Pomocy!

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Punio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-07-20, 17:47

Pomocy!

Post autor: Punio »

Mam problemz moim laczem internetowym.Posiadam radiowkę , nadajnik sieci znajduje się 200 metrów od mojej anteny , nie ma przeszkod terenowych ,sygnał mam bardzo dobry (100%). Wystepuje u mnie takie zjawisko iż internet chodzi dobrze , dobrze , dobrze bez zakłóceń i nagle urywa się bez ostrzeżenia , a po kilku ,kilkunastu sekundach pojawia się ponownie.Zdarzenia takie wystepują u mnie codziennie ,kilka razy dziennie co jest bardzo denerwujace np.gdy jestem w grze onile wykopuje mnie z servera lub kiedy coś ściągam i lacze zostanie przerwane musze to ściągać ponownie :( .Nie jest to chyba bład sieci(tego co nadaje internet)
tylko mojego komputera lub karty, inni z sieci tak nie mają.Taki sam problem pojawial sie na starym i pojawia sie na nowym komputerze.
Te urywania się sieci doprowadzaja mnie do szalenstwa , proszę poradzcie co zrobic by je usunąc.Moze znajdą sie tu osoby ktore mialy podobne problemy z radiowką? Moze mam zle oprogramowanie/sterowniki?
Mam windows XP ,bez sp2 , moja karta internetowa to D-Link DWL-520+
Jestem laikiem jeżeli chodzi o kompy wiec prosze aby rady byly napisane w prostym języku :p. :arrow:
cdx
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2006-07-09, 10:31

Re: Pomocy!

Post autor: cdx »

wnioskuje ze internet masz od kogos i za niego placisz wiec dlaczego nie zadzwonisz do swojego ISP i nie powiesz mu tego ze placisz za cos co nie dziala ?
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Pomocy!

Post autor: ikw »

witam!
nie wiem czy to pomoze...ale ustaw sobie karte na jakas predkosc...a nie na automat. potestuj ktora ci pasuje. jesli to nie pomoze no to radze tak jak wyzej.
pzdr!
Punio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-07-20, 17:47

Re: Pomocy!

Post autor: Punio »

Dostawca byl już sprawdzać czemu tak sie dzieje ale wg. niego internet chodzi dobrze.Internet chodzi <font color="#FF00FF"><b>»»dobrze««</b></font> ale kilka razy dziennie bez ostrzezenia się urywa i to jest najgorsze :(
slawekk001
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-07-17, 17:41
Lokalizacja: Izbica

Re: Pomocy!

Post autor: slawekk001 »

Witam!!! Moim zdanie powinieneś skontaktować się ze swoim admi. i wyperswadować na nim jakieś poprawki. Pisałeś że nie masz sp2, więc proponuje Ci sciągnąć i zainstalować, przydatna żecz. Aby porawić rożne duperele w systemie ściągnij sobie też "AutoPatcher'-zajefajny zbiór aktualizacji i poprawek itp.
slawekk001
ODPOWIEDZ