Go!nternet - poważny problem

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Emilio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-06-21, 00:56

Go!nternet - poważny problem

Post autor: Emilio »

Wszystko zaczęło szwankować dosłownie z dnia na dzień. Mam Poważne kłopoty z połączeniem do internetu oraz z logowaniem się na serwer przez ftpklienta.

Aby zalogować się na serwer, niezbędne było podanie danych: cośtamcośtam.domena.pl login oraz hasło. Od wczoraj wpisując wszystkie dane poprawnie wyskakuje błąd Cannot resolve host name.

Tak samo dzieje się jeśli chcę pobrać jakiś plik przez flashgeta. Flashget łączy się najpierw z hostem, czyli np interia.pl - no i wtedy wywala to samo info i po downloadzie...

Podobny problem jest z samym połączeniem z internetem. Posiadam zintegrowany modem gprs klasy F10 W ustawieniach zaawasowanych w polu serwer proxy mamy gointernet.proxy.astra-net.com. Otwierając jaką kolwiek strone, modem najpierw próbuje połączyć się z tym serwerem proxy... efekt? "Nie można <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> strony" ...

Sprawe ratuje ustawienie ręczne serwera proxy w zakładce Narzędzia ---> Opcje internetowe --> połączenia ---> ustawienia sieci LAN i podanie tam adresu IP serwera proxy. Do "przetłumaczenia" gointernet.proxy.astra-net.com na "cyferki" używam strony ip.boo.pl.

Podobnie ma się sprawa z przetłumaczeniem hosta costamcostam.domena.pl na adres IP. Zastąpienie przy logowaniu nazwy domeny adresem IP tej domeny rozwiązuje problem.

Nie znaczy to że problem znikł.

Nie mieszałem od ponad miesiąca nic w kompie ani w modemie. Cała historia powtarza się po podłączeniu modemu do całkiem innego komputera, więc to nie jest wina windowsa, lub awarii karty sieciowej. Biuro obsługi nie odpowiada na moje maile.

Dlaczego modem nie jest w stanie rozpoznać nazw hostów, a tylko ich adresy IP???

Proszę o pomoc.
ODPOWIEDZ