Kilka pytan od poczatkujacego

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kacos
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-08-02, 23:59

Kilka pytan od poczatkujacego

Post autor: kacos »

Jestem poczatkujacym uzytkownikiem internetu radiowego, jako, ze mieszkam w domku jednorodzinnym, nie bylo duzego wyboru i musialem zalozyc internet radiowy. Wybralem opcje 512 kbit/s, co powinno dawac transfer okolo 60 kB/s, ale ze to internet radiowy mowili mi, ze moze predkosc spadac do nie mniej niz 380 kbit/s, czyli transfer powinien wynosic okolo 45 kB/s, prawda? Tymczasem mam transfer 20 kB/s, troche za wolno. Sila sygnalu wynosi 60%, link quality 99%. Nie wiem dokladnie ile jestem od nadajnika, ale nie dalej niz 3 km i antenty "sie widza". Danych technicznych tez dokladnie nie znam, karta radiowa w Windowsie jest oznaczona jako GL2422VP. Dlaczego osiagam taki maly transfer?
cdx
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2006-07-09, 10:31

Re: Kilka pytan od poczatkujacego

Post autor: cdx »

kacos pisze:Jestem poczatkujacym uzytkownikiem internetu radiowego, jako, ze mieszkam w domku jednorodzinnym, nie bylo duzego wyboru i musialem zalozyc internet radiowy. Wybralem opcje 512 kbit/s, co powinno dawac transfer okolo 60 kB/s, ale ze to internet radiowy mowili mi, ze moze predkosc spadac do nie mniej niz 380 kbit/s, czyli transfer powinien wynosic okolo 45 kB/s, prawda? Tymczasem mam transfer 20 kB/s, troche za wolno. Sila sygnalu wynosi 60%, link quality 99%. Nie wiem dokladnie ile jestem od nadajnika, ale nie dalej niz 3 km i antenty "sie widza". Danych technicznych tez dokladnie nie znam, karta radiowa w Windowsie jest oznaczona jako GL2422VP. Dlaczego osiagam taki maly transfer?
co wy z tym internetem radiowym NIE ma czegos takiego jak "Internet radiowy" radio to tylko kolejne z wielu medium transmisyjne i jak jest poprawnie wykonane to dziala bdb wiec jezeli wyciagasz 20 zamiast 60 KB/s
to wina lacza ISP a nie samego radia 2,4 bo na tym da sie przeslac wiele wiecej niz 20KB/s jak jest dobrze zrobione i nawet na 3km to nie problem
a widac ze sygnal masz OK
Wiec sciagnij jakis plik testowy z FTP twojego ISP i zobaczysz gdzie jest problem
kacos
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-08-02, 23:59

Re: Kilka pytan od poczatkujacego

Post autor: kacos »

cdx pisze:wiec jezeli wyciagasz 20 zamiast 60 KB/s
to wina lacza ISP
Czyli u nich w firmie cos sie wali? Czyli miedzy mna, a nimi jest OK, tylko u nich w firmie jest cos zle ustawione i dlatego tak wolno leci?
Wiec sciagnij jakis plik testowy z FTP twojego ISP i zobaczysz gdzie jest problem
Nie maja FTP skad moglbym sciagnac, ale robilem rozne pomiary predkosci i wychodzi, ze szybko lacza to przewaznie okolo 70 kbit/s (sic!). A place za 512. Co zrobic? Domagac sie od nich nalezytej predkosci? Bo ta predkosc co jest teraz, jest zalosna.
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Kilka pytan od poczatkujacego

Post autor: ikw »

jak umiesz cos po angielsku to polecam strone www.dslreports.com
rozne testy polaczen i systemow ktore sie za pomoca tego lacza.
http://www.dslreports.com/tweaks to bedzie dla ciebie odpowiednie.
podajesz rodzaj servisu :wireless , nastepnie szybkosc jaka masz osiagnac ( jaka glosi uslugodawca ) , system jaki masz i sposob polaczenia ( tego ci nie powiem ) . JEst jeszcze kilka innych testow...lacznie z testem predkosci.
Moze ci sie to wszytko przyda a moze nie.
pis aut!
cdx
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2006-07-09, 10:31

Re: Kilka pytan od poczatkujacego

Post autor: cdx »

kacos pisze: Nie maja FTP skad moglbym sciagnac, ale robilem rozne pomiary predkosci i wychodzi, ze szybko lacza to przewaznie okolo 70 kbit/s (sic!). A place za 512. Co zrobic? Domagac sie od nich nalezytej predkosci? Bo ta predkosc co jest teraz, jest zalosna.
to sciagnij cos po LAN od innego klienta ktory jest przed toba
zreszta twoj ISP ma zasr... obowiazek to sprawdzic i poprawic
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Kilka pytan od poczatkujacego

Post autor: ikw »

lana to pewnie ma bankowo zablokowanego...no chyba ze nie ma i wszyscy sie wymieniaja...i potem to tylko sie modlic.
kacos
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-08-02, 23:59

Re: Kilka pytan od poczatkujacego

Post autor: kacos »

ikw pisze:lana to pewnie ma bankowo zablokowanego..
Mam zablokowanego. Na razie testuje predkosc i sprawdzam o roznych porach dnia, jak do poniedzialku sie nie poprawi, to dzwonie, zeby mi cos z tym zrobili. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy sila sygnalu ma wplyw na transfer? Moze to, ze mam sile sygnalu 60% powoduje, ze mam tylko taki transfer?
kacos
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-08-02, 23:59

Re: Kilka pytan od poczatkujacego

Post autor: kacos »

Pisze pod rzad, zeby updatowalo temat.

Nie wiedziec czemu, ale zaczelo wreszcie dzialac jak nalezy, transfer jest przyzwoity. Ale mam inny problem. Chodzi o torrenty. Wiadomo, ze jestem za jakims tam routerem czy cos i jest typowy problem NAT. Jak sformulowac tresc maila zeby mi sforwardowali porty? Bo to chyba nie jest dla nich problem? I moge sie tego domagac?
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Kilka pytan od poczatkujacego

Post autor: ikw »

domagac sie zawsze mozesz! admin moze to zrobic lub nie ...bo : jak zaczniesz sasysac to pochlonie mu to wiecej lacza:) no ale ...jesli to zrobi to potem bedziesz chwalil pod niebiosa ta firme...co zacheci innych sciagaczy do przelaczenia sie do twojego providera...co spowoduje u admina wystapienie tzw globusa jak w nad niemnem. generalnie napisz: czy jest mozliwsc przekierowania portu tak zebym mogl byc aktywny w emulu czy torrencie. admin napisze ze tak i poda ci to co potrzebujesz...w sensie co i jak:P
elo!
kacos
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-08-02, 23:59

Re: Kilka pytan od poczatkujacego

Post autor: kacos »

Teraz mam inne pytanie. Transfer od kilku dni jest w porzadku (okolo 55 kb/s), ale cos innego sie dzieje. Jak zaczynam cos sciagac to przez jakis czas jest prawidlowy transfer (przez jakies pol godziny), ale pozniej zwalnia do 20 i tak zostaje. Jak przestaje sciagac po chwili znow predkosc wraca do normy, i tak w koloko. Czy to moj ISP moze tak zwalniac, abym mu nie zapychal lacza? Czy to moze jakis inny problem? Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ