Założenie linii w TP

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Damianq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-07-05, 19:34
Lokalizacja: Radom

Założenie linii w TP

Post autor: Damianq »

Witam!!!
Chciałbym założyć linię telefoniczną w TP aby później móc założyć internet w Neostradzie.
Mam kilka pytań, a mianowicie: Nie miałem dotychczasowo założonego gniazdka ani podciągniętej linii telefonicznej do domu. Ile będzie mnie kosztowało podciągnięcie linii do domu i założenie gniazdka? Informuję, że linia telefoniczna przechodzi po drugiej stronie drogi. Czy monter z TP będzie musiał przeciągać linię od samej skrzynki, czy wystarczy ta, która przebiega po drugiej stronie drogi??? Wiem, że podpisanie umowy na linię kosztuje 10 zł na rok. Teraz drugie pytanie, a mianowicie: W przypadku zawieszenia linii będę płacił 21,35 zł i na jaki okres maksymalnie da się zawiesić linię? Jeżeli wezmę tą linię z TP na rok i Neostradę na okres roczny i w obydwu przypadkach skończy mi się umowa to czy nadal będę płacił abonament za utrzymanie gniazdka czyli to 21,35 zł???

Proszę o szybką odpowiedź!

Dziękuję!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Założenie linii w TP

Post autor: wojteks »

Damianq pisze:Czy monter z TP będzie musiał przeciągać linię
Prawdopodobnie do najbliższej rozdzielni/skrzynki będzie ciągnął linię. Inny problem to taki, że TP nie chce robić nowych przyłączeń kablem "bo się nie opłaca".
Damianq pisze:Jeżeli wezmę tą linię z TP na rok i Neostradę na okres roczny i w obydwu przypadkach skończy mi się umowa to czy nadal będę płacił abonament za utrzymanie gniazdka czyli to 21,35 zł?
Nie, koniec umowy to koniec zobowiązań.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Założenie linii w TP

Post autor: Patryk »

W TP grasuje teraz groźny niedźwiedź Niechcemiś (jak to ładnie określił jeden grupowicz na PMT) więc nie licz na przyłącze kablowe.

Opłata za przyłączenie linii to 366 zł brutto w przypadku umowy na czas nieokreślony (a tylko wtedy możesz po miesiącu zawiesić linię),lub 10 zł w przypadku lojalki na rok.

[ Dodano: 2009-07-05, 22:00 ]
Damianq pisze:zy monter z TP będzie musiał przeciągać linię od samej skrzynki, czy wystarczy ta, która przebiega po drugiej stronie drogi???
Nie wiadomo.
Dołącza się tam,gdzie są akurat wolne zasoby kablowe.

[ Dodano: 2009-07-05, 22:05 ]
Damianq pisze:na jaki okres maksymalnie da się zawiesić linię?
Na 12 miesięcy.
Opłata płatna z góry za cały okres zawieszenia.
szmitz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 888
Rejestracja: 2008-12-08, 17:10
Lokalizacja: DE:Uhingen

Re: Założenie linii w TP

Post autor: szmitz »

Damianq napisał/a:

Kod: Zaznacz cały

Czy monter z TP będzie musiał przeciągać linię od samej skrzynki, czy wystarczy ta, która przebiega po drugiej stronie drogi???
Trochę o tym wiem bo miałem kiedyś ludzi co kładli kable dla TP . Kabel z domu musi być połączony do wolnej skrzynki a jeśli jest już zapchana abonentami to albo nowy kabel z centralki ( chodzi mi o budynek a nie skrzynkę ) do skrzynki na ulicy lub twój kabel do innej skrzynki ale tego nie powino sie robić i wtedy podłączą ciebie a to dla nich duży koszt. Do tego kabla co po drugiej stronie przebiega to ciebie nie podłączą bo tam idzie swiatłowód i kable od ludzi (sąsiadów ) lub firm .

Z tego co kierownik od tej firmy mówił to kable nowe i podłaczenia robia tylko do duzych bloków lub firm albo też na nowych ulicach . Warto jeśli nic nie załatwisz w telepunkcie to iść do Rzecznika praw ochrony konsumenta

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2009-07-06, 20:02 ]
Poprawa ortografii.
Ostatnio zmieniony 2009-07-06, 19:01 przez szmitz, łącznie zmieniany 1 raz.
Netia 2Mb/s. :)
Router:D-Link DIR-655 + Modem : D-Link DSL-320T i E3131, 12.9.2013 3G Networks
ODPOWIEDZ