Możliwości instalacji internetu??

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
invisible
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-07-19, 11:18

Możliwości instalacji internetu??

Post autor: invisible »

Proszę o pomoc. Mieszkam w Piaskach koło Lublina. Czy może mi ktoś poradzić w jaki sposób mogę zainstalować stałe łącze. Po pierwsze to radiówka odpada (jest u nas firma zakładająca internet drogą radiową, ale pomiędzy kompem a nadajnikiem są drzewa), neostrada też nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, gdyż nie posiadam telefonu stacjonarnego, a to byłby kolejny dla mnie zbędny wydatek. Mam telefon na kartę w erze. Czy ktoś wie jakie są inne możliwości? Dzięki
hellracer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-06-30, 14:17
Lokalizacja: okolice Lublina

Re: Możliwości instalacji internetu??

Post autor: hellracer »

Z tego co się orientuje to na podstawie tej sieci radiowej budowane są sieci lokalne (podłączane są poszczególne ulice pod jedno łącze). Popytaj sąsiadów, może mają coś takiego.

EDIT:
Tak sobie pomyślałem, że możesz przecież umieścić antene na jakimś wyższym punkcie. Opłaca się pokombinować, bo ta firma ma naprawdę korzystne ceny i parametry neta. Ewentualnie pomyśl o komórkowym w Orange, bo wydaje mi się, że twoje okolice są w zasięgo EDGE (ale nie potwierdze).
ODPOWIEDZ