Jak stworzyć bezprzewodowy internet w dużym budynku.

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mdk6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-08-08, 19:20

Jak stworzyć bezprzewodowy internet w dużym budynku.

Post autor: mdk6 »

Od czerwca mam możliwość podłączenia szkoły do Neostrady. Korzystając więc z tej możliwości chciałbym udostępnić łącze w całym budynku, tak żeby można było w dowolnym miejscu szkoły korzystać z połączenia do Internetu. Największa od ległość będzie wynosiła około 150 metrów wewnątrz budynku. Wiem, ze będę musiał dokonać pewnych zakupów (nie mam jeszcze kupionego rutera), ale nie za bardzo się w tej dziedzinie orientuję. Doradźcie mi jak mam rozwiązać problem i jaki kupić sprzęt, żeby to działało w dowolnym miejscu szkoły.
Nie jest to dla mnie „czarna magia”, jednakże jest to dziewiczy zakres i nie chciałbym dokonać bezsensownych zakupów.
Będę wdzięczny za pomoc[/list][/code]
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Jak stworzyć bezprzewodowy internet w dużym budynku.

Post autor: ikw »

witam!
no widze ze sprawa powazna..ale...jaki jest sens podlaczania calego budynku? troche nie jasno napisales...w calym budynku to znaczy w kazdej sali? czy w calym budynku to znaczy ze lazienka i laptop tez ma sie rozumiec? jak bezprzewodowo no to wydatek bedzie. Jak przewodowo to bedzie roboty troche:) ja na twoim miejscu nie zdawal bym sie za bardzo na propozycje z forum. I tak pewnie sam tego nie bedziesz robil..takze osoba ktora bedzie sie tym zajmowala powinna byc na tyle kompetentna zeby dobrac odpowiednie urzadzenia. No ale jak cos to lepiej zapytac czy takie a takie bedzie dobre...a nie - jakie bedzie dobre. no to tyle odemnie:)
pzdr!
marpszon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-08, 13:50
Lokalizacja: Z.G.

Re: Jak stworzyć bezprzewodowy internet w dużym budynku.

Post autor: marpszon »

Haj

Przypominam sobie ze pare miesiecy temu podobne pytanie zadane bylo w usenecie na grupie alt.pl.wirelesslan. Ale co wazniejsze - byly odpowiedzi. Powinno udac ci sie znalezc ten watek przez google.

pzdr,
marpszon
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Jak stworzyć bezprzewodowy internet w dużym budynku.

Post autor: ikw »

sensowne i na temat pewnie - nie taka jak moja ;>
mdk6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-08-08, 19:20

Re: Jak stworzyć bezprzewodowy internet w dużym budynku.

Post autor: mdk6 »

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi, trochę mi one pomogły ale czekam na nowe pomysły.
Odp. dla ikw
Oczywiście, że ja tego nie będę robił sam. Chcę jedynie poszerzyć trochę swoją wiedzę i nie chcę, żeby wciśnięto mi jakiś kit.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jak stworzyć bezprzewodowy internet w dużym budynku.

Post autor: MaxFM »

Zacznijmy od tego jakie łącze wybierzesz, na ile kompów chcesz podzielic, czy dostep ma byc tylko po LANie czy tylko WiFi, czy oba naraz, czy dostep ma byc w salach, czy w całej szkole i poza nia? jak troche sprecyzujesz to moze cos poradzimy. pzdr
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Jak stworzyć bezprzewodowy internet w dużym budynku.

Post autor: ikw »

no to moze zrobmy tak ...ze ten kto to zrobi da ci jakis projekt tego wszystkiego...i spis urzadzen jakie chce zastosowac...a potem my wszyscy tu udzielajacy sie wypowiemy sie na ich temat. Tak chyba bedzie prosciej.
pzdr!
mdk6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-08-08, 19:20

Re: Jak stworzyć bezprzewodowy internet w dużym budynku.

Post autor: mdk6 »

I to bedzie chyba najlepsze roawiązanie

Dzięki za pomoc i odpowiedzi
ODPOWIEDZ