Nokia 6111 - PILNIE POTRZEBUJE POMOCY!!!!!

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Slavny
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-04-12, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk

Nokia 6111 - PILNIE POTRZEBUJE POMOCY!!!!!

Post autor: Slavny »

Witam mam koszmarny problem.Przebywam obecnie w UK gdzie sobie inetuje przez orange i poki korzystalem z mojego leciwego SE T610 wszystko dzialalo jak trzeba ,wiec pomyslalem czas na zmiane aparata...Zakupilem Nokie 6111 z T Mobile,sciagnalem simlocka...W orange ladnie zadzialala,mila pani z obslugi wyslala mi sms z ustawieniami GPRS i zadzialalo..O dziwo W 6111 ,ktora posiada wedlug mojej wiedzy EDGE transfery mniejsze niz w SE T610...ale to nie koniec...dzialalo tak sobie tydzien ,az ktoregos dnia ( nic nie mieszalem w ustawieniach) na kompie wywala mi komunikat BLAD 734 ( cos z protokołami PPP ) a na komorce- Subscribe data pocket first...No wiec ja za telefon i sle joby na biedna pania z obslugi klienta w Orangutanie,a ona mi na to ze wszystko jest ok ,no wiec zakladam sim do SE i hmmm dziala....Dodam tylko ze wap w komorce chodzi bez zarzutu,nie pozwala mi tylko na przegladanie www w laptoku...co robic??? tego T610 juz sprzedalem koledze i glupio mi co chwila pozyczac a inet to moja jedyna lacznosc ze swiatem :/


Uzywam do łączenia BT z BlueSoleil

AAAA i jeszcze jedno ..telefon z BT wspolpracuje,moge wysylac i odbierac pliki..

Sorki za wielkiego posta ale chcialem wszystko opisac ..
Pozdrawiam z Wielkiej Brytfanny
Lap + Bluetooth + SE K600i
Nokia 6111

WYGRYWA SONY ERICSSON




PRZYSZ?O?? JEST JASNA....PRZYSZ?O?? TO POR?CZ
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Nokia 6111 - PILNIE POTRZEBUJE POMOCY!!!!!

Post autor: Jaco »

Spróbuj wszystko jeszcze raz odinstalować i zainstalować.Niekiedy tak jest że wsio działa i potem zaczynają się problemy.Możesz też zobaczyć Tutaj
Slavny
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-04-12, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nokia 6111 - PILNIE POTRZEBUJE POMOCY!!!!!

Post autor: Slavny »

Jaco pisze:Spróbuj wszystko jeszcze raz odinstalować i zainstalować.Niekiedy tak jest że wsio działa i potem zaczynają się problemy.Możesz też zobaczyć Tutaj

Nawet przeinstalowalem Windows...Nie pomogło a z tym linkiem to przegiąłeś...SZUKAŁEM :/
Lap + Bluetooth + SE K600i
Nokia 6111

WYGRYWA SONY ERICSSON




PRZYSZ?O?? JEST JASNA....PRZYSZ?O?? TO POR?CZ
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: PILNIE POTRZEBUJE POMOCY!!!!!

Post autor: Jaco »

Slavny pisze:Uzywam do łączenia BT z BlueSoleii
W tym masz dial-up.Przez to też nie idzie?Może jednak masz żle telefon skonfigurowany.W ustawieniach modemu.
Slavny
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-04-12, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nokia 6111 - PILNIE POTRZEBUJE POMOCY!!!!!

Post autor: Slavny »

Bylo by to mozliwe ,ale dzialal i nagle przestal...Jakbym nie probowal to robi to samo: wybiera numer i w momencie kiedy uwierzytelnia i probuje rejestrowac komputer w sieci wywala ten sam blad
Lap + Bluetooth + SE K600i
Nokia 6111

WYGRYWA SONY ERICSSON




PRZYSZ?O?? JEST JASNA....PRZYSZ?O?? TO POR?CZ
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Nokia 6111 - PILNIE POTRZEBUJE POMOCY!!!!!

Post autor: Jaco »

A sprawdzałeś właściwości tego połączenia.Tam są protokoły i te inne ustawienia.A może złapałeś jakiegoś vira.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Nokia 6111 - PILNIE POTRZEBUJE POMOCY!!!!!

Post autor: magmike »

pozdrawiam, magmike
Slavny
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-04-12, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nokia 6111 - PILNIE POTRZEBUJE POMOCY!!!!!

Post autor: Slavny »

pobierałem i nic...panowie pomozcie...ja ie juz poddaje
Lap + Bluetooth + SE K600i
Nokia 6111

WYGRYWA SONY ERICSSON




PRZYSZ?O?? JEST JASNA....PRZYSZ?O?? TO POR?CZ
Awatar użytkownika
draconair
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2006-05-24, 09:22
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Re: Nokia 6111 - PILNIE POTRZEBUJE POMOCY!!!!!

Post autor: draconair »

a spróbuj zastosować trik opisany w tym temacie:

http://bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=3046

dużo czasu myślę nie zajmie test a efekt może będzie, tylko wywal dokładnie najpierw oprogramowanie bluesoleila

nawiasem taki błąd wywalało mi w tak-tak'u jak miałem już ujemny stan konta, ale ty mówisz, że na sesku to działa :|
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez draconair, łącznie zmieniany 1 raz.
Slavny
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-04-12, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nokia 6111 - PILNIE POTRZEBUJE POMOCY!!!!!

Post autor: Slavny »

Troche to dla mnie za bardzo skomplikowane...pozatym na t610 dziala bez przerw,a na 6111 sam BT chyba tez ok skoro moge wymieniac pliki miedzy pc a kom...:( A moze ktos ma wirtualny sznurek to sie powiesze rytualnie na srodku bez-kabli.pl.......
Lap + Bluetooth + SE K600i
Nokia 6111

WYGRYWA SONY ERICSSON




PRZYSZ?O?? JEST JASNA....PRZYSZ?O?? TO POR?CZ
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Nokia 6111 - PILNIE POTRZEBUJE POMOCY!!!!!

Post autor: PawełB »

Spotkałem się z taką sytuacją w kilku modelach telefonów. Mianowicie mają one wgrany firmowy soft i są tam firmowe ustawienia. Problem rozwiązuje całkowita wymiana softu na taki, który obsługuje daną sieć lub oryginalny. Zauważyłem, że właśnie tak robi Orange/Idea. Samo zdjęcie blokady nic nie zmienia.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nokia 6111 - PILNIE POTRZEBUJE POMOCY!!!!!

Post autor: raptou »

Wygląda mi to jak błąd inicjalizacji modemu.
Spróbuj odłączyć telefon, następnie odinstaluj wszystkie programy od modemów, usuń sterowniki (także tez z katalogu INF), usuń wszelkie wpisy w rejestrze od obu modemów a nastepnie zrestartuj kompa i zainstaluj WYŁĄCZNIE Nokię.

Od tego momentu powinno być juz wszystko ok.

Jeżeli błąd pojawia się nadal w połączeniu dialup ręcznie wpisz łańcuch od punktu APN i wykonaj kwerendę modemu. Jeżeli jest ok to miłego serfowania. Jeżeli nie spróbuj zaobserwować, w którym momencie się wykłada i będziemy myśleć dalej gdzie tkwi błąd.

Na moje oko coś się pogryzło w sterownikach i Nokia próbuje pracować jako T610 a ponieważ to niemożliwe jest komunikat o błędzie.
Ważny jest także nr, z którym się łączysz. Nokia i cała reszta mają inne numery dostępowe. Dla jednego jest (przynajmniej w Polsce) *99# a dla drugiego *99***1#. Nie pamiętam, który numer jest do której platformy.
Slavny
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-04-12, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nokia 6111 - PILNIE POTRZEBUJE POMOCY!!!!!

Post autor: Slavny »

No wiec jak napisal moj przedmowca...klopot tkwi w sofcie nokii:/ chociaz to dziwne bo na poczatku dzialalo...w kazdym razie zakupilem w orange w pay and go sony eryka k 600 za 59 funcikow i smigam w 100% na umts...zegnajcie problemy :)

Pozdrawiam
Lap + Bluetooth + SE K600i
Nokia 6111

WYGRYWA SONY ERICSSON




PRZYSZ?O?? JEST JASNA....PRZYSZ?O?? TO POR?CZ
ODPOWIEDZ