Router Gigabyte pracujący jako zwykła karta wifi?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
excumbed
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-08-10, 07:42
Lokalizacja: Mys?owice

Router Gigabyte pracujący jako zwykła karta wifi?

Post autor: excumbed »

Witam

Mam takie pytanie... czy ten router Gigabyte'a:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20395

może pracować też jako zwykła karta bezprzewodowa?

W opisie tego routera w niektórych sklepach (np. gral.pl) jest wspomniane, że może on pracować w trybie "klienta bezprzewodowego". Jednak nie umiem w żaden sposób go do tego zmusić, więc zakładam że to mogła być tyliko pomyłka osoby piszącej opis.

Dlatego kieruję pytanie do tych, co mieli styczność z tym urządzeniem lub w jakikolwiek sposób są w stanie pomóc - czy jest w ogóle jakaś metoda, aby działał on jako zwykła, normalna karta wifi?
Nawet, jeżeli będzie to skomplikowane i karkołomne...

Pozdrawiam i z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Router Gigabyte pracujący jako zwykła karta wifi?

Post autor: MaxFM »

excumbed pisze:może pracować też jako zwykła karta bezprzewodowa?
pewnie chodzi Ci o tryb klient? raczej nie moze, z tego co tam wyczytałem to tylko jako AP i WDS (repeater). Jesli chcesz udostepniac neta to taniej Cie wyjdzie jak kupisz zwykła sieciówke LAN i jakas WiFi np asmax i zrobisz nimi to samo. Komp czy tak czy owak bedzie musiał byc włączony. Jak chcesz byc jako klient to sieciowka Wifi (asmax ok 60zł).
excumbed
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-08-10, 07:42
Lokalizacja: Mys?owice

Re: Router Gigabyte pracujący jako zwykła karta wifi?

Post autor: excumbed »

Tak w sumie to komp nie musi być włączony, bo ten router bierze zasilanie z szyny PCI tak, że wystarczy podpięcie kompa do gniazdka. Ale mniejsza, i tak nie o to mi chodziło...

Nie chcę dzielić neta ani szukać innych rozwiązań. Chciałem po prostu, aby ten router pracował jako zwykła karta wi-fi (odbiornik). Pisało, że tak się da, ale ja do tego dojść nie umiem - więc może ktoś się pomylił w opisie.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Router Gigabyte pracujący jako zwykła karta wifi?

Post autor: MaxFM »

excumbed pisze: Chciałem po prostu, aby ten router pracował jako zwykła karta wi-fi
jesli nie ma trybu klient to nie bedzie chodzic.
ODPOWIEDZ