play vs iplus

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jojo88
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-02-10, 12:13
Lokalizacja: gór

play vs iplus

Post autor: jojo88 »

Ostatnio pojawiła się możliwość rozwiązania umowy z iplusem w związku z tym zastanawiam się czy nie przejść do play online ale nie wiem do końca jak to jest z zasięgiem, wiem , że na pewno nie ma u mnie zasięgu 3G play tak samo jak nie ma 3G plusa i orange, jedyne na co mogę liczyć to zasięg edge w playu i tu moje pytanie czy w play online można korzystać z neta na edge czy tylko na 3G?
"nic nie boli tak jak życie"
ciasteczkowy potwór
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: play vs iplus

Post autor: ja.michal »

jojo88, na 3G docelowo to działa. Na 2G raz działa raz nie. W jednym miejscu działa w drugim nie. krystianb loguje się modemem do sieci 2G Playa w stolicy a ja nie mogę w innym miejscu z stolicy.
2G i Play to wątpliwa mieszanka. Sami zapowiedzieli, że ma być wyłączone 2G dla Play Online.
W takim wypadku będzie lepszy Plus jak mamy z tych dwóch operatorów wybierać.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: play vs iplus

Post autor: krystianb »

jojo88 pisze:że na pewno nie ma u mnie zasięgu 3G play tak samo jak nie ma 3G plusa i orange, jedyne na co mogę liczyć to zasięg edge w playu
W tej chwili sytuacja wygląda mniej więcej tak, że zasięg play 2g jest tylko tam gdzie play ma i 3g, i to też nie wszędzie, są miejsca gdzie jest tylko 3g, 2g czeka na rozbudowe nadajników.
ja.michal pisze: Sami zapowiedzieli, że ma być wyłączone 2G dla Play Online.
Najprawdopodobniej już zmienili zdanie, na blogplay.eu jest jak na razie plotka, że od czerwca nie wiadomo którego, play 2g ma być oficjalnie. Co mnie osobiście bardzo marti, bo awaryjny net mi się zapcha. Teraz na nim jade, bo choc 15KB/s można wyciągnąc podczas gdy 3g praktycznie stoi. W tej chwili do połączenia sie z online po 2g potrzebne jest troche szczęścia i zawarcie bliższej znajomości z modemem Option.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ