Pytanie do użytkowników w Ząbkach k/Warszawy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Pytanie do użytkowników w Ząbkach k/Warszawy

Post autor: ja.michal »

Pytanie do koleżanek i kolegów użytkujących internet komórkowy różnych operatorów komórkowych w Ząbkach k/Warszawy.

Jak jest z działaniem tamtejszej infrastruktur sieciowej w różnych godzinach? I środek dnia i wieczory.
Interesuje mnie każdy operator: Era, Orange, Plus, Play także Sferia.
Głównie chodzi o stabilność połączenia no i średnie prędkości (download a jak można to i upload).

Dokładniej chodzi mi o:
Hugona Kołłątaja
05-091 Ząbki
i okolicę.

Za wszelkie informację będę bardzo wdzięczny. :)
Ostatnio zmieniony 2009-06-21, 22:24 przez ja.michal, łącznie zmieniany 1 raz.
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Pytanie do użytkowników w Ząbkach k/Warszawy

Post autor: Nikelajer »

Ja mieszkam całkiem niedaleko, choć może i kawałek będzie, bo w Rembertowie praktycznie przy Mokrym Ługu, ale do Ząbek blisko. Moge powiedzieć, że jak Orange nie kombinuje czegoś u siebie to mam DL do max 3mbps. Rano i Wieczorem (po 22) smiga elegancko, od 12 do 18 roznie ale utrzymuje się na 1mbps. Pingi najlepsze mialem od 60 do 100 i nie tylko wieczorami. Upload praktycznie caly czas ok 1mbps

Tylko teraz jak czesc ludzi z tego forum zauwazyla Orange cos dlubie chyba, albo co chwila jakas awaria wiec chodzi krucho.. Aktualnie powyzej 1.5mbps nie doswiadczylem downloadu czy to rano czy to noc. Jeśli chodzi o stabilność to kiedyś miałem spore z tym problemy bo się czesto rozlaczal, ale teraz rozlacza sie kiedy ja mu kaze :] Niestety nie mam możliwosc zeby sprawdzic dokladniej w Zabkach bo uzywam neta do stacjonarnego...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pytanie do użytkowników w Ząbkach k/Warszawy

Post autor: ja.michal »

Nikelajer, dzięki za jakiekolwiek informacje. :zdrowko:

Może ktoś dokładniejsze informacje i o innych operatorach podrzuci? :)
Awatar użytkownika
djlusiak
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-04-11, 14:26
Lokalizacja: St. Sielc (rzewnie)

Re: Pytanie do użytkowników w Ząbkach k/Warszawy

Post autor: djlusiak »

Znam te okolice i moim zdaniem to możnaby ciągnąć od kogoś neta przez WiFi (mój kuzyn złapał na laptopie sieć 'gimnazjum' 800m od szkoły, między Kwiatową a Szkolną,niedaleko całkiem). A wracając do BTSów to z zasięgiem Orange nie będzie problemu, z tym że raz przeskakuje na Ząbki a raz na Warszawa-Targówek(o ile dobrze pamiętam to drugie), a co do Sferii to może być już za daleko... Osobiście nie testowałem neta bezprzewodowego w tych okolicach, ale mam nadzieję że te informacje w jakikolwiek sposób Ci pomogą. Pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pytanie do użytkowników w Ząbkach k/Warszawy

Post autor: ja.michal »

Wielkie dzieki za info.

[ Dodano: 2009-06-25, 16:25 ]
A zna ktoś lepiej firmę: www.etr.net.pl ?
Ceny przez radiówkę mają znośne bo 1Mb/s za 50zł. Tylko czy to nie jakaś uryna? Wie ktoś coś więcej na ten temat?
Awatar użytkownika
djlusiak
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-04-11, 14:26
Lokalizacja: St. Sielc (rzewnie)

Re: Pytanie do użytkowników w Ząbkach k/Warszawy

Post autor: djlusiak »

Ja proponuje się zorientować przy usłudze bezprzewodowego dostępu do neta UPC ;) Wiem że przez kabel działa, ludzie mają prędkości 10/20Mbps, ale co do połączenia bez kabla to pojęcia nie mam (może jest jakiś temat na tym forum dotyczący bezprzewodowego UPC). A co do etr.net.pl to mi się wydaje to jakieś nieciekawe, ale tylko wydaje. Pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pytanie do użytkowników w Ząbkach k/Warszawy

Post autor: ja.michal »

djlusiak, chodzi o to, że to dla koleżanki, która modem będzie wynajmować i tak niema kabla żadnego. Druga sprawa to nie wiadomo ile tam będzie. Umowa w danej lokalizacji najlepiej na czas nieoznaczony. A mobilny internet max na 12-18 miesięcy.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Pytanie do użytkowników w Ząbkach k/Warszawy

Post autor: Jo_gurt »

djlusiak, zdaje się bezprzewodowy UPC to po prostu dają jakiś tam średniej jakości router i tyle :P
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pytanie do użytkowników w Ząbkach k/Warszawy

Post autor: ja.michal »

Kabel trzeba mieć. :] Tylko WiFi po domu.
ODPOWIEDZ