizację programu jeżeli komputer jest połączony tylko po LANie lub Wifi.
2. Błędy nie obsłużone przez program powinny się zapisywać w katalogu programu w pliku tni_errors.txt
Pozdrawiam
Janek
dkjk80
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2008-05-29, 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: dkjk80 »

Rewelacyjny i jak do tej pory bezawaryjny programik - u mnie wszystko smiga az milo :)

Janek222 - swietna robota i wielkie podziekowanie :ok:
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

dkjk80 pisze:Rewelacyjny i jak do tej pory bezawaryjny programik - u mnie wszystko smiga az milo :)
Dzięki :)
Pozdrawiam
Janek
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Ze względu na problemy niektórych użytkowników z obsługą portu Com (komunikacja AT), powstała
wersja 3.34c test
: http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip
Od podstaw powstała w niej obsługa portów Com (nie dotyczy: Port Manager). Mam nadzieję że teraz łatwiej będzie eliminować ewentualne z tym związane problemy.
Gdyby u kogoś ta wersja inaczej działała to proszę o info w tym wątku lub na pw.
W tej wersji nad wyborem portu (Ustawienia -> AT i PIN -> Port...) są teraz dwa sposoby zmiany konfiguracji: standardowa i zaawansowana (std. ust. i zaaw. ust.).
Uwaga! Po zmianie konfiguracji należy ponownie zaznaczyć "Komunikacja AT" (pole po zmianach automatycznie jest odznaczane).

[ Dodano: 2009-04-29, 01:57 ]
W tej chwili wersja testowa to: 3.34e test a w niej drobne zmiany jak poprawiona wersja mini w Viście, kilka kosmetycznych zmian w liście BTSów.
Pozdrawiam
Janek
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

W tej chwili wersja testowa to: 3.34i test ( http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip ) a w niej zmiany:
1. Większe, związane z obsługą portu Com, dlatego wersja testowa a nie beta.
2. W Ustawienia -> Inne można wybrać położenie okna programu po jego starcie - są to cztery rogi lub "wcześniejsze", czyli to przed jego zamknięciem.
3. Poprawiona wersja mini w Windows Vista.
4. Jest szansa, że w Viście, w trybie NDIS, będzie poprawnie uwzględniany czas ustanowienia połączenia, tego jeszcze nie przetestowano pod kontrolą tego systemu ale tak powinno być - też ze względu na zmiany z tym związane jest to wersja testowa.
5. Zmieniona obsługa portu Com w Port Manager - chwilowo brak tam ustawień portu (poza wyborem jego numeru), które to są zapożyczane z ustawień w AT i PIN.
Pozdrawiam
Janek
dkjk80
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2008-05-29, 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: dkjk80 »

...mam małe pytanie z nie co innej "beczki" jak zrobię aktualizacje do nowszej wersji to czy moje ustawienia zostaną zachowane ?
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

dkjk80 pisze:jak zrobię aktualizacje do nowszej wersji to czy moje ustawienia zostaną zachowane ?
Tak, zostaną zachowane. Poza tym zawsze można zarchiwizować ustawienia (Ustawienia -> Autoconnect i inne -> Archiwizuj) - są pakowane i zapisywane w miejscu wskazanym przez użytkownika. Podczas aktualizacji podmieniany jest tylko jeden plik: top_netinfo.exe, w którym nie są zapisywane ustawienia. Dodatkowo "stary" plik nie jest kasowany a tylko zmieniana jest jego nazwa do której dopisywany jest numer wersji programu.
Wyjątkiem mogą być jedynie ustawienia związane ze zmianami w programie.
Pozdrawiam
Janek
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: adamos22 »

Mam pytanie odnośnie wyświetlanego zasięgu:
W programie od Modemu huawei e160 wyświetla mi, że mam 94-99% zasięgu, co w sumie powinno się zgadzać, bo do najbliższego Node-b mam jakieś 600 metrów wg. mapy.

Natomiast w programie TNI mam: -77dBm, 18 dBi, 40% i że jestem podłączony do jednego z 3 dalszych nadajników (mają takie same CIDy)

Próbowałem kilka razy, odłączałem i przełączałem modem itd - tak jest praktycznie zawsze, tzn. ze zasięg w TNI jest o wiele niższy niż w sofcie Play.

Skąd takie różnice mogą wynikać ?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: krystianb »

adamos22 pisze:Skąd takie różnice mogą wynikać ?
Bo procenty ustala każdy autor softu tak jak mu się podoba. Sam modem podaje tylko wartości csq (w TNI podawane jako dBi) moga mieć one wartości od 0-najniższy poziom do 32 najwyższy poziom. A sposób przeliczania na % zależy już od tego jak to sobie ktoś wymyśli. Jak widać z Twojej wypowiedzi, w huawei'u uznali że poziom 99% jest już przy csq=~20.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

adamos22 pisze:jestem podłączony do jednego z 3 dalszych nadajników (mają takie same CIDy)
Nie za bardzo rozumiem. Według Ciebie trzy BTS'y mają te same CID'y? Jeśli tak to jest to niemożliwe, bo właśnie CID oraz LAC jednoznacznie identyfikuje stację.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: adamos22 »

Według Ciebie trzy BTS'y mają te same CID'y? Jeśli tak to jest to niemożliwe, bo właśnie CID oraz LAC jednoznacznie identyfikuje stację.
Ja dopiero wczoraj ściągnąłem ten program, więc dokładnie nie znam się na tym, ale piszę to co widzę. Np.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

Rozumiem, więc BTS'a określają liczby:
LAC - obszar wywoławczy (może być wspólny dla dużej liczby BTS'ów na danym terenie np miasta).
CID - numer BTS'a w obrębie obszaru wywoławczego.
Sektor - określa numer anteny w BTS'ie.

A ten obraz co podałeś to pokazuje wyszukanie BTS'ów po CID równym 3020.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.35 beta.
W programie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> od wersji 2.27 istnieje możliwość aktualizacji:
menu górne -> Informacje -> Aktualizacje

Zmiany:
1. Napisano od nowa obsługę portu Com, zmianę jego ustawień.
2. Zmieniono separator w datach z "-" na "." w historii połączeń.
3. Kosmetyczne zmiany w liście BTSów.
4. Poprawiono wyświetlanie czasu otwarcia połączenia w Viście dla trybu NDIS.
5. Trochę zmian w Port Manager, związanych z obsługą portu Com, np. zapamiętywanie ustawień.
5. Wiele innych w kodzie, niewidocznych dla użytkownika.

PS. Część zmian była publikowana przy okazji udostępniania wersji testowych (kilka postów wyżej). Wersja testowa została usunięta z serwera ze względu na powstanie wersji beta.
Pozdrawiam
Janek
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: zDaleKi »

Dodałem w pierwszym poście linka do kopii wersji 3.35 na naszym serwerze.
Nie ma już programu w załączniku z uwagi na jego wielkość.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
fiuzi
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2009-05-11, 06:32
Lokalizacja: TKI

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: fiuzi »

Witam, użytkuję program od jakiegoś czasu, używam dwóch kart sim różnych operatorów, mając przy tym jeden modem ;) Czy dało by się jakoś powiązać dane ustawienia APN z konkretnym połączeniem dial up, ponieważ przy każdej zmianie połączenia trzeba je ręcznie dobierać. PS: numer dostępowy ery to też *99#, przynajmniej w blueconnectie na abonament.
blueconnect 500MB [EDGE] => Orange Freedom Pro 3GB [CDMA] => Orange Freedom Pro 10GB [CDMA] => T-Mobile Internet Domowy No-Limit [LTE+]
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

fiuzi pisze:Czy dało by się jakoś powiązać dane ustawienia APN z konkretnym połączeniem dial up, ponieważ przy każdej zmianie połączenia trzeba je ręcznie dobierać. PS: numer dostępowy ery to też *99#
Ustawienia -> Połączenie -> Ustaw APN
Należy wybrać pozycję 1 czyli "Uniwersalny" a następnie w "Nr telefonu" można zmienić numer na *99# i kliknąć OK.
Oczywiście można nie wybierać pozycji z listy i "APN", "Nr telefonu", "Login", "Hasło" edytować ręcznie. Ustawienia które powinny działać dla wszystkich operatorów to APN: internet, login i hasło są "puste" czyli nic się nie wpisuje.

[ Dodano: 2009-05-13, 14:22 ]
Należy zwrócić uwagę na to że w polu "APN (kompletny)" np. APN internet powinien być w postaci: AT+CGDCONT=1,"IP","internet"
Pozdrawiam
Janek
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Jak już jesteśmy przy temacie zapamiętywania ustawień, to ja miałbym jeszcze inne życzenie.
Przydałoby się, żeby TNI zapamiętywał ustawienia portów dla poszczególnych modemów, w ten sposób, aby przy zmianie używanego modemu wystarczyło tylko w menu zmienić modem, a porty już by się same przełączyły.
Nie wiem na ile to moje życzenie podzielają inni, ale od czasu do czasu zdarza mi się, że używam jakiegoś innego modemu i przy każdej zmianie muszę od nowa ręcznie ustawiać porty.
Krzysztof
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: piori »

Chris-Kr pisze:aby przy zmianie używanego modemu wystarczyło tylko w menu zmienić modem, a porty już by się same przełączyły.
To ja mam inną propozycję, mianowicie aby wybierać z menu model modemu, a TNI sam wyszukiwałby porty modemu. Chodzi mi o to, aby przy włożeniu modemu do innego gniazda USB nie trzeba było zmieniać portów w opcjach programu.
Zablokowany