Skad problem?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tiodav
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-08-10, 12:28
Lokalizacja: Toruń

Skad problem?

Post autor: tiodav »

Witam!!
Mam internet radiowy od okolo pol roku, w miedzy czasie chodzil okolo poltorej miesiaca swietnie a pozniej juz roznie to bywalo. Problem jednak polega obecnie na tym, ze wymieniono mi antene z 2,4 na 5 GHz, a ja w miedzy czasie zmienilem u siebie firewalla ( z Kerio ktory nie chcial puszczac sieci wewnetrznej na Outposta) i gdy wlaczam p2p to mi rozlacza siec.
Teraz mamy dwie opcje:
- znajomy informatyk twierdzi ze Outpost nie ma tu nic do tego ( po odinstalowaniu problem pojawia sie nadal, tzn. wlaczam eMule, chodzi od 2 do 10 minut i siada siec)
- administratorzy (ktorzy generalnie caly czas przyjezdzali bo cos bylo nei tak) twierdza, ze teraz powinno byc wszystko dobrze, ze czas do stacji bazowej to 1 ms (w porywach do 23) i ze wszystko powinno generalnie dzialac, ze oni zadnych portow nie blokuja i wlasciwie to <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> wina systemu.
Pytanie do was w takim razie forumowicze, kto ma racje?
Pozdrawiam
Ps. Dodam jezcze, ze karta sieciowa to Atheros ze sterownikami 4.1.2.71 i chwilowo jestem podpiety pod kanal z mniejszym sygnalem (6 dB) bo na drugim (18 dB) cos im padlo (tlumaczyli ze musza wejsc na komin i cos tam wymienic, co moze cos zmieni w calej sytuacji ale i tak najprawodopodobniej to wina systemu (?)
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Skad problem?

Post autor: MaxFM »

Prawdopodobnie za duzo ludzi podpietych pod jeden AP i nie wyrabia. Jesli mowili ze musza wejsc to moze go wymienia i bedzie ok. Moze byc jeszcze wina wira. Przeskanuj system antywirem.
tiodav
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-08-10, 12:28
Lokalizacja: Toruń

Re: Skad problem?

Post autor: tiodav »

sytem jest jak najbardziej czysty. Poza tym doszedlem do pewnej dziwnej konkluzji, mianowicie:
podlaczylem sie wczoraj pod 2,4 zamiast 5 i eMule dzialalo chociaz slabo, bo slabo... tym samym to chyba ostatecznie nie wina kompa.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Skad problem?

Post autor: MaxFM »

tiodav pisze:podlaczylem sie wczoraj pod 2,4 zamiast 5
to jak to masz wreszcie 2,4 czy 5ghz ?? działało bo moze (a raczej na pweno) AP na 5 ghz jest zamulony duza ilościa uzytkownikow.
tiodav
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-08-10, 12:28
Lokalizacja: Toruń

Re: Skad problem?

Post autor: tiodav »

w Atherosie (programie do lacza) mam mozliwosc wyboru albo 2,4 albo 5 Ghz wiec na poczatek odlaczylem 5 i na 2,4 dzialal eMule (tylko ze wolno chodzil) zas na 5 Ghz w ogole mi siada lacze.
ODPOWIEDZ