Pytanie ->ilu max użytkowników podłączonych bezprzewodowo

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
SoD
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-08-11, 06:56

Pytanie ->ilu max użytkowników podłączonych bezprzewodowo

Post autor: SoD »

Witam pisze w pewnej sprawie, ostatnio spieram się z kolega o routery. Pytanie wczesniej padlo o to czy jesli router ma 4 porty to oznacza to ze moga sie do niego radiowo podpiac tylko 4 komputery? Odpowiedzi sa dwie:
1. Router pomimo ze jest bezprzewodowy to nie moze wysylac takiej samej informacji do kazdego z X uzytkownikow. Musi miec jakby 'kanaly' dla kazdego uzytkownika. W koncu nie przegladacie wszyscy tych samych stron w tym samym czasie :] wiec musi on naraz obslugiwac kilka 'kanalow' przesylania danych PC - Router.
2. 4 porty czyli 4 wejscia na kabel(jesli chcesz sie przez niego laczyc a nie przez radio), sygnalem radiowym z tego co wiem moga sie podpiac 254 odbiorniki(komputery)

Ktora teza jest wlasciwa?:) Z gory dzieki za odpowiedz

PS. chodzi o model routera: 3Com OfficeConnect Wireless 11g Cable/DSL Router - Wireless router + 4-port switch - EN, Fast EN, 802.11b, 802.11g

EDIT:
Modyfikacja tematu (BliSki)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytanie

Post autor: zDaleKi »

Odpowiedź ta druga jest właściwsza ;)

Na marginesie staraj się nie zadawać pytania z tematem Pytanie - bo nie wiadomo o co chodzi ;)
Zawsze w temacie w skrócie opisujemy o co chodzi, tak żeby można już po samym temacie się zorientować o co w nim chodzi. Tak właśnie przerobiłem Twój temat wątku.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pytanie ->ilu max użytkowników podłączonych bezprzewodowo

Post autor: MaxFM »

SoD pisze:4 porty czyli 4 wejscia na kabel
jesli ma 4 porty to 4 kompy ale zawsze mozesz załozyc jeszcze switch :)
SoD pisze:sygnalem radiowym z tego co wiem moga sie podpiac 254 odbiorniki
"teoretycznie" ! ale z praktyki wiem ze uciagnie max 30-40 uzytkowników, potem zaczyna sie przymulac. (zalezy tez jaki router)
SoD
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-08-11, 06:56

Re: Pytanie ->ilu max użytkowników podłączonych bezprzewodowo

Post autor: SoD »

dzieki wielkie ;)
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Pytanie ->ilu max użytkowników podłączonych bezprzewodowo

Post autor: ikw »

ku woli scislosci...to chyba radio sie zamuli a nie router....no ale niewazne.
pzdr!
ODPOWIEDZ