Nie moge podłączyc internetu iPlusa w Linux ubuntu

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sabayon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-09-14, 11:38
Lokalizacja: kielce

Nie moge podłączyc internetu iPlusa w Linux ubuntu

Post autor: sabayon »

Witam mam linux ubuntu 8.04.1 od paru dni,więc nie znam się dobrze ,więc postanowiłem podłączyć się za pomocą programu global3g.Jednak mam modem comander iPlus ,niby łączy ale wyskakuje mi taki błąd "connecy script failef" ,a mam modem USB a porty jakie mogę włączyć w tym programie to COM ssy tty0,1,2,3,a przecież mam modem USB wiec nie powinno być ssyUSB0?Nie wiem czy nie wykrywa mi modemu, czy jak bo jestem obecnie nieobeznany w linuxie ,więc jeśli ktoś wie w czym tkwi problem za odp z góry dzięki
Awatar użytkownika
BlueDisconnect
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2009-03-21, 18:28
Lokalizacja: Polska

Re: Nie moge podłączyc internetu iPlusa w Linux ubuntu

Post autor: BlueDisconnect »

Global3g jest komercyjny, tak więc nie ma źródeł, a szczegóły działania zna tylko autor. Skontaktuj się z autorem. U mnie też nie działa podając ten sam komunikat, mam modem Option-a i korzystam z hso.ko, a nie z ppp i to może być przyczyną problemu.
TP-MR3020+Huawei E3131 z Aero2 :cfaniak:
Awatar użytkownika
djlusiak
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-04-11, 14:26
Lokalizacja: St. Sielc (rzewnie)

Re: Nie moge podłączyc internetu iPlusa w Linux ubuntu

Post autor: djlusiak »

otwórz aplikację w edytorze tekstu :D widać skrypty ale pewnie edycja skończy się niepowodzeniem. Mi global3g nigdy nie łączył. Modem comander iPlus masz? Pytam bo jakaś dziwna nazwa, może to jakiś Huawei (sądzę tak po zrobieniu telefonu o nazwie Plusfon przez Huawei). Próbuj innych menadżerów, jeśli masz biblioteki Pythona w Ubuntu to vodafone mobile connect, hsoconnect, może umtsmon...
ODPOWIEDZ