Antena

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Cyborg0404
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-05-29, 16:04
Lokalizacja: Radomsko

Antena

Post autor: Cyborg0404 »

Witam, mam internet play online 5GB i modem E 156G.Zasięg łapie 2-3 kreski HSDPA i mam pytanie jaką antene kupić żeby polepszyć zasięg?Na mapie jestem w zasięgu 3g ale to na samiutkim końcu.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Antena

Post autor: Jo_gurt »

Szukaj paneli u Dipola, Bestpartnera, Interline. Oczywiście na UMTS.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Antena

Post autor: ja.michal »

Cyborg0404, kreski kreskami. Lepiej zmierz CSQ i dBm. Program <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> pomoże.
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Antena

Post autor: MAREKMAREK »

Podepnę się pod temat, mam pytanie. Czy lepiej do modemu Huawei e220 dokupić konektor indukcyjny + antena , czy lepiej zapłacić więcej i kupić Option GlobeSurfer iCON , i do tego jakąś antenę. Na prędkościach HSDPA mi na razie nie zależy, bo w mojej lokalizacji tylko EDGE, chodzi mi o to żeby ustabilizować połączenie.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez MAREKMAREK, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Antena

Post autor: ja.michal »

MAREKMAREK, pewnie, że iCON wyjściem antenowym. Zdecydowanie pewniejsza sprawa. Konektor indukcyjny to taka właściwie ruletka. Raz działa, raz nie.
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Antena

Post autor: MAREKMAREK »

Mam pytanie jedno jeszcze, czy pod względem sprzętowym option to pewniejsza sprawa, huawei czasami szaleje, tzn. '' urządzenie nieosiągalne '' lub coś w tym stylu .
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Antena

Post autor: ja.michal »

MAREKMAREK, to bardziej chodzi o komputer. Ja nie miałem raczej takich sytuacji czy to z Optionem czy to z Huawei a o modemie Sierra już nie wspomnę. :)
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Antena

Post autor: MAREKMAREK »

Przesiadka na coś z anteną zewnętrzną i tak potrzebna, co do tych problemów z huawei, to pojawiają się tylko w godzinach południowych, przed północą modem chodzi bez problemu, nie ma mowy o zawieszaniu się czy coś w tym stylu. Zawiesza mi się wtedy kiedy sieć jest zapchana, modem próbuje się łączyć, wtedy wszystko się zawiesza i reset komputera, albo modem odłączać trzeba i podłączać od nowa żeby się unormowało wszystko. Czyli na to wszystko antena z tym optionem powinna pomóc , jeśli chodzi o EDGE.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Antena

Post autor: ja.michal »

MAREKMAREK, czyli ewidentnie obciążenie sieci. Nie wiem czy antena coś da jeśli chodzi o tą sprawę. Zawsze poprawi stabilność połączenia. No i można zmienić BTS kierując na inny antenę. Może się okazać mniej obciążony.
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Antena

Post autor: MAREKMAREK »

Praktycznie to już po problemie, wgrałem dashboard, oprogramowanie oczywiście bez znaków operatora, modem działa stabilnie, na razie się nie zawiesza.
Ostatnio zmieniony 2009-06-02, 07:35 przez MAREKMAREK, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ