gdzie »»znaleźć«« info na temat internetu radiowego?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
borkol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-02-04, 12:27

gdzie »»znaleźć«« info na temat internetu radiowego?

Post autor: borkol »

Witam mieszkam w malej wiosce (Trzcinna) 25 kilometrów od Gorzowa i mam problem z podpięciem sie do sieci bo nie mam lini tylko telefon drogą radiową gdzie net na tym połaczeniu prawie nie chodzi.
Chciał bym sie dowiedziec czy jest możliwość aby miec net drogą radiową tak daleko od miasta i do ilu kilometrów taka siec dziala?
Pozdro.hej[/url]
cdx
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2006-07-09, 10:31

Re: gdzie »»znaleźć«« info na temat internetu radiowego?

Post autor: cdx »

poszukaj jakich masz ISP w gorzowie i w okolicy popytaj,zadzwon moze bedziesz w zasiegu jakiegos AP techniczne 25km to zaden problem tylko cena tez bedzie odpowiednia
zasiu
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-04-08, 10:21
Lokalizacja: Warszawa/Jelenia Góra

Re: gdzie »»znaleźć«« info na temat internetu radiowego?

Post autor: zasiu »

Poważnie żaden problem? Znasz jakieś rozwiązanie wi-fi które chodzi na 25 km?
cdx
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2006-07-09, 10:31

Re: gdzie »»znaleźć«« info na temat internetu radiowego?

Post autor: cdx »

zasiu pisze:Poważnie żaden problem? Znasz jakieś rozwiązanie wi-fi które chodzi na 25 km?

http://groups.google.pl/group/alt.pl.wi ... 95?q=30km&

google wystarczy chciec tam wszystko jest
zasiu
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-04-08, 10:21
Lokalizacja: Warszawa/Jelenia Góra

Re: gdzie »»znaleźć«« info na temat internetu radiowego?

Post autor: zasiu »

To co wkleiłeś to dywagacje na temat wykorzystania WiFi na takie odległości, zero konkretów. W teorii się da, gorzej z praktyką. Mi chodzi o konkretne rozwiązanie sprzętowe, które chodzi na takie odległości. A pytam, bo kiedyś pewna firma profesjonalnie zajmująca się rozwiązaniami bezprzewodowymi składała mi 1Mbps na 11km i były cholerne problemy ze stabilnością tego linku.
cdx
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2006-07-09, 10:31

Re: gdzie »»znaleźć«« info na temat internetu radiowego?

Post autor: cdx »

zasiu pisze:To co wkleiłeś to dywagacje na temat wykorzystania WiFi na takie odległości, zero konkretów. W teorii się da, gorzej z praktyką. Mi chodzi o konkretne rozwiązanie sprzętowe, które chodzi na takie odległości. A pytam, bo kiedyś pewna firma profesjonalnie zajmująca się rozwiązaniami bezprzewodowymi składała mi 1Mbps na 11km i były cholerne problemy ze stabilnością tego linku.
masz napisane jakie sa mozliwosci i paru klientow z takimi linkami
reszta google
a tu masz rozwiazanie sprzetowe nawet na 2,4 sie da w praktyce :)
http://www.interline.pl/html/modules/sm ... p?itemid=1

skoro nie da sie na MK + grid to trzeba zakupic radiolinie wiec dzwon i pytaj
gts,crowley.www.skk.com.pl , nera.pl ,exatell sagem albo Proteus AMT do ok 40km jak dobrze zaplacisz to ci zestawia kazdy link nawet zeby mieli stawiac maszty super wysokie
a na jakim sprzecie zrobili ci link na 11km ?
zasiu
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-04-08, 10:21
Lokalizacja: Warszawa/Jelenia Góra

Re: gdzie »»znaleźć«« info na temat internetu radiowego?

Post autor: zasiu »

cdx pisze: masz napisane jakie sa mozliwosci i paru klientow z takimi linkami
reszta google
a tu masz rozwiazanie sprzetowe nawet na 2,4 sie da w praktyce :)
http://www.interline.pl/html/modules/sm ... p?itemid=1
Mi się szczerze mówiąc nie chce w to wierzyć, jak patrzę np. na podstawę na jakiej to zamontowali. Przy dużo stabilniejszym mocowaniu trudno jest zwizować kilkunastokilometrowy link, a co dopiero coś takiego. Chciałbym zobaczyć tego typu prezentację wykonaną przez kogoś, komu nie zależy bezpośrednio na sprzedaży danego produktu.

cdx pisze: skoro nie da sie na MK + grid to trzeba zakupic radiolinie wiec dzwon i pytaj
gts,crowley.www.skk.com.pl , nera.pl ,exatell sagem albo Proteus AMT do ok 40km jak dobrze zaplacisz to ci zestawia kazdy link nawet zeby mieli stawiac maszty super wysokie
ZTCW tego Proteusa to w Polsce na razie jeszcze nikt nie używa.

cdx pisze: a na jakim sprzecie zrobili ci link na 11km ?
Jakieś Tsunami z antenami o większym zysku.
cdx
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2006-07-09, 10:31

Re: gdzie »»znaleźć«« info na temat internetu radiowego?

Post autor: cdx »

zasiu pisze: Mi się szczerze mówiąc nie chce w to wierzyć, jak patrzę np. na podstawę na jakiej to zamontowali. Przy dużo stabilniejszym mocowaniu trudno jest zwizować kilkunastokilometrowy link, a co dopiero coś takiego. Chciałbym zobaczyć tego typu prezentację wykonaną przez kogoś, komu nie zależy bezpośrednio na sprzedaży danego produktu.

ZTCW tego Proteusa to w Polsce na razie jeszcze nikt nie używa.

Jakieś Tsunami z antenami o większym zysku.
przy dobrej propagacji i braku zaklucen itp itd calkiem mozliwe ale nikt takich warunkow na stale miec nie bedzie to czysta ciekawostka

my uzywamy kilkudziesieciu tsunami wszystko outdoor i miasto
np link 8km zgaduja sie na 54Mb/s link 10km zgaduja sie 36-48Mb/s
Radwin teoretycznie mocniejszy nam dzialal gorzej wiec mozliwosci sa
Jak chesz radiolinie na te 30Km to dzwoni do gts, crowley lub pro-futuro itp i zapytaj bo robili juz nie raz takie linki i dowiesz sie wszystkiego bo mozlliwe <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> to jest wystarczy przegladnac google jak ludzie zestawiaja linki na MT+ grid na 30km np na tych kartach
http://www.cyberbajt.pl/cyber.php?i=produkt&id=827
zasiu
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-04-08, 10:21
Lokalizacja: Warszawa/Jelenia Góra

Re: gdzie »»znaleźć«« info na temat internetu radiowego?

Post autor: zasiu »

cdx pisze: Jak chesz radiolinie na te 30Km to dzwoni do gts, crowley lub pro-futuro itp i zapytaj bo robili juz nie raz takie linki i dowiesz sie wszystkiego bo mozlliwe <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> to jest wystarczy przegladnac google jak ludzie zestawiaja linki na MT+ grid na 30km np na tych kartach
http://www.cyberbajt.pl/cyber.php?i=produkt&id=827
Firmy takie jak Crowley Futuro GTS nie zestawiają tego typu linków po 5.7GHz, a 2.4GHz nie używają w ogóle. Przy radioliniach oczywiście nie ma problemu (sam wizowałem parę:-)). Chodziło mi o komercyjne zestawienie WiFi na takie odległości (tego akurat jak na lekarstwo), ale dzięki za ciekawe linki.

pozdrawiam,
zasiu
cdx
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2006-07-09, 10:31

Re: gdzie »»znaleźć«« info na temat internetu radiowego?

Post autor: cdx »

zasiu pisze:
Firmy takie jak Crowley Futuro GTS nie zestawiają tego typu linków po 5.7GHz, a 2.4GHz nie używają w ogóle. Przy radioliniach oczywiście nie ma problemu (sam wizowałem parę:-)). Chodziło mi o komercyjne zestawienie WiFi na takie odległości (tego akurat jak na lekarstwo), ale dzięki za ciekawe linki.

pozdrawiam,
zasiu
no to wiadomo ze zadna z tych firma nie bawi sie w 2,4 :) tylko w dedykowane radiolinie na platnych czestotliwosciach wszystko oczywiscie w odpowiedniej cenie

na 2,4 tez takie linki ludzie zestawiaja poszukaj w google tem troche jest
znajdz kontakt i wypytaj o tech sprawy ale na odpowiedniej grupie :)
ODPOWIEDZ